SPRK atbalsta mērenāku siltumenerģijas pakalpojumu tarifa pieaugumu Iecavā

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) apstiprinājusi SIA "Iecavas siltums" jaunus siltumenerģijas pakalpojumu tarifus, kas pieaugs nedaudz mērenāk, nekā sākotnēji bija iecerējis "Iecavas siltums",  informēja SPRK.

Uzņēmums ar jaunu tarifu SPRK vērsās 2019.gada 28.novembrī. Sākotnējais piedāvājums paredzēja tarifu celt no līdzšinējiem 50,91 eiro par megavatstundu (MWh) līdz 56,87 eiro par MWh.

Tomēr SPRK "Iecavas siltuma" siltumenerģijas pakalpojumu tarifu apstiprināja 51,57 eiro par MWh apmērā un tas stāsies spēkā šā gada 21.decembrī.

SPRK informēja, ka tarifa izvērtēšanas gaitā regulators vairākkārtīgi komersantam pieprasīja papildu informāciju par tarifā iekļautajām izmaksām un komersants iesniedza tarifu veidojošo izmaksu precizējumus, kā rezultātā siltumenerģijas apgādes pakalpojumu gala tarifs tika samazināts par 5,3 eiro par MWh, salīdzinot ar "Iecavas siltums" sākotnēji iesniegtajā tarifu projektā aprēķināto gala tarifu.

Minētais tarifs tiks terminēts uz gadu un tajā ir iekļautas neparedzētās izmaksas. SPRK lēmums arī paredz, ka no 2021.gada 20.decembra gala tarifs lietotājiem atgriezīsies līdzšinējā līmenī, proti, 50,91 eiro par MWh.

"Lai gan kurināmā izmaksas tarifā ir samazinājušās, pateicoties dabasgāzes cenas lejupslīdei, tarifa pieaugums saistāms ar pastāvīgo izmaksu pieaugumu un lietotājiem nodotās siltumenerģijas samazinājumu," skaidroja regulatorā.

SPRK arī atzina, ka līdzšinējais "Iecavas siltuma" siltumenerģijas tarifs bija novecojis, jo kopējo izmaksu pieaugums valstī ir būtiski mainījies, kas ietekmē arī tarifa apmēru. "Komersantiem, kuru tarifs nav pārskatīts jau ilgāku laiku, izmaksu tendences ir jāskata kopā ar ražošanas izmaksu izmaiņām un darbaspēka izmaksu pieaugumu," piebilda regulatorā.

Vienlaikus SPRK nolēma piešķirt "Iecavas siltumam" atļauju pašam noteikt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifus kurināmā jeb dabasgāzes un iepirktās siltumenerģijas cenu izmaiņu gadījumā. "Tas nozīmē, ja dabasgāzes vai iepirktās siltumenerģijas cena būs zemāka par piemērojamajā tarifā iekļauto, komersantam pie nemainīga kurināmā patēriņa apjoma un iepirktās siltumenerģijas apjoma ir pienākums noteikt zemāku tarifu," skaidroja regulatorā.

"Iecavas siltums" reģistrēts 1992.gadā, un tā pamatkapitāls ir 799 998 eiro. "Firmas.lv" informācija liecina, ka uzņēmums 2019.gadu noslēdza ar 729 617 eiro apgrozījumu un 85 930 eiro zaudējumiem. "Iecavas siltums" pieder Iecavas novada domei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas