Spriedīs par divām Bauskas novada skolām 8

Bauskas pilsētas Kristīgās pamatskolas un Mežotnes internātvidusskolas turpmākā pastāvēšana būs galvenā sarunu tēma sanāksmē otrdien, 18. maijā. Izglītības jautājumu darba grupā par to spriedīs deputāti, mācību iestāžu vadītāji.Darba grupas vadītājs deputāts Raitis Ābelnieks informē, ka satraucošākā situācija pašlaik ir ar nepieciešamā skolēnu skaita nodrošināšanu šajās mācību iestādēs. Jau agrāk to vadītājām dots norādījums domāt par audzēkņu piesaisti, popularizēt savas skolas. Mežotnes internātvidusskolai tika ieteikts apspriest jautājumu par profesionālās ievirzes klašu iespējamo izveidi. Mežotnes internātvidusskolas direktore Sarmīte Ulnicāne teic, ka par audzēkņu piesaisti ir domāts. Nākamajā mācību gadā vidusskolas klasēs jaunieši par samazinātu maksu varēs iegūt transporta līdzekļa vadītāja tiesības. «Šāds piedāvājums daudziem varētu šķist vilinošs. Sadarbībā ar sociālajiem darbiniekiem apzinām potenciālos audzēkņus. Ir cerība, ka nākamgad spēsim nokomplektēt vidusskolas klases,» tā S. Ulnicāne. Mežotnes internātvidusskolā šajā mācību gadā izglītojas 84 audzēkņi. Bauskas pilsētas Kristīgās pamatskolas direktore Inese Lavrinoviča «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka sarunā ar darba grupas locekļiem ziņos par programmām, kas skolā tiek īstenotas. «Mēs piedāvājam iekļaujošo izglītību, kas ir aktuāla. Mūsu skola darbojas arī projektā, kurā nodrošinām apmācību sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem. Nebūtu lietderīgi šo projektu pārtraukt,» tā I. Lavrinoviča. Bauskas pilsētas Kristīgajā pamatskolā šajā mācību gadā izglītojas 114 audzēkņu. Lai nodrošinātu skolas pastāvēšanu, bērnu skaits nedrīkstētu būt mazāks par simt.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

dzirdēts, gan, ka kristīgs šai skolai ir tikai nosaukums un atrašanās netālu no tuvējās baznīcas .. tas arī esot viss.. nav te ko puņķoties

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 06:55

mamma

Tagad kad tik cietsirdīga sabiedrība tieši būtu jāpopularizē kristietība, ticība dievam. Kriastigā skola ir vienīgā vieta, kur bērni var rast kristīgo gaisotni ikdienā. Jāpaceļ garīgums un Bauskas kristīgā skola ir tieši tā vieta, kur bērns tiek saprasts. Arī no lielajām skolām atstumtais šeit var rast mieru. Ja slēgs šo skolu, kur šādam bērnam palikt?

pirms 10 gadiem, 2010.05.19 04:29

pērkons

Tad nu gan saule atradusies, kas par skolas slēgšanu, priekšā pieliec ne-, būs godīgāk!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 20:51

saule

Es gan par Kristīgo skolu nekā laba neesmu dzirdējusi...tikai to,ka tur zems līmenis visādā ziņā.Un pareizi būs,ka likvidēs šo skolu,jo Bauskā ir divas lielas un viena maza skoliņa,kur šīs skolas bērniem palikt!

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 18:13

droši vien, ka speciāli Tavam bērnam šo skoliņu saglabās

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 10:59

vecaks

Parasti jau labakas iestades tiek likvidetas. Zel, ja kristigo skolu slegtu. Man berns pec 2gadiem jasuta skola, butu zel ja kristiga skola nebutu. Esmu dzirdejusi labu par so skolu.

pirms 10 gadiem, 2010.05.18 10:15

Vietējās ziņas