Stelpē Lāčplēša dienas sarīkojumā pulcējas ap simt iedzīvotāju 4

Vecumnieku novada Stelpē 11. novembra vakarā notika lāpu un svecīšu gājiens, kas noslēdzās pie Stelpes pamatskolas. Tur sanākušie atcerējās 1919. gada 11. novembra notikumus Rīgā un aicināja domāt par Latvijas nākotni.

Lāčplēša dienas lāpu gājiens sākās ceļa malā, kur pulcējās jaunieši un vecāki ļaudis. Vecumnieku novada sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Edgars Polis rūpējās, lai cilvēki būtu pamanāmi, atgādinot, ka visiem vakara tumsā jāvelk vestes.

Gājiena priekšgalā – Stelpes pamatskolas audzēkņi. Karogu nesa 8. klases skolnieks Roberts Strautnieks. Puisis pastāstīja, ka lāpu gājienā piedalījies daudzas reizes. «Esam pārāk lieli patrioti, lai neietu gājienā. Zinām, ka Lāčplēša diena iedibināta par godu Rīgas atbrīvošanai no Bermonta karaspēka,» stāsta 8. klases audzēkne Sanita Strautniece. Skolēni skatījušies filmu «Rīgas sargi». Kinolentē attēlotā versija par notikumiem Rīgā 1919. gadā bērniem patikusi.

Gājiena laikā nepārtraukti skanēja latviešu dziesmas. Vīri rūpējās, lai lāpas degtu. Rūpes par degšķidrumu un visu nepieciešamo lāpu ugunīm bija uzticētas stelpietim Egilam Neliusam, viņam palīdzēja Vecumnieku novada domes deputāts Valdis Rusiņš. Stelpiete Aiga Saldābola atcerējās, ka savulaik gājieni rīkoti no divām pusēm – no Nīzeres un Stelpes devušies uz skolu un tur tikušies. Pagasta pārvaldes vadītājs Elmārs Jukonis atzina, ka tagad iedzīvotāju kļuvis mazāk, tāpēc iet tikai no Stelpes.

Stelpes pamatskolas pagalmā pie ugunskura skanēja runas un dziesmas. Egils Neliuss pauda, ka gājienu organizē arī tādēļ, lai jaunā paaudze ar īpašo notikumu atcerētos datuma nozīmīgumu Latvijas vēsturē.

E. Neliuss uzsvēra, ka ir jāatceras ne tikai valsts pagātne, bet jādomā arī par nākotni: «Māte Terēze ir teikusi: «Viss, ko tu būvē un cel, var tikt iznīcināts dažās sekundēs. Bet būvē un cel!» Es ticu, ka šāda attieksme ir vajadzīga mūsdienu Latvijai.»

Pēc tikšanās pie ugunskura sanākušie devās uz Stelpes pamatskolu, kur notika svinīgais pasākums. Zālē sapulcējās vairāk nekā simt iedzīvotāju. Sanākušie bez pavadījuma nodziedāja valsts himnu, piepildot ar savām balsīm skolas zāli.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Anita Pļarde

Nezināju, ka Stelpē ievietojas tik daudz cilvēku. :)

pirms 5 gadiem, 2015.11.13 10:31

Vietējās ziņas