Starp «Biznesa skiču» konkursa finālistiem arī baušķenieki; aicina novadniekus balsot 4

Izziņoti «Swedbank» rīkotā konkursa «Biznesa skices» pusfināla rezultāti un nosauktas tās 10 komandas, kuras turpinās cīņu par finansējumu savu biznesa ideju attīstīšanai. Finālistu vidū ir arī  Bauskas 2. vidusskolas 10. klases audzēkņi – Emīls Upenieks un Emīls Čeika. Tagad viņu uzdevums ir interneta vietnē biznesaskices.projektubanka.lv piesaistīt finansējumu savas idejas realizācijai, kas vienlaikus dos arī punktus, nosakot konkursa uzvarētājus.

Līdz 4. decembrim visas 10 finālistu komandas īsteno kampaņu investoru uzmanības, finansējuma un balsu piesaistei. Vietnē biznesaskices.projektubanka.lv iespējams iepazīties ar visu finālistu idejām un nobalsot par tām. Tāpat ikvienam ir iespēja kļūt par projektu investoru, palīdzot idejām sasniegt nepieciešamo finansējumu, kas arī kalpos kā daļa fināla vērtējuma. Ja komandām izdosies sasniegt noteikto projektu finansējuma apjomu, tas nonāks viņu rīcībā, taču, ja mērķis netiks sasniegts, nauda tiks atdota atpakaļ investoriem.

Skolēnu mācību uzņēmuma (SMU) «Ķirbēns» vadītājs Emīls Upenieks uzņēmumu dibinājis kopā ar brāli Arvīdu un klasesbiedru Emīlu Čeiku. Uzņēmums nodarbojas ar ķirbju sulas gatavošanu, taču, kā atzīst E. Upenieks, jaunie uzņēmēji plāno savu biznesu attīstīt un veidot ķirbju sukādes un smūtijus.

«Kopā ar brāli audzējam ķirbjus trīs gadus, un ideja par savu skolēnu mācību uzņēmumu radās jau sen. Konkurss ir domāts vidusskolēniem, pieaicināju klasesbiedru, un no 90 komandām, kuru vidū bija, piemēram, Āgenskalna Valsts ģimnāzijas un Rīgas 3. ģimnāzijas komandas, iekļuvām 20 labāko sarakstā, pusfinālā. Tad tikām finālā, kur ir desmit komandas,» stāsta Emīls Upenieks. Jauniešiem finālā ir «jāvāc» finansējums un balsis, lai sāktu ražot produktus tāpat kā «lielajos» uzņēmumos.

Uzņēmuma dalībnieki aicina ikvienu atbalstīt viņus balsojot. «Vispirms no sava datora ir jāapmeklē vietne biznesaskices.projektubanka.lv, jāatrod kampaņa «Ķirbju labumi» un jāuzspiež uz tās. Tad parādīsies videoklips, zem kura ir poga «Patīk». Ar sociālo tīklu kontu pieslēgšanos ir iespēja nobalsot,» atklāja E. Upenieks, kurš šo konkursu atrada, skatoties jaunumus savā «Facebook» laika joslā. Emīls stāsta par uzņēmuma galveno produktu: «Ķirbis ir ļoti interesanta oga. To nedrīkst jaukt ar dārzeņiem. Agrāk cilvēkiem bija pieejami vienas šķirnes ķirbji, bet tagad to ir lērums – gan oranži, gan dzelteni, gan zaļi. Man visvairāk garšo ‘Šokolādes ķirbis’.»

Emīls arī nākotnē apsver ideju turpināt mācīties uzņēmējdarbību. «Šis konkurss man būs liela pieredze šajā jomā, būšu gudrāks šajā nozarē,» uzskata jaunietis, kurš pastāstīja, ka ķirbju produktus veikalos iegādāties ir diezgan grūti, jo ogas produkti ir maz sastopami.

Konkursa pirmo trīs vietu ieguvēji tiks paziņoti un apbalvoti «Junior Achievement Latvia» organizētajā Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu pasākumā «Cits bazārs» 2019. gada 7. decembrī. Pirmo trīs vietu ieguvēji saņems naudas balvas 1000, 2000 un 3000 eiro vērtībā. Uzņēmuma dalībnieki saka: «Paldies mūsu skolotājai, mentorei Ivetai Leitlantei, kas mūs virzīja piedalīties šajā konkursā!»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

lapsta

tu esi muļķis

pirms gada, 2019.11.14 21:04

Cope

Lāpstai piekrītu

pirms gada, 2019.11.14 17:23

Vietējās ziņas