Stelpē nodeg ferma 2

Vecumnieku novada Stelpes pagastā nodegusi ferma, portālu informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks.

Izsaukums uz lielfermu Stelpes pagastā tika saņemts 15. martā pulksten pussešos vakarā. Līdz ugunsdzēsēju atbraukšanai saimniekiem bija izdevies no kūts izdzīt laukā 60 govis, arī teļus. Ugunsgrēkam tika piešķirta paaugstinātas bīstamības pakāpe, to dzēst ieradās brigādes no Vecumniekiem, Bauskas, Iecavas un Baldones.

Vīri strādāja, lai dzēstu apmēram 550 kvadrātmetrus lielo kūti, kā arī tās galā piebūvēto aptuveni 650 kvadrātmetrus lielo labības šķūni. Šķūnis bija piekrauts ar sausās barības ruļļiem. Starp abām ēkām bija brandmūris, ugunsdzēsēji atlauza šķūņa jumtu un lēja uguni mūrim, neļaujot liesmām pārmesties uz šķūni. Tādējādi šī ēka tika izglābta, saglabājot vismaz daļu tajā esošās lopbarības.

Ugunsgrēku lokalizējot, fermas gruzdējumā tika atrasts viens nosmacis teliņš. Ugunsdzēsējiem izdevās saglābt arī slaukšanas iekārtas. M. Plēsnieks teic, ka dzēšanas darbus apgrūtināja nespēja piebraukt pie līdzās esošā dīķa. Ceļš līdz ūdenstilpei nav izbūvēts, ar motorsūkņiem ūdeni nevarēja paņemt. Mašīnām nācās traukties uz aptuveni kilometru attālo citu dīķi.

Ugunsdzēsēji no nelaimes vietas projām devās ap pusvienpadsmitiem naktī. Par aizdegšanās iemesliem pašlaik neko konkrētu M. Plēsnieks nevarēja pateikt. Sākotnējā apskate liecina, ka degšana, visticamāk, sākusies no kūts.

Šī pati ferma Stelpes pagastā nodega 2007. gada vasarā. Tad ēkā iespēra zibens. Līdzīgi kā tagad, kūts nodega, līdzās esošo siena šķūni izdevās saglābt. Saimnieks ar laiku kūti tajā pašā vietā atjaunoja.

Vecumnieku pašvaldības lauku konsultante Aiga Saldābola pirmdien, 16. martā, ieradusies nelaimes vietā, lai kopā ar saimniekiem spriestu par iespējamo palīdzību. Govis ir jāslauc, taču slaukšanas iekārtas, lai arī nav pilnībā sadegušas, tomēr ir salietas ar ūdeni un pašlaik vēl nav ekspluatējamas. 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

piecits

neziniet ta kuts nevaretu but andra kalnina

pirms 5 gadiem, 2015.03.16 19:52

Vietējās ziņas