Stadionos atsākas treniņi 2

Ievērojot virkni noteikumu, kas nosaka distances starp dalībniekiem, kā arī citus nosacījumus, šonedēļ mūsu novados atsākušies sporta skolu audzēkņu treniņi.

«Treneri un audzēkņi visu laiku jau kaut ko darīja. Pēc grozījumiem noteikumos rīkojām lielu sapulci, spriedām par visām āra bāzēm. Pa sporta veidiem sadalījām treniņus Bauskas stadionā, Bauskas Valsts ģimnāzijā un 2. vidusskolas sporta bāzēs,» stāsta Bauskas novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas (BJSS) direktore Biruta Grantiņa.
 
Treniņi atsākušies arī citos novados. «Runājām par to, kā turpināsies sporta nodarbības. Treniņi notika visu laiku, audzēkņiem bija doti individuāli uzdevumi. Tagad varēs trenēties arī Vecumnieku novada domes sporta skolas audzēkņi. Sākumā sarežģītākā būs sporta bāzu atvēršana. Jārēķinās, ka uz treniņiem nāks tikai treneru vadībā, citiem sporta bāzes pašlaik nebūs atvērtas,» informē Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals.

Iecavas stadionā atsākušās nodarbības futbola kluba «Iecava» dalībniekiem un Iecavas novada sporta skolas «Dartija» audzēkņiem. Iecavas novada sporta nodaļas vadītājs Valdis Šusts stāsta, ka arī pirms tam bija atļauta iedzīvotāju darbošanās, ievērojot distancēšanās nosacījumus. «Arī līdz šim cilvēku aktivitāte bija nepārtraukta – nāca gan skrējēji, gan vienkārši pastaigāties,» stāsta V. Šusts. Tagad noteikts, ka no rīta var sportot iedzīvotāji, tad nāk sporta skolas grupas un vakarpusē atkal iedzīvotāji. «Futbolistiem un basketbolistiem ir savas ieejas uz laukumiem, lai plūsmas nepārklājas. Treneri sagaida  audzēkņus, jāierodas ir noteiktajā laikā, nevar nākt agrāk. Treniņu starplaikos ir pauzes, lai vieni var aiziet, un tikai tad ierodas nākamie,» stāsta V. Šusts.

Bauskas stadionā treniņus centīgi atsākuši Bauskas novada BJSS vieglatlēti – katrai grupai ir savs laiks. 13. maijā, nodalīti cits no cita, strādāja trīs treneri – Solvita Dzilnava, Ilona Dramačonoka un Mārtiņš Rūgums. Treniņi ritēja tā, lai būtu ievēroti distancēšanās noteikumi.
«Bērni ir noilgojušies un nāk uz treniņiem, lai arī laiks nav pārāk labs. Vakar bija lietus, šodien krusa. Auksti gan mums nav, jo visu laiku kustamies,» stāsta S. Dzilnava. «Ir auksti, bet bērni ļoti grib trenēties,» piebilst I. Dramačonoka.
Treneres atzina, ka, kļūstot siltākam, trenēties gribētāju stadionā būs aizvien vairāk. Pašlaik paredzēts, ka jūnijā treniņi turpināsies, pēc tam domās, kā rīkoties.

Arī futbolisti un florbolisti sākuši treniņus. Futbola treneris Artūrs Kupčiuns informēja, ka šonedēļ trenējas vecākās grupas, mazākie futbolisti treniņus sāks nākamnedēļ. «Viss ir sadalīts pa laikiem, lai treniņi nepārklātos. Divas dienas trenējamies Bauskas Valsts ģimnāzijas stadionā, trīs dienas – Bauskas stadionā. Ģimnāzijas stadionā trenējas arī florbolisti,» stāsta A. Kupčiuns.
Futbola treneris vērtē, ka šādi treniņi noteikti ir efektīvāki nekā attālinātie, tad atliekot vien cerēt, ka jaunie sportisti, saņemot attālināti informāciju, veic uzdevumus. Tagad klātienē tomēr var labāk kontrolēt. «Tomēr ir daudz specifisku lietu, kuras nevar darīt. Tie divi metri jāsaglabā. Vispārējai fiziskai sagatavotībai treniņi ir labi, bet ar futbolu ar grūti. Jaunieši paliek bez «saldā ēdiena». Tie, kas spēs pieņemt šādus noteikumus, nāks un trenēsies. Daudz būs atkarīgs no vecākiem, no pārliecības. Piespiest jau nevienu nevar,» spriež A. Kupčiuns.

Bauskas novada BJSS direktore Biruta Grantiņa informē, ka treniņi notiek arī telpās, ievērojot distancēšanās nosacījumus. Viens no šādiem sporta veidiem ir galda teniss

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas