Stelpē deg labības rugāji

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 2. augusta plkst. 6.30 līdz 5. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 21 izsaukumu – 14 uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs no izsaukumiem bija maldinoši, portālu informēja Vendija Pikše, VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste.

2. augustā plkst. 16.17 ugunsdzēsēji-glābēji devās uz Vecumnieku novada Stelpi, kur dega labības rugāji 0,8 hektāru platībā. Tur strādāja VUGD Vecumnieku posteņa trīs vīri ar vienu autocisternu. Saimnieki paši jau bija sākuši dzēst, ļoti labi tikuši galā, ugunsdzēsēji-glābēji ieradās palīgā likvidēt liesmas. Plkst. 16.41 darbi tika pabeigti.
3. augustā plkst. 15.57 ugunsdzēsēji-glābēji steidzās uz Bauskas novada Gailīšu pagastu, kur labības lauks dega 200 m2 platībā.
Daudzviet šādos ugunsgrēkos liesmas ar spēcīgu vēju strauji izplatās, degot lielās platībās un arī apdraudot netālu esošās ēkas. Paldies iedzīvotājiem, kuri iesaistījās vairāku labības rugāju ugunsgrēku dzēšanas darbos, piemēram, ar traktortehniku aparot lauku pa perimetru un ierobežojot ugunsgrēka tālāku izplatību.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. Gadījumos, ja ir izcēlies ugunsgrēks, nekavējoties zvaniet pa tālruni 112.
Vēl VUGD devās uz šādiem izsaukumiem – Bauskas novada Brunavas pagastā 2. augustā plkst. 17.07, kur dega labības kombaina motortelpa 1 m2 platībā, paši saimnieki jau bija veiksmīgi izmantojuši ugunsdzēšamos aparātus. Ugunsdzēsēji-glābēji pārliecinājās par turpmāko drošību un to, ka liesmas likvidētas. Savukārt Vecumnieku novada Kurmenes pagastā 3. augustā plkst. 21.17 vienstāva saimniecības ēkai dega jumta siltinājums 3 m2 platībā.
Aizvadītajās diennaktīs VUGD saņēma 87 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 24 uz glābšanas darbiem, desmit  izsaukumi bija maldinoši.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas