Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spriež par ebreju piemiņas monumenta būvi Bauskā 10

Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstniecības pārstāvji ceturtdien, 19. septembrī, apmeklēja Bausku. Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece ziņo, ka novada domē viesi tikās ar pašvaldības vadītāju Raiti Ābelnieku.


ASV īpašais sūtnis holokausta jautājumos Duglass Deividsons ar savu kolēģi, vēstniecības politikas un ekonomikas nodaļas vadītājas vietnieci Molliju Montgomeriju pauda vēlmi diskutēt par ebreju piemiņas monumenta būvi. D. Deividsons gribēja zināt, kā rit monumenta būves ieceres īstenošana. Viņš uzsvēra, ka vēlas izprast radušos situāciju, ja nepieciešams, palīdzēt risināt problēmas, sniedzot padomu un nepieciešamos kontaktus.


R. Ābelnieks skaidroja, kādēļ deputāti nav atbalstījuši Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padomes piedāvāto monumenta projektu. Eksperti atzinuši, ka šāda apjoma monuments neiekļautos Bauskas vecpilsētas ainavā, plānotā uzstādīšanas vieta tam nav piemērota. Pašvaldība piedāvājusi divus variantus: veidot piemiņas vietu citādāku, kas iekļautos pilsētvidē. Ja tiktu nolemts monumentu veidot tādu, kā to vēlas Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome, to varētu novietot vecajos ebreju kapos Biržu ielā.


Priekšsēdētājs skaidroja pašvaldības nostāju rīkot konkursu, kurā izvēlētos labāko variantu. Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome piedāvājusi ekspertu komisijā iekļaut piecus savus un vienu pašvaldības pārstāvi. R. Ābelnieks norādījis, ka komisijā nepieciešams paritātes princips – pa pieciem pārstāvjiem no abām pusēm. Kopiena uz šo priekšlikumu nav atbildējusi. 


Atzīstot izveidojušos situāciju par sarežģītu, ASV pārstāvis atzina, ka svarīgi rast abām pusēm pieņemamu variantu. «Ja izdotos atrast veiksmīgu risinājumu, tas būtu ieguvums Bauskas pilsētai, jo papildinātu vecpilsētas ainavu un piesaistītu tūristus,» secināja D. Deividsons.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Š.Holmss

kam tas ir vajadzīgs?
priekš kam tas vīrelis ir uz šejieni atbraucis?

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 08:33

Be

Šajā jautājumā Izsaku atbalstu Bauskas pašvaldībai!

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 08:39

pele

Manuprāt būtu labi, ja piemiņas vieta būtu vecās sinagogas vietā.
1)no savas vēstures nevajag baidīties (Bauskas vēsturē ir posms, kad ebreji bija liela daļa no pilsētas iedzīvotājiem)
2)būtu par vienu sakoptu vietu vairāk

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 09:12

sviesc

Totālais spiediens uz pašvaldību! Kura jautājuma dēļ vēl te ir ieradušies ASV pārstāvji? Pašvaldība, turiet kanti! Piemineklis līdzšinējā paskatā un izmēros nav vecpilsētai piemērots.Punkts!

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 09:54

Bauska

Bauskā piemineklis nepieciešams tikai fašistu līdzskrējējiem - brašajiem policijas bataljoniem, kuru soda vienības dedzināja sādžas Baltkrievijā un Krievijā. Ebreju piemiņai, kuru geto apsargāja šīs pašas vienības, pilsētas ultranacionālā vadība nav gatava.... kauns.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 11:41

Ex baušķenieks

Par ko cepiens? Varbūt uzliekam norādes uz sen esošu piemiņas vietu, starp citu tiem pašiem upuriem, Likvertenos?
Un Deividsonam es ar varu palīdzēt rast kontaktus ar Rīgas lidostu, lai šim vieglāk aiztīties...

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 11:51

neapgraizītais

Vispiemērotākais būtu tāds miniatūrs Raudu mūrītis - pret to deputātiņi varētu padauzīt tukšos paurīšus.

pirms 7 gadiem, 2013.09.20 16:42

Š.Holmss

O, BDZ ravē komentārus!!!
Kas tad nepatika vārds žīds? vai izredzēto tautas mūžīgā gaušanās?
Redakcijā arī kāds pārstāvis?
tad slēdziet ciet komentāru sadaļu, ja vēlaties tikai lojālus (?! kam) komentārus!

pirms 7 gadiem, 2013.09.21 12:16

Vecītis

Par ko viena nācija ir pārāka par citām?

pirms 7 gadiem, 2013.09.22 03:08

Vietējās ziņas