Sportistiem ar kustību traucējumiem izcili rezultāti Latgalē

Invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrības (ISRB) «Bauska» sportisti no augusta beigās notikušajām sacensībām mājās atgriezās ar prāvu medaļu skaitu.

Bauskas ISRB sportisti 22. augustā piedalījās vieglatlētikas festivāla «Mēs – riteņkrēslos Tukumā 2015» sacensībās.Festivāls notiek jau 17. reizi. Tā mērķis ir dot iespēju invalīdiem riteņkrēslos un citiem cilvēkiem ar īpašām vajadzībām satikties, iziet sabiedrībā un sportot.
Sacensību organizētāji uzsver šī pasākuma būtību. «Festivāls atgādina sabiedrībai par cilvēku ar īpašām vajadzībām esamību un to problēmām, ka arī noskaidro sportiskākos un aktīvākos cilvēkus ar īpašām vajadzībām.»

Dalībnieki pulcējās Tukuma pilsētas sporta un atpūtas kompleksā «Lauktehnika».Par piedalīšanos apbalvojumus, piemiņas veltes un medaļas saņēma katrs sportists, kurš startēja lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpa mešanā, tāllēkšanā, skriešanā. Ratiņnieki labākos noskaidroja 100 m un 400 m distancē.

Pasākumā piedalījās cilvēki ar īpašām vajadzībām, sākot no desmit gadiem līdz pat sirmam vecumam. Bauskas komandu pārstāvēja deviņi sportisti.
 
Nopietnākas sacīkstes ar Bauskas ISRB pārstāvju piedalīšanos notika 29. un 30. augustā, kad labākie no labākajiem tika noskaidroti Daugavpils sporta un atpūtas bāzē «Dzintariņš», kur notika «Latgales XXV invalīdu sporta spēles». Bauskas delegācija mačos startēja piecu sportistu sastāvā, kopumā izcīnot 15 dažāda kaluma medaļas, no tām septiņas zelta.

Lija Bulāne uzvarēja novusa un šautriņu mešanas sacensībās, sudrabs iegūts šaušanā ar pneimatisko ieroci, bet bronza galda tenisā un mehāniskajā airēšanā. Aina Slucka novusā palika otrā, bet šautriņu mešanā trešā. Aivars Kamols nepārspēts palika galda tenisā un šautriņās, bet sudrabu guva šaušanā. Aivars Vancāns uzvaras laurus plūca novusā un basketbola metienos, otrā vieta viņam šautriņu mešanā, savukārt trešā šaušanā. Laimonis Rigasts uzvarēja šaušanā ar pneimatisko ieroci.

Bauskas sportisti kopvērtējumā ieguva otro vietu aiz Daugavpils komandas. Sacensībās 13 dažādās disciplīnās piedalījās vairāk nekā 120 sportistu no Krāslavas, Dobeles, Rīgas, Preiļiem, Liepājas un citām pilsētām.

ISRB «Bauska» vadītājs Ilgonis Rencis par panākumiem Latgalē ir gandarīts. «Konkurence bija liela. Pulcējās spēcīgākie sportisti no visas Latvijas. Prieks par mūsu «vecajiem», kuri spēja pārspēt gados jaunākus sportistus,» tā I. Rencis.
 
Jebkurš cilvēks ar kustību traucējumiem, arī cilvēki ratiņkrēslā, aicināti 5. septembrī Bauskas novada pašvaldības sporta bāzē Pilskalna ielā 26 uz Bauskas novada XI atklātajiem vasaras sporta svētkiem. Sacensību sākums pulksten. 11. Uz sporta spēlēm ieradīsies arī viesi no Lietuvas – 20 no Biržiem, desmit no Radvilišķiem.

Kā informē ISRB «Bauska vadītājs Ilgonis Rencis, sacīkšu mērķis ir radīt cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem interesi par aktīvo atpūtu kā vienu no dzīves kvalitātes uzlabošanas faktoriem, dot iespēju satikt savus likteņa biedrus un integrēties sabiedrībā.
«Vasaras sporta svētkos var piedalīties Bauskas novada iedzīvotāji ar īpašām vajadzībām un viessportisti no citiem novadiem. Gaidīsim visus interesentus,» tā I. Rencis.

Sacensības notiks lodes grūšanā, tāllēkšanā, 30 m skrējienā, 60 m braucienā ar ratiņkrēslu, futbola sitienos, florbola metienos, šautriņu mešanā, šaušanā ar pneimatisko šauteni, stafetē ratiņkrēslos, smaguma mešanā, jautrības stafetē un lidojošā šķīvīša mešanā mērķī.
Vieglatlētikas sacensību dalībnieki tiks vērtēti divās vecuma grupās līdz 50 gadiem un 50+.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas