Starptautiskais Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2019” norisinās arī Vecumnieku novada teritorijā

No 30. augusta līdz 1. septembrim  Stopiņu, Salaspils un Vecumnieku novadā norisinās 27. starptautiskais Zemessardzes pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2019”, „Bauskas Dzīvi” informē Vita Briže, Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta preses nodaļas vecākā referente.

Piedalās arī Zemessardzes 53. Bauskas kājnieku bataljons. Pārbaudes vingrinājuma noslēguma ceremoniju svētdien, 1. septembrī, Nacionālajā botāniskajā dārzā Salaspilī apmeklēs aizsardzības ministrs Artis Pabriks un Zemessardzes komandieris pulkvedis Egils Leščinskis.

Vingrinājumā piedalīsies 24 Zemessardzes un Nacionālo bruņoto spēku komandas, kā arī trīs ārvalstu bruņoto spēku komandas. Tāpat “Zemessardzes patruļā 2019” piedalīsies divas viesu komandas, kurās būs pārstāvji no Aizsardzības ministrijas un uzņēmuma “Latvijas Mobilais Telefons”. Katrā komandā startēs četri dalībnieki.

Vingrinājuma mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārajā jomā.

Zemessardzes pārbaudes vingrinājums norisināsies divas diennaktis un tiks sadalīts trīs posmos. Pirmajā posmā tiks pārbaudītas dalībnieku prasmes šaušanā ar triecienšautenēm, ieroču salikšanā, granātas mešanā, imitētā mīnu lauka šķērsošanā, bruņutehnikas atpazīšanā dabā un pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā. Otrajā posmā dalībnieki sacentīsies nakts šaušanā, savukārt trešajā posmā vingrinājuma dalībnieki dosies līdz 20 km garu pārgājienā, pārvarot šķēršļu joslu, veicot ātrumposmu, pārbaudot alpīnisma iemaņas un izdzīvošanas prasmes dabā.

Ikgadējo Zemessardzes pārbaudes vingrinājumu šogad organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar Zemessardzes 1. Rīgas brigādi, kuras teritorijā atrodas Zemessardzes 13. kājnieku bataljons, Zemessardzes 17. kaujas atbalsta bataljons, Zemessardzes 19. kaujas nodrošinājuma bataljons, Zemessardzes 53. kājnieku bataljons, Zemessardzes Studentu bataljons un Aizsardzības no masveida iznīcināšanas ieročiem rota.

Bruņotie spēki aicina iedzīvotājus būt saprotošiem un nekavēt karavīru un militārās tehnikas pārvietošanos. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas