Spriedīs par valsts atbalstu izcilajiem skolēniem 4

Latvijas Radio 1. programmā šodien, 25. jūnijā, raidījumā «Ģimenes studijā», kas ēterā būs pulksten 15, runās par Bauskas Valsts ģimnāzijas absolventi Anniju Varkali. Tā vēstī Latvijas Radio sabiedrisko attiecību speciāliste Liene Vimba.

Latvijas skolēni šovasar piedalīsies septiņās starptautiskās mācību priekšmetu olimpiādēs Taizemē, Indijā, Dānijā un citās valstīs. Taču valstij nav līdzekļu, lai nodrošinātu ceļa izdevumus Latvijas izcilnieku līdzdalībai pasaules mēroga olimpiādēs. Šogad visu starptautisko mācību priekšmetu dalībnieku ceļa izdevumi ir jāsedz pašvaldībām. Iepriekšējos gadus palīdzēja sponsoru ziedojumi Valsts izglītības satura centram, taču šogad tie ir pārāk mazi.

Bauskas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolniecei Annijai Varkalei līdzekļus braucienam uz pasaules olimpiādi matemātikā Taizemē nodrošina vietējā pašvaldība, kā arī uzņēmēji. Kā šādu situāciju vērtē atbildīgās amatpersonas, vai pašvaldību un uzņēmēju iesaistīšana izcilnieku finansēšanā kļūs par ierastu praksi, tiks spriests «Ģimenes studijā».

«Bauskas Dzīve» jau ziņoja, ka ģimnāzistes A. Varkales braucienam uz mācību olimpiādi Taizemē naudu sagādāja vietējā pašvaldība un uzņēmēji. Līdzekļu vākšanā iesaistījās arī izglītības iestāde. Valsts izglītības satura centra pašvaldībai atsūtītajā vēstulē bija norādīts, ka brauciena nodrošināšanai nepieciešami ap 1500 eiro.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

!?

Lai mazāk braukā novada deputāteļi,lai vairāk atbalsta gudrus jauniešus.

pirms 5 gadiem, 2015.06.25 12:34

L@J

Mums izbrīna kaut kas vairāk, kā tik daudzi skolotāji- deputāti nav panākuši vienas nieka skolas izremontēšanu. Kā viņi var vadīt novadu? Viss ir skaidrs, ka nākamā sasaukumā ļoti jādomā , ko ievēlam. Šobrīd kauns pa visu Latviju. Ja būs gudri , saimnieciski deputāti tad talantīgajiem jauniešiem atradīs līdzekļus viņu pilnveidošanai , savas skolas, novada popularizēšanai.

pirms 5 gadiem, 2015.06.25 14:43

paziņa

Burvīgajai skolotājai vislielākais ziedu klēpis. Paldies Vairiņ!

pirms 5 gadiem, 2015.06.25 14:46

to L@J

vai tad šie vada novadu? ļauj dažiem "speciālistiem" darīt ko grib, izsaimniekot naudu cik tik lien makā...

pirms 5 gadiem, 2015.06.27 13:14

Vietējās ziņas