Spriedīs par Mūsas HES būvēšanu 17

Ikviens aicināts piedalīties Mūsas HES celtniecības sabiedriskajā apspriešanā. Tā notiks piektdien, 13. jūnijā, plkst. 18 Gailīšu pagasta padomes zālē. Šis datums izraudzīts jau februārī, bet nesen uzzināts, ka tieši šajā laikā Uzvaras vidusskolas rīko 9. klašu izlaidumu, skaidro pašvaldības priekšsēdētāja palīdze Dzintra Boča. Brīdinājumu, ka mazās hidroelektrostacijas uzcelšana uz Mūsas pie Gailīšiem var negatīvi ietekmēt gan dabu, gan upes krastā esošās apdzīvotās vietas. Tādu brīdinājumu, zvanot uz «Bauskas Dzīvi», 9. jūnija rītā izteica Gailīšu pagasta iedzīvotāja N. B. Viņa uzskata, ka piedalīšanās apspriešanā ir ļoti svarīga, lai uzklausītu būvētāju priekšlikumus un iztaujātu par sekām. Zvanītāja uzskata, ka elektroenerģijas ražošanai ūdens tiks uzplūdināts, kas varētu apdraudēt mazdārziņu izmantotājus. Pagastā jau klīst runas, ka tos atsavinās. Jāņem vērā, ka Mūsa ir lēna, aizaugusi un sekla upe. Savācot ūdeni pie dambja, Bauskas teritorijā upes vietā būs vien peļķe, makšķerniekiem pie Mūsas nebūs, ko darīt.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Bigi

pie tam bija gadījums, kad šis pats HES ūdens pārpilnības laikā, parāva slūžas vaļā un pat nepabrīdināja lejtecē esošos saimniecību īpašniekus. sekas-applūda zemes, ēkas, dīķi, ražas gāja postā. bet galvenais HES palika. a pārējiem ko tur, kaut kādas simboliskas kompensācijas izmaksāja un viss. citreiz, ja ūdens maz nogriež ūdeni tā, ka nav pat kur pasmelt ūdeni ko lopus padzirdīt un atkal visi zemtecē esošie saimniekotāji cieš - bet-galvenais lai HES būtu ūdens uzkrāts. minimālie caurplūdumi ar smieklīgi ar zaļajiem saskaņoti-5 litri sekundē !!! upei!!! pat strautiem lielāks caurplūdums

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 12:50

Bigi

PAR HES. no reālas dzīves: Liepājas rajona Lažas pagasta Apriķos uz ļoti skaistas greznas un ar dzīvību bagātas upes Alokste uzcēla jaunu HES, upes lejasdaļu izbagarēja, vienkārši iznīcinot visu dzīvo pat retās sugas, kas tur bija. tagad upe ir mirusi. ūdeni, ja grib palaiž, ja nē tad tur ir slapšs dubļu grāvis. zivju tur nav, nemaz nerunājot par gliemežiem, vēžiem u.t.t. pirms izbūves arī solīja būvnieki visu sakārtot, atbalstīt pagasta aktivitātes vides sakārtošanas jautājumos, kas skars viņu sabojāto vidi, bet pēc būvniecības čuš vien bija. appludināja daudzas zemes, bet saskaņoti ar īpašniekiem. daudzi īpašumi pakārtoti cieta, jo piem. meliorāc grāvji bija applūduši, meži appurvojās. kas būs vēl pēc gadiem var tikai minēt. daba ir cietusi pamatīgi. arī mūžīgā dūkoņa un sīcošā skaņa no HES nerada patīkamu sajūtu pie upes vai tuvumā esošo īpašumu apsaimniekotājiem. lai kā stāstītu, ka nekāds skaņas piesārņojums nebūs-būs!!!. kaut vai uz darbību laiku, bet tas darbības laiks ir stipri lielāks nekā dokumentos norāda. postaža liela. zivis nav, ainava sabojāta-bet uzņēmējam jau labi, nauda nāk, bet pašam jau tur nav jādzīvo. nu ko Bauska-ja gribat redzēt savu upi nākotnē-aizbrauciet uz Apriķiem, parunājiet ar tuvējiem zemju īpašniekiem. ja gribat vidi saglābāt skaistu-tad nevajag celt, bet ja galvenais nauda (vismaz solījumos)-tad uz priekšu.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 12:49

Taisnība

Bauskā laikam jau visiem ir pie vienas vietas. Tad kad uzbūvēs, tad sāks vaimanāt, bet būs jau par vēlu.

pirms 12 gadiem, 2008.06.12 10:57

johaidī

re kur tikko izlasīju ziņu "ka iedzīvotāji nav izrādījuši interesi par iespējamām izmaiņām teritorijas plānojumā, nav iepazinušies ar projektu un nav izteikuši nedz iebildumus, nedz kādas citas atziņas: «Šeit būtībā tiek iezīmēta pilsētas nākotne. Ja intereses nav, tas nozīmē, ka šie cilvēki pilnīgi paļaujas uz mums un arī uzticas.»

Tas viss par teritorijas plānojumu.
Vai par HES būvniecību būs tāpat, uz sabiedrisko apspriešanu neieradīsies neviens cilvēks?? Vai aizmirsu, Bauskā taču tādu nav..

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:20

panda

Vajag, vajag iznīcināt pēdējās Latvijas upes, uz kurām vēl nav uzbūvēti HES.

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:17

ha

Runāties jau portālos visi var, bet reāli aizbraukt uz apspriešanu un izsvilpt tos pretīgos HES būvniekus neviens neuzdrošinās. Labāk sagaidīt mirušu Mūsu un Lielupi, tad tik būs jautri

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:16

Vispār brīnos

Es vispār brīnos, ka šī nav pati komentētākā tēma Bauskas Dzīvē. Vai tad Bauskas upei Mūsa neplūst cauri. Laikam jau visiem patiktos redzēt smirdīgu grāvi tekam caur Bauskai.

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:15

to Ulis

Tev viss mājās. Nafig Tu viņus sauc par plānprātiņu novadu. Patiesībā plānprātiņi būs visi, arī Bauskas u.c. iedzīvotāji, kas dzīvo pie Mūsas un Lielupes. Jā, arī mani ieskaitot. Jo Mūsas sausums iedragās jau tā sauso Lielupi!! Par Mūsas potenciālo tuksneša statusu vispār bail iedomāties..

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:11

to neticīgais

Par piektdienas 18 :00 Tev tasinība, bet ir jau arī tāda lieta, kā Tuvojošies Jāņi, kad cilvēkiem prātā vien šašliks un alus. Loskutovu jau arī tagad atlaidīs....

Vispār jau varētu cilvēki aizbaukt, nevis tikai muldēt pa portāliem

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 14:09

Ulim

Plānprātiņi ir tavs tēvs un māte,bet pats tu pilnīgs idiots!

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 10:07

jons

Ļoti perspektīva padarīšana.
Dzelzceļa staciju vēl vajadzētu! Viss taču tā attīstās!!!

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 10:01

ulis

Vēl tur tais pāķos tilts un hes vajadzīgi, vai nav vienu
plānprātiņu novads?

pirms 12 gadiem, 2008.06.11 09:49

Neticīgais

Pilnīgas muļķibas -tas ir tikai iegansts lai panāktu
zonējuma maiņu.Neviens vairs šodien nebūvē mazos HESus,dubultais iepirkuma tarifs drīz beigsies!
Vienkārši kāds pareizais ir iepircis zemīti tajā rajonā un
fiksi vajag dabūt vērtību augša.Rīgā ar tādu operāciju var nopelnīt 10-50 reizes no sākuma vērtības(Mežparks ar
Vansoviča sievas veiklo darījumu ir izcils piemērs)
Apsriešanu ar ieliek īstajā laikā -18'' piektdienā ,ka lielākā daļa vēl pa darbiem peras,izlaidumi skolās utt.
Cik cilvju tad vairs paša Uzvarā strādā,kas 18os beidz !
Tilts ,protams nebūtu slikta lieta,bet tas izklausās
tikpat reāli cik veco kopmītņu nojaukšana:)

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 21:34

xxx

Bet tilts pār Mūsu uz lielo šoseju būtu ļoti vēlams, būtu arī vairākas darba vietas un kaut kāda jauna attīstība!

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 21:16

Kāvējs

Ja Vieplis ar vēju vienojušies,tad variet atdzist.

pirms 12 gadiem, 2008.06.10 12:14

Vietējās ziņas