Starptautiskās sacīkstēs izcīna godalgas 1

«Formula 2» ātrumlaivu starptautisko sezonu codietis Uvis Slakteris šogad sācis ar sacensībām Vācijā, Brodenbahā, izcīnot otro vietu. Divi mūsu sportisti izcīnījuši godalgas pasaules čempionātā izturības sacīkstēs tepat Latvijā, Alūksnes ezerā.

«Riga Powerboat Team» vadītājs Atis Slakteris pastāstīja, ka sacīkstes Brodenbahā vācieši organizējuši, lai pierādītu, ka pie viņiem var sarīkot «Formula 2» sacīkstes. Vairākiem sportistiem, arī U. Slakterim, tā bija laba iespēja pārbaudīt laivas pirms pasaules čempionāta.

Uz sacīkstēm Brodenbahā 13. un 14. jūnijā ieradās deviņi braucēji, no kuriem lielākā daļa bija ar pasaules čempionāta vai līdzīgu sacīkšu pieredzi. Pazīstamāko vidū bija Uvis Slakteris, austrietis Rups Tempers un lietuvietis Edgars Riabko. Iesildīšanās braucienos labākais rezultāts bija Uvim Slakterim, otrais palika norvēģis Frode Sunsdāls. Arī kvalifikācijā U. Slakteris uzvarēja.

«Diemžēl pirmajā braucienā neveiksmīgs vilnis Uvi iztraucēja, bet Rupu tas neietekmēja. Tāpēc pirmajā braucienā Uvim otrā vieta,» stāsta A. Slakteris. Pēc otrā brauciena piedzīvota nervus kutinoša situācija – galvenais tiesnesis saskatījis pārkāpumu U. Slakterim starta taisnē un piespriedis soda apli, kas mūsu sportistu atmeta uz piekto pozīciju. «Mēs esam pieredzējusi komanda, gatavi šādām situācijām, lēmumus uzreiz varam apstrīdēt,» informē A. Slakteris. Protestu izskatīja starptautiskās federācijas komisārs, kas lēmumu atcēla. «Manā praksē šī bija pirmā reize, kad konstatē tiesneša kļūdu un atceļ lēmumu,» atzīst A. Slakteris.

Trīs braucienu kopvērtējumā uzvarēja pieredzējušais R. Tempers, U. Slakterim otrā vieta. «Sacensības notika ļoti skaistā vietā – Mozeles reģionā Mozeles upē. Priecājos, ka ar savu startu esmu radījis lielu interesi par Latviju un sevi kā pilotu,» teic U. Slakteris.
Komanda tagad gatavojas «Formula 2» pasaules čempionāta pirmajam posmam, kas no 3. līdz 5. jūlijam risināsies Itālijā, Brindizi pilsētā.

Alūksnē 13. jūnijā notika pasaules čempionāts astoņu stundu izturības braucienā «RIB» laivu klasē. Sacīkstēs piedalījās arī sportisti no Bauskas novada. Mūsu pārstāvji bija ne tikai trasē. Baušķenieki Kristaps un Reinis Paegles šoreiz bija tiesnešu korpusa sastāvā.
Sacīkstes notika četrās laivu klasēs. Pati jaudīgākā bija pirmā laivu klase, kurā nebija motoru jaudas ierobežojuma. Trešo vietu šajās sacīkstēs izcīnīja baušķenieka Toma Smilškalna komanda «Akvashelf racing». «Pirmo reizi braucu jaudīgākajā «RIB» laivu klasē.

Visas stundas izturējām veiksmīgi bez tehniskām ķibelēm un izcīnījām trešo vietu,» priecīgs par panākumu bija T. Smilškalns. Viņa komandā startēja sportists no Igaunijas, bijušais baušķenieks Normunds Rāzna un jūrmalnieks ar starptautisku sacīkšu pieredzi Ņikita Lijcs. T. Smilškalns pastāstīja, ka plāno startēt Latvijas čempionātā «T-550» laivu klasē Jūrmalas vienības sastāvā. Pirmais posms neesot izdevies avārijas dēļ, bet uz nākamajām sacīkstēm sportists cer labi sagatavot laivu, lai gūtu panākumus.

Trešajā laivu klasē, kur startēja laivas ar dzinēju jaudu līdz 140 zirgspēkiem, vienības «Harley Davidson» sastāvā brauca Ieva Millere. «Pirmo reizi piedalījos šādās sacīkstēs. Tā bija debija gan šajā laivu klasē, gan izturības braucienā. Viss bija neierasti – cita laiva, cits sacīkšu formāts. Šķita interesanti braukt vairāk nekā pusotru stundu bez apstājas pa trīs kilometru garu trasi. Bija vērts startēt – tas bija izaicinājums, iespēja sevi pārbaudīt un vērtīgs treniņš,» vērtē I. Millere. Vienība izcīnīja trešo vietu «RIB» laivu trešajā klasē.

Alūksnes ezeram esot īpaša aura, sportistiem – patīkama braukšana. Visas laivas startējušas kopā, bet centušās cita citu netraucēt – jaudīgākās traukušās pa ārmalu, mazāk jaudīgās – pa iekšmalu, tikai pagriezienos reizēm tikušās. «Alūksnes sacīkstes bija ļoti aizraujošas,» atzīst T. Smilškalns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

KP50

Pareizais komandas nosaukums : Akvashelf racing.

pirms 5 gadiem, 2015.06.17 22:25

Vietējās ziņas