«Steidzīgs» šoferis Skaistkalnē piedāvā policistam 30 eiro kukuli 1

Piektdien, 8. oktobrī, likumsargi Skaistkalnē apturēja kādu automašīnas vadītāju, kurš brauca ar ātrumu 66 km/h. Lai izvairītos no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis amatpersonai deva 30 eiro.

Par notikušo kukuļdošanas mēģinājumu ir sākts viens kriminālprocess un viens administratīvā pārkāpuma process, informē Dace Kalniņa, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste.

Aizvadītās nedēļas nogalē, 8. oktobrī, policists Skaistkalnē, Rīgas ielā, apturēja kravas transportlīdzekli «Mercedes Benz Actros», kuru vadīja 1956. gadā dzimis vīrietis. Viņš brauca ar ātrumu 66 km/h vietā, kur atļautais maksimālais braukšanas ātrums ir 50 km/h.
Cenšoties izvairīties no administratīvā pārkāpuma procesa sākšanas par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu, vīrietis deva policistam 30 eiro kukuli. Par minēto faktu pret autovadītāju sākts kriminālprocess par kukuļa došanu valsts amatpersonām, kā arī sākts administratīvā pārkāpuma process par atļautā maksimālā braukšanas ātruma pārsniegšanu un piemērots naudas sods 80 eiro.

Kā liecina socioloģisko pētījumu aģentūras «Norstat» pēc Valsts policijas pasūtījuma veiktā aptauja, lielākā sabiedrības daļa nav informēta par reālajiem sodiem, kas pienākas par kukuļdošanu. 28% respondentu ir pārliecināti, ka par šādu pārkāpumu pienākas naudas sods dotā kukuļa apmērā, 38% uzskata, ka naudas sods var sasniegt pat 120 minimālās mēnešalgas, 24% respondentu domā, ka kukuļa devējam pienākas cietumsods līdz pieciem gadiem, savukārt 16% respondentu tic, ka kukuļa došanas gadījumā tiktu cauri ar brīdinājumu.

Likumsargi atkārtoti vērš uzmanību, ka Krimināllikumā par kukuļdošanu paredzētie sodi ir īslaicīga brīvības atņemšana, piespiedu darbs, naudas sods vai brīvības atņemšana no pieciem līdz desmit gadiem. Par katru individuālo gadījumu soda apmēru spriež tiesa, skaidro D. Kalniņa.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kukulis

Vajadzēja 300 piedāvāt, tad nebūtu te šāda raksta.

pirms 6 dienām, 2021.10.12 07:43

Vietējās ziņas