Starp apbalvotajiem – federācija

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) konkursā starp nozares labākajām nosaukta Latvijas Zemnieku federācija (LZF), ko vada iecavniece Agita Hauka.

Konkursa «Gada labākais NVO 2015» noslēguma pasākums notika 27. novembrī Berģu kultūras namā, informē LOSP pārstāve Krista Garkalne. Nominācijā «Gada labākā daudznozaru NVO 2015» par labāko atzīta Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācija, otrajā vietā ir LZF, trešajā – Jauno Zemnieku klubs.

A. Hauka LZF vada vairākus gadus, bet pati nav zemniece, taču izmantojusi iepriekš Iecavas novada biedrības «Liepas» veidošanā un vadībā gūto pieredzi. Kā iepriekš «Bauskas Dzīvei» sacījusi A. Hauka, viņas mērķis bija aktivizēt jau sākotnēji plašo LZF biedru pulku, piepulcējot jaunus dalībniekus, un tas arī izdevies. A. Hauka uzskata, ka laukos jāattīsta gan lieli, gan mazi uzņēmumi, jo to sadarbībā reģionos saglabājas dzīvība.

A. Haukas vadības laikā LZF atguva autoritāti LOSP vadībā, patstāvīgu vietu pie nozares pārstāvju padomes galda Zemkopības ministrijā, tās eksperti pārstāv Latvijas zemniekus Eiropas institūcijās un jumta organizācijā COPA-COGECA.

LOSP konkursa nominācijā «Gada labākā nozaru NVO 2015» labāka ir Latvijas Biškopības biedrība, otrā – Latvijas Zirgaudzētāju biedrība, trešā – Stādu audzētāju biedrība, vēsta K. Garkalne.

«Laureāti noteikti gan pēc atvērtas balsošanas principa internetā, gan pēc kritēriju kopvērtējuma,» skaidro K. Garkalne, «viņu vidū ir LOSP pārstāvēšana citu institūciju sanāksmēs, organizēto pasākumu intensitāte, pārstāvniecība citās organizācijās, publicitāte, aktivitāte atzinumu sniegšanā, kā arī sociālo kontu lietošana un biedru skaita pieaugums.»

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas