Sporta stundas Bauskas sākumskolā vada pedagogs no Misas

Šomēnes Bauskas sākumskolā sporta stundas bērniem sācis vadīt sporta skolotājs Krišjānis Zauers. Viņš nomainījis šajā amatā Līgu Rimševicu, kas tagad ir Bauskas novada sporta centra «Mēmele» direktore.

Jaunais skolotājs Latvijas Sporta un pedagoģijas akadēmiju pabeidzis jau 2012. gadā. Tomēr sākumā izvēlējies strādāt jomās, kas nav saistītas ar izglītību. Pusotrs gads pavadīts nekustamo īpašumu firmā Rīgā, vēl pusotrs gads – dažādos darbos ārzemēs. Iznācis pabūt Vācijā, Dānijā, atpūsties Spānijā un atgriezties Latvijā.

«Tas bija tieši valsts svētkos. Tāds pozitīvs patriotisma pacēlums. Un tad zvana Bauskas novada sporta skolas metodiķis Māris Šekavs un aicina darbā uz sporta skolu,» atceras K. Zauers. Uz Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolu aicinājis arī treneris Juris Ojāru.

Kādas pāris nedēļas vēl šaubījies, jo bijuši piedāvājumi arī no Rīgas. Tad uz tikšanos aicinājusi Bauskas sākumskolas direktore Linuta Ģerģe. «Kaut kā viņa mani apvārdoja,» atceras jaunais pedagogs.

Strādāt ar mazajiem sākumskolas audzēkņiem patīkot. Pirmajās stundās gan skolēni jauno skolotāju  uzņēmuši ar nelielām aizdomām, bet nu jau nākot klāt runāties. Nākotnē gan gribētu trenēt arī kādu basketbola grupu sporta skolā. Pašreizējais darbs patīkot. Pats teic, ka vēloties, lai vairāk latviešu no ārzemēm atgriežas, jo tur palicis daudz draugu. K. Zauers dzīvo Vecumnieku novada Misas ciemā un uz darbu brauc ar mašīnu.

Krišjānis Zauers ir viens no Misas vidusskolas basketbola trenera Jura Orinska audzēkņiem. Savulaik Iecavas un Vecumnieku apvienotajā basketbola komandā A vecuma grupā izcīnīta septītā vieta Latvijā. «Tas bija vienīgais gads, kad iekļuvām Latvijas Jaunatnes basketbola līgas fināla sacīkstēs,» atceras K. Zauers. Kā jaunajam pedagogam veicas basketbolā, varēs vērot Iecavas atklātajā basketbola čempionātā, kur viņš startēs «Black sports» vienībā. Līdz labai sportiskajai formai vēl esot tālu, bet laukumā atgriezties gribas, atzīst K. Zauers.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas