Stacija Bauskā ir tālākas nākotnes realitāte 15

Bauskas novada ilgtermiņa attīstības plānos noteikti ir vieta dzelzceļa stacijai. Tāda atziņa izskanēja pēc diskusijas Bauskas Valsts ģimnāzijā trešdien, 22. aprīlī.

«Lieliski, ka mums ir jaunieši, kuriem rūp novada nākotne tālākā perspektīvā. Mēs nevaram dzīvot tikai šodienai un tuvākajiem pieciem gadiem. Tādēļ studenta Artūra Toma Pleša iniciatīvu vērtēju kā apsveicamu, apsveramu un īstenojamu,» tādus vārdus pēc diskusijas par jaunieša ieceri portālam pauda novada attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone.

«Bauskas Dzīve» jau rakstīja, ka Rīgas Tehniskās universitātes students Artūrs Toms Plešs izveidojis iniciatīvas grupu dzelzceļa stacijas izveides nepieciešamībai Bauskā. Nedēļas laikā vietnē «Facebook» izveidotajai lapai sekojuši 430 interesentu. Viņu vidū ir daudz gados jaunu cilvēku.

Prezentējot ideju, students iepazīstināja ar līdzīgām aktivitātēm Salacgrīvā, arī pozitīvo pieredzi Polijā. Stacijas izveide Bauskā paaugstinās mobilitāti, radīs jaunas darba vietas, kā arī veicinās uzņēmējdarbības aktivitātes. Turklāt pasaulē ir izteikta dzelzceļa infrastruktūras attīstība. Tie bija daži no A. T. Pleša izteiktajiem argumentiem.

Diskusijā piedalījās pilnsabiedrības «RB Latvija» pārstāve Kristīne Casno: «Ir jāsaprot, ka šī nebūs stacija, kurā piestās ātrvilcieni. Tomēr reģionālajiem pasažieru, arī kravas pārvadājumiem to varētu izmantot. Vienlaikus vēlos norādīt, ka stacija, tai nepieciešamā infrastruktūra netaps projekta «Rail Baltica» izbūves laikā. Šī ātrgaitas līnija ir kā «mugurkauls», ap kuru nākotnē varēs veidot tālāko infrastruktūru.»

Uzteicot jaunieša iniciatīvu, I. Tijone piebilda, ka ideju jāsāk iedzīvināt, gatavot dokumentus, veikt izpēti. Nav izslēgts, ka tuvāko gadu laikā var rasties iespēja piekļūt Eiropas fondu līdzekļiem šādu infrastruktūras objektu izbūvei. Tādā situācijā Bauska var iegūt priekšrocības, jo mums jau būs formulēts sabiedrības viedoklis, veiktas iestrādes.

Artūrs Toms Plešs paskaidroja, ka viņš izvērš sabiedrības viedokļa izzināšanu. Bauskas kultūras centrā, veikalos «Elvi» Īslīces ielā un «Ega» Dārza ielā iedzīvotāji var parakstīties par atbalstu stacijas būvei Bauskā.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

kā tad, laba perpektīva

Mums pilnīgi neko nevajag. Ziedošu lāpstu, bedri pats, lai nav jātērējas palicējiem. Jo naudas tāpat nav kur pelnīt un tādā zakudālā miestiņā kā padomijas laikos- kad nevienam neko nevajag, lai tik varētu kādu čarku nokļaņčīt un svilpot aiz garlaicības. Nākotnes arī nekādas nevajag, jo bērni jābaro un ko naudu kaisīt vējā.

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 16:08

Mh

haha proletariāts sarosījies komentāru sadaļā

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 17:01

Oi

Vai tad kādam vispār bija doma, ka staciju NEVAJAG!?

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 17:08

ui

Ko tev dos stacija bez dz/ceļa , vai labāk paliks, sēdēsi tajā un sapņosi? Dz/ceļš caur Bausku nekad neies,jo pilsētas rodas pie dz/ceļa, nevis nojauksim pusi pilsētas, lai tikai tai cauri iet dz/ceļš un lai Bauskai būtu sava stacija. Neesiet taču tikai naivi, un vēl skaitās izglītoti cilvēki, bet bez loģiskās domāšanas. Tas jau vairs nav pat smieklīgi.

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 19:05

to ui

Nav jau pilsēta jānojauc, pat ne viens nams, tās dz.līnijas un staciju var uzbūvēt gaisā, 2.stāvā, kā to sen jau dara Japānā, jo viņiem trūkst zemes. Nu vajag palaist fantāziju bišku plašāk, nevis pie zemes vien....

pirms 5 gadiem, 2015.04.27 09:51

ko

Ko tā tur čigānu tērpā pārliekusies par to čali?

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 23:40

vo

./ zombee!))))

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 00:08

vika

to staciju vajag vismaz 1 km no Bauskas, ne mazāk, drīzāk vismaz 2 km.Bauskā TAS BŪS MURKS UN MURGS.

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 07:36

JANA

ka man apnikušas šīs stulbās frāzes - "radīt jaunas darba vietas ", "uzņēmējdarbības aktivitātes", vēl pieliek "piecgadi" un komunisma rēgs klāt

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 07:38

sahs

VAI NEVAR TADAM PUISELIM IESKAIDROT LAI NOLAIZAS UZ ZEMES. UN TADS IZAUGS,NEDOD DIEVS TIKS DEPUTATOS UN SAKSIES MURGAINIE VEIKSMES STASTI.

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 07:38

mats

vispaar tev balta taisniiba, ja kas. nedo dies)))

pirms 5 gadiem, 2015.04.24 23:12

Vietējās ziņas