Spriež par Mežgaļu skolas ēkas turpmāko apsaimniekošanu 18

Pārtraucot izglītības procesu Mežgaļu skolas ēkā pašvaldībai tomēr ir jāturpina rūpēties par īpašumu. Tāpēc Bauskas novada domes deputātiem būs jālemj par ēkas turpmāko likteni.

Bauskas novada domes vides un attīstības komitejas sēdē 15. augustā deputāti lēma par grozījumiem Brunavas pagasta pārvaldes nolikumā. «Ņemot vērā, ka ēku nodos Brunavas pagasta pārvaldei, nepieciešams ēkas un teritorijas uzraugs, kā arī divi kurinātāji apkures sezonā,» informēja Brunavas pagasta pārvaldes vadītāja Baiba Marčenkova.

Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka vērtēja, ka bez ēkas uzrauga var iztikt – pienākumi jāuztic esošajam teritorijas uzraugam un ēka esot ar signalizāciju – pastāvīgu personas klātbūtni nevajagot. Savukārt ziemā lielāku uzmanību kārtībai varēs pievērst tieši kurinātāji. Apkārtnes sakopšanā lētāk esot iesaistīt SIA «Vides serviss», kas veikšot pļaušanas darbus.

Brunavas pagasta pārvaldniece nepiekrita, ka tas būs tik vienkārši. «Arī pašlaik SIA «Vides serviss» veic pļaušanu, bet ar to vien nepietiek – tāpat vajag kādu, kurš pēc tam teritoriju sakopj,» norādīja B. Marčenkova. Viņa uzsvēra, ka Brunavas pagasts ir viena no tālākajām prioritātēm – gandrīz vienmēr ir citas vietas, kur novadā ir svarīgāk pļaut zāli, nevis izbraukāt uz vienu no tālākajiem pagastiem.
Deputātus interesēja, kā izpaudīsies Griķu un Mežgaļu pamatskolu apvienošanās process. B. Marčenkova norādīja, ka Griķu pamatskola pārņem daļu inventāra, tai skaitā Daiņa Kursiša labi sagatavoto un uzturēto amatu mācības kabineta aprīkojumu – mēbeles un mācību līdzekļus.

Liela interese ir arī par bērnudārza telpu aprīkojumu. Bijusi vēlme paņemt arī kaut ko no spēļu laukumu iekārtām, bet tam nav piekritusi pagasta vadība – šeit tomēr vēl aizvien nāk spēlēties Brunavas pagasta bērni. Vaicāta par ēkas izmantošanas nākotnes vīziju, B. Marčenkova atzina, ka pašlaik to grūti paredzēt: «Tas varētu būt pansionāts. Šāds pakalpojums pagastā būtu nepieciešams. Labi uzturēta ēka, plaša teritorija.» Vides un attīstības komitejas vadītājs Gatis Skurba norādīja, ka iespējamais izmantojuma veids varētu būt dienesta dzīvokļi, kam B. Marčenkova piekrita – savulaik tādi izveidoti Brunavas pagasta pārvaldes telpās un ir pieprasīti.

Telpas izvērtējuši arī Latvijas «Sarkanā krusta» pārstāvji. Deputāts A. Novickis gan norādīja, ka vispirms biedrībai vajadzētu īstenot savus plānus Mežotnes pagasta Garozas ciemā un tad varētu domāt par citu telpu nodošanu tās vajadzībām.

Pagasta pārvaldes vadītāja vērtēja, ka visskumjākā ir nevēlēšanās saglabāt pirmsskolas izglītības iestādes telpas pusotra līdz četrus gadus veciem bērniem. «Pagājušajā gadā mums pagastā piedzima 12 bērni,» norādīja B. Marčenkova.

Par to, kā turpmāk rūpēsies par Mežgaļu skolas ēku, deputāti vēl lems finanšu komitejas sēdē 22. augustā un novada domes sēdē 29. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

...

Grenctālē bērniem nav kur spēlēties, pašreizējais laukumiņš jau sabrucis. Tā kā būtu godīgi, ja jau skolu likvidēja, dārziņu likvidēja, laukumiņu atgādāt uz Grenctāli.Jaunu spēļu laukumiņu, gaidām jau ļoti ilgi.

pirms gada, 2019.08.16 21:19

to ...

Kāpēc tieši uz Grenctāli? Savāciet līdzekļus un izveidojiet laukumiņu!Bērni ir visur Brunavas pagastā, ne tikai Grenctālē.

pirms gada, 2019.08.16 22:42

To...

Kur pazūd komentāri. Īsi un konkrēti, Grenctāles bērni šinī pagastā ir piemirsti, Brunavā ir skaists laukumiņš, kur nav jābaidās, ka konstrukcijas tūlīt sabruks, tā kā Grenctālē būtu tikai normāli, atgādāt šo laukumiņu.

pirms gada, 2019.08.16 23:19

to.....

Nekādus laukumiņus tur negādās! Aizmirsti!

pirms gada, 2019.08.16 23:24

....

Jā negādās, pieaugs kājas, vai izdemolēs. Ne man te lemt... Ne Tev.....

pirms gada, 2019.08.16 23:48

vara

Uzskatu, ja arī kur vedīs, tad ne jau uz Grenctāli. Tiešām,kā minēts paši kārtojiet savus laukumiņus.
Nevis iedomājās, ka visu vedīs pie viņiem, jo redz tāda neraža nav laukumiņš. Bez tā var iztikt.

pirms gada, 2019.08.17 10:37

Brunaviete...

Vara... Kur tu esi tik labi informēts, vai tad Grenctālē nav buravas pagasta bērni? Kā jau minēju Brunavā ir labs bērnu laukumiņš, tā ka būtu loģiski nogādāt tur. Gan Baiba izlems, kur Brunavas pagastā nogādāt šo laukumiņu, supper paldies Baibai, ka neļāva uz cerauksti aizvest.

pirms gada, 2019.08.17 11:30

Sinda

Pa ausu galiem dzirdēju, ka Grenctālieši dabūs bērnu laukuma konstrukcijas!

pirms gada, 2019.08.17 12:01

Saule

Pie Mežgaļu skolas bērnu laukumiņš ir sliktā stāvoklī. Pārvietošanu var neizturēt. Vecāki var necīnīties, lai to iegūtu.

pirms gada, 2019.08.17 14:13

ja

nu tik ker un grabj kotik var bet kad vajadzeja skolai palidzet grenstaliesi ne ar ausi nedzirdeja pagasta parvaldniece tikai kur slavena skolas direktore

pirms gada, 2019.08.17 15:06

ai

Brunavas pusē taču neesot bērni.Skolu likvidēja jo neesot bērnu.Tagad "sitās" par spēļu laukumiņu.

pirms gada, 2019.08.17 20:00

brunaviete

Ja jau tie bērnudārza bērni ir, ko tad tā ,,slavenā,, direktore necīnījās, par bērnudārza pastāvēšanu?

pirms gada, 2019.08.18 15:45

Koks

Mežgaļu skola tāpat kā citas lauku skolas 50 gadu līmenī.Grenctāle vispār kā pēc kara.Par to paldies mūsu bāleliņiem ko paši savēlējām.

pirms gada, 2019.08.18 17:27

kociņam

tieši tā.Paši savēlējām.Jācer,ka nākošajās vēlēšanās būsim gudrāki.Jācer.Šī bija ļoti laba mācība lielai daļai vēlētāju.

pirms gada, 2019.08.18 20:59

reformatore

cerams, ka ēka nestāvēs tukša.........kā tas jau tuvākajā novadā ir 10!!!!!!!!!! gadus.

pirms gada, 2019.08.20 20:28

Brunava

Brunavas centrā bērnu laukumā ir tikai šūpoles, smilškaste un slidkalniņš. Varētu skolas laukumiņa inventāru padalīt gan BRunavai, gan GRenstālei!

pirms gada, 2019.08.21 16:27

Diemžēl

Mežgaļu tuvumā nedzīvo bērni! Laukuma iekārtas jāved uz apdzīvotu vietu. Mežgaļos šūpoles tika jau iepriekš nozagtas...

pirms gada, 2019.08.21 16:31

Vietējās ziņas