Sporta totalizators Bauskā varētu tikt atvērts 17

SIA «Joker LTD» pārsūdzējusi Bauskas novada domes lēmumu aizliegt spēļu zālē Salātu ielā ierīkot sporta totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu.

Administratīvā rajona tiesa šo sūdzību pieņēmusi, sākta tiesvedība, no pašvaldības pieprasīti papildu dokumenti, portālam paskaidroja novada administrācijas juridiskās nodaļas vadītājs Modris Mākulēns. Pagaidām vēl notiek lietas izskatīšana, lēmuma pieņemšanas laiks nav zināms.

Līdzīgi kā Bauskā, arī Limbažu dome šovasar lēma neatļaut SIA «Joker LTD» esošajā spēļu zālē ierīkot totalizatoru un derību likmju pieņemšanas punktu. Arī šis deputātu lēmums tika pārsūdzēts, un administratīvā rajona tiesa pirms pāris dienām pasludināja spriedumu, ka pašvaldības lēmums ir prettiesisks. Tā ziņo portāls lsm.lv. Šo rajona tiesas spriedumu Limbažu novada dome pārsūdzējusi apgabaltiesā. Cerības uzvarēt gan esot niecīgas. Limbažu novada domei administratīvās rajona tiesas spriedums šķiet absurds. Likums ļauj pašvaldībām pieņemt lēmumu izsniegt atļauju azartspēļu darbībai vai ne, bet tajā pašā laikā, kā apliecina šis zaudējums tiesai, tās viedoklis tomēr netiek ņemts vērā, vēstī lsm.lv

M. Mākulēns, gaidot rajona administratīvās tiesas spriedumu par Bauskas novada domes 24. septembra lēmumu, optimismu nepauž. Arī viņam šķiet, ka tiesa varētu lemt līdzīgi kā par Limbažu domes lēmumu. Kā pašvaldība tādā gadījumā rīkosies, pašlaik nav zināms.
«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka novada domes sēdē 24. septembrī deputāti neatbalstīja M. Mākulēna sagatavoto lēmuma projektu, kas paredzēja atļaut SIA «Joker LTD» spēļu zālē Salātu ielā ierīkot sporta totalizatora un derību likmju pieņemšanas vietu. Par šo lēmuma projektu balsoja vienīgi domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks.

Domes sēdē M. Mākulēns deputātiem izskaidroja situāciju, kas neparedz aizliegumu ierīkot jau esošajā spēļu zālē totalizatoru. Piecu gadu laikā pašvaldībā nav saņemta neviena iedzīvotāju sūdzība, ka šī izklaides vieta kādam radījusi kaitējumu. Domes sēdē SIA «Joker LTD» totalizatoru nodaļas vadītājs Justins Gailevičs. skaidroja, ka netiek atvērta jauna spēļu zāle, bet gan esošajā izklaides vietā ierīkots totalizators un derību likmju pieņemšanas vieta. «Telpas nav paplašinātas, nekas jauns netiek būvēts. Pie bāra novietosim vienu aprīkotu datoru. Līdzšinējā pieredze rāda, ka maz nāk cilvēku speciāli uz totalizatoru. Vairumā gadījumu to izmanto tie paši apmeklētāji, kas ieradušies uzspēlēt ar spēļu automātiem,» skaidroja J. Gailevičs.

Debatēs vai ikviens runātājs centās izteikt savu noliedzošo nostāju pret šo ieceri. Deputāte Inita Nagņibeda pauda, ka azartspēles nekādā veidā neveicina iedzīvotāju dzīves kvalitātes uzlabošanos. Deputāte Aivija Kursīte izteica secinājumu, ka administrācijā nav gribēts meklēt pierādījumus, kā aizsargāt iedzīvotājus no azartspēļu kaitīgās ietekmes, bet tiek uzskaitītas juridiskās normas, kā atļaut izvērst šo biznesu: «Ja nav pierādījumu, sūdzību un iebildumu pret šīs spēļu zāles darbību, pret tās postošo ietekmi, tad varbūt nemaz nav pietiekami meklēti fakti un pierādījumi.»

Deputāts Juris Landorfs pauda sašutumu par izvērsto diskusiju: «Man nav saprotams, kādēļ mums tik ilgi jādiskutē un kādam jāpierāda, ka azartspēles izraisa atkarību un šī atkarība ir slimība. It kā tas nebūtu visiem skaidrs.» Deputāte Vera Grigorjeva izteica iebildumus pret līdzcilvēku pasivitāti un neieinteresētību, kā arī pastāstīja, ka viņa dzīvo daudzdzīvokļu mājā pretī spēļu zālei. Vasarās vai ik nakti dzirdami trokšņi, kas ir uz ielas pie šīs izklaides vietas. «Šis ir amorāls lēmums, tādēļ es savas mājas iedzīvotāju vārdā balsošu pret to,» skaidroja deputāte.

Līdzīgu nostāju pauda arī domes priekšsēdētājs Raitis Ābelnieks: «Ja mums būtu likumīgs spēks aizliegt visas spēļu zāles pilsētā, es ar abām rokām balsotu par slēgšanu. Taču tagad mums jārīkojas tā, kā nosaka likuma normas.»

Pievieno komentāru

Komentāri 17

....

Visu cienu Landorfam, vins pateica istos vardus.

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 10:55

krievu rulete

Tas ir kāds jaunatklājums? Tas mums jau sen nav skaidrs, ka azartspēles ir ļaunums. Agrāk to nezināji?Landorfs Tev šo vēsti nesa"??? Acis atvēra?
Izvēlies savu dzīvi pats .. Fakts, ka azartspēles nav nekas labs, nav jāpierāda, tas ir vispārzināms fakts..

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 23:14

ārstu biedrība

arī coca cola ārstu biedrībai no sākuma likās ļaunums, līdz tā no šī dzēriena izplatītājiem Latvijā saņēma ievērojamu ziedojumu, varbūt arī Landirfa domas mainīsies, ja totalizatora kārotāji pratīsies, tiesa šeit no totalizatora tā rīkotājiem liels labums neatlec, tādēļ diez vai viņi rīkosies kā coca cola izplatītāji

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 13:34

Petuhs

Deputāti sadomājušies , ka nu glābs visu Bausku no atkarības ja esošā spēļu zālē neatļaus uzlikt vel vienu datoru!!! :D Spēļu zāle ar totolizatoru vai bez tāpat ir spēļu zāle. V.Grigorjevai troksnis traucē, bet lietas labā neko nedara. Visi zin , ka tur neko nevar padarīt un deputāti grib parādīt , ka šie kaut ko dara!

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 15:27

...

Ir aitas, būs cirpēji! Katrs lai izdara savu izvēli!

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 11:25

mjāa

Ak..Kursīte..Kurai pašai reiz bija spēļu zāle blakus auto ostai....divkose..

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 14:16

...

Deputāta vieta kaut ko maksā ar!

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 21:08

njūū

vai tā spēļu zāle kuras īpašnieks bija vēsture&pensija 50:50?

pirms 5 gadiem, 2015.11.18 18:12

OMG

Nu par ko viss šis tirgus ? Jau sen sporta totalizatori darbojas online internetā. Ātri un ērti. Kas reāli grib izdarīt likmes, to dara jau sen. Un nemaz nevajag iziet no mājas uz to sasodīto Joker spēļu zāli ...

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 19:25

LIDOJOŠĀ BUTĪTE

Piekrītu Landorfa kungam! Tās spēles sabojā pilnīgi visu. Gan ģimenes dzīvi, gan darba spējas , gan garīgās spējas utt. Visas tās bodes aizklapēt ciet!

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 21:57

krievu rulete

Tas ir kāds jaunatklājums? Tas mums jau sen nav skaidrs, ka azartspēles ir ļaunums. Agrāk to nezināji?Landorfs Tev šo vēsti nesa"??? Acis atvēra?
Izvēlies savu dzīvi pats .. Fakts, ka azartspēles nav nekas labs, nav jāpierāda, tas ir vispārzināms fakts..

pirms 5 gadiem, 2015.11.14 23:13

krievu ruletei

Matemātiski runājot, tā ir aksioma. Pieņem bez pierādījumiem. Par ko kašķis. Man ar nepatīk, bet, laikam, likumos nav kas kārtībā!

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 10:35

Ilze

Es kā sieviete, māte, sieva esmu par visu šo bordeļu aizvēršanu, lai jaunieši nevarētu sabojāt savu dzīvi. Ja šim kungam nebūtu labu ienākumu, viņš ar to nenodarbotos. Jāuzliek lieli nodokļi šīm un citām azartspēlēm. Valdība kaut kā pasīva, bet mikrouzņēmumiem, kas strādā ar savām rokām, gan uzliek papildus nodokļus, kur šeit taisnība?

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 11:20

omo

esmu bijis daudzās Eiropas valstīs un šādi, kā mums Latvijā, NAV NEKUR - mēs esam viena pritonīga, nedomājoša un laikam jau vēsturiski aptaurēta tautiņa. PAT LIELĀKAJĀS EIROPAS IZKLAIDES PILSĒTĀS UN VIETĀS ŠĀDI PRITONI (FĒNIKSS UN TIE DŽOKERI UTT) UZ KATRA STŪRA VISPĀR NAV REDZAMI.

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 11:41

depudats

Atbalstu ! Viss būs ! Redzēsiet pastalnieki !

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 18:00

zinātājs

Velti cepieties, jo viss tāpat būs tā, kā kungiem labpatiks. Nopirks Romas deputātus un sabiedrisko domu ar visām parpalām un pasūtīs citādi domājošos uz poda.

pirms 5 gadiem, 2015.11.15 20:17

Vietējās ziņas