Starptautiskajā boksa turnīrā Špīsu iegāž kļūda

Rīgā aizvadīts starptautiskais boksa turnīrs «LNK Fight Night 17», kur ringā cīņā par Latvijas čempiona titulu superpusvidējā svarā devās arī iecavnieks Emīls Špīss. Diemžēl šoreiz cīņa bija neveiksmīga un profesionāļa karjerā piedzīvots pirmais zaudējums pēc četrām uzvarām.

Sacensībās daudziem dalībniekiem bija iecerēti pavisam citi pretinieki, taču «Covid-19» ierobežojumu dēļ daudzi nevarēja ierasties, tāpēc piedalījās sportisti no Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un Gruzijas. Pirmās divas cīņas bija dāmām. Pirmajā mačā ASV sportiste Elvina Hadžiča Vaita ar tehnisko nokautu uzvarēja Gruzijas bokseri Nanu Čakvašvili, bet otrajā mačā ļoti spēcīgā latviete Jekaterina Marčenko pēc punktiem pārspēja Igaunijas sportisti Polinu Golubevu.

Nākamie bija jaukto cīņas mākslu mači, un tajos ātri uzvarēja latvieši Silvestrs Kaņemps un Hasans Mežijevs. Turpinājumā atsākās bokss, kur Latvijas sportists Artjoms Ramlavs pārliecinoši pārspēja gruzīnu Kviču Džidžolašvili. Nopietna cīņa bija starp Denisu Savdonu no Tukuma un vēl vienu latvieti Staņislavu Makarenko, kur pirmais uzvarēja pēc punktiem.

Lai arī kā pasākuma naglu organizatori mēģināja pasniegt pēdējo cīņu, tomēr tāds izrādījās priekšpēdējais mačs, kur iecavnieks Emīls Špīss tikās ar daugavpilieti Ivanu Levicki cīņā par Latvijas čempiona titulu superpusvidējā svarā – svara kategorijā līdz 67 kilogramiem. Pretinieks bija ļoti pieredzējis – vairāk nekā 60 cīņas boksa ringā. Tomēr jau no pirmajām minūtēm ringā dominēja E. Špīss – tehniku dažādība, aktivitāte, spēcīgāki uzbrukumi, kur I. Levickis tikai aizsargājās. Ļoti agresīvi iecavnieks aizvadīja otro raundu, bet daugavpilietis spēja savākties. Labāks par pretinieku E. Špīss bija arī trešajā raundā. Ceturto raundu iecavnieks sāka ar taktikas maiņu – mēģināja piekļūt pretiniekam tuvāk, atļaujot reizēm arī sitienus, no kuriem iepriekš izvairījās. Acīmredzot doma bija iziet nokauta sitiena pozīcijā, bet šoreiz lielāka nozīme bija pieredzei – I. Levickis atrada iespēju izdarīt ļoti spēcīgu sitienu, pēc kura E. Špīss nevarēja savākties, un tiesnesis pārtrauca cīņu. Diemžēl Latvijas čempiona tituls šoreiz gāja secen. Cerams, ka sportists nenokārs degunu un turpinās piedalīties boksa mačos, jo viņa cīņas ir skatāmas, interesantas, dažādotas ar vairākām boksa tehnikām, nevis tikai ar vienu vai diviem sitieniem, kā tas bija redzams citās cīņās.

Kā interesantāko maču organizatori pasniedza cīņu supersmagajā svarā starp Kristapu Zuti un Nikitu Smirnovu, bet mačā neviens nopietns sitiens tā arī netika izdarīts – jau no pirmajām sekundēm cīnītāji saķērās klinčā vai izcēlās ar neatļautiem paņēmieniem, trešajā raundā pārtraucot klausīt tiesnesi,  raundā gandrīz izvērsās nekontrolēts kautiņš. Abi bokseri diskvalificēti.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas