Stelpē ražos zinātniski izstrādātus diētiskos produktus 1

Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstīta projekta gaitā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) zinātnieces izstrādājušas jaunus diētiskos produktus, ko plānots ražot Stelpē.

Jaunie diētiskās pārtikas produkti no dabiskām izejvielām paredzēti cilvēkiem ar veselības traucējumiem, portālu informē  LLU Pārtikas tehnoloģijas fakultātes docente, inženierzinātņu doktore baušķeniece Solvita Kampuse. Viņa kopā ar kolēģēm – zinātņu doktorēm mežotnieci Ilzi Grāmatiņu, Zandu Krūmu un Īrisu Mūrnieci – jaunos produktus izstrādājušas ERAF uzņēmējdarbības un inovāciju programmā, kuras mērķis ir atbalstīt mazo un vidējo komersantu attīstību.

«Projektā izstrādājām uz dabisku augu un dzīvnieku valsts izejvielu bāzes veidotus diētiskos pārtikas produktus cilvēkiem ar veselības traucējumiem enterālā un zondes uztura nodrošināšanai,» skaidro S. Kampuse, «tos ražos, aprēķinot uzturvērtību un ķīmisko sastāvu, lai veidotu daudzkomponentu produktu no dažādu izejvielu ekstraktiem, biezeņiem un sulām, olbaltumvielu avotiem, kā arī augu eļļas. Tos samaisa attiecībās, kas dod zinātniski pamatotu diennakts enterālā uztura minerālvielu un vitamīnu devu.»

Izstrādātais produkts ir šķidra viela, kas sastāv no augļu un dārzeņu sulām, biezeņiem, olbaltumvielām un eļļas. Tas paredzēts barošanai caur zondi slimniekiem un spēj nodrošināt nepieciešamo dienas minerālvielu un vitamīnu devu, kā arī ogļhidrātus, taukus un olbaltumvielas. Līdzīgi sintētisko vit-amīnu un minerālvielu maisījumi jau plaši tiek lietoti slimnīcās, taču jaunā produkta priekšrocība ir dabiskās izejvielas, jo tās organismā asimilējas labāk, stāsta zinātniece.

Jauno produktu ražos zinātnieču sadarbības partnere SIA «KEEFA», kas dibināta 2011. gadā kā augļu un dārzeņu pārstrādes uzņēmums. 2013. gadā firma iegādājusies bijušās Stelpes pienotavas telpas Vecumnieku novadā. Firma plānojot ražot arī citus augļu un dārzeņu produktus sportistiem un veselīga uztura cienītājiem.

Alternatīva jaunajiem vietējiem produktiem slimnieku enterālai barošanai ir sintezēto vitamīnu, minerālvielu un citu vielu maisījumi, ko piedāvā dažas ārvalstu firmas. «Ir daudz pētījumu par dažādu minerālvielu un vitamīnu labāku asimilēšanos organismā, ja tie ir iekļauti organisko vielu kompleksos, tāpēc dabiskiem produktiem būs labvēlīgāka ietekme uz organisma funkcijām nekā pašlaik piedāvātajiem sintētisko vielu kompleksiem,» skaidro zinātniece.

S. Kampuse uzsver: «Līdz ar produktu izstrādes projekta pabeigšanu šogad aprīlī ir sperts pirmais lielais solis, lai tie nonāktu pie galapatērētājiem – slimnīcu pacientiem. Priekšā vēl ir produktu klīniskā pārbaude enterālā un zondes uztura piemērotībai, kā arī uzņēmuma telpu renovācija un jaunu ražošanas līniju uzstādīšana. Pašlaik uzņēmums sadarbībā ar LLU speciālistiem izstrādā jauno produktu tehnoloģisko līniju plānus.»

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas