Stelpē uzpoš apkārtni un sakārto rotaļu laukumu

Vecumnieku novada Stelpes pagastā sestdien, 27. aprīlī, talcinieki rosījās vairākos objektos.

Tika atjaunotas laika zoba skartās koka konstrukcijas un veikti uzlabojumi rotaļu laukumā Kalna ielā, sakopta brīvdabas estrādes apkārtne un Brāļu kapi, kur, kā ierasts, strādāja skolēni un aktīvākie seniori. Ķēkutu kapos Pliekšānu dzimtas apbedījumu vietu uzposa vietējās bibliotēkas vadītāja Rita Matuševa kopā ar skolēniem. Apkārtnes sakopšanā iesaistījās Beitiņu un Nīzeres ciema ļaudis.

Karjera peldvietu un teritoriju ap to sakārtoja Bārbeles pagasta Gaismas ciema iedzīvotāja Ruta Garklāva kopā ar ģimeni un domubiedriem. Entuziasti strādājuši līdz vēlai pēcpusdienai, ar drazu piepildot teju 20 maisu. «Bijām septiņi pieaugušie un pieci bērni. Esmu par atkritumu šķirošanu, bet talkas dienā to bija grūti realizēt. Savācām blāķi netīru, slapju atkritumu – pārsvarā plastmasu un stikla pudeles. Diemžēl meža karjeru piemēslo makšķernieki ar savu aktivitāšu pārpalikumiem. Pudeles ķeksējām laukā arī no ūdens,» stāsta R. Garklāva. Vasarā ūdenstilpi apmeklējot kopā ar bērniem, tāpēc bijis svarīgi peldvietu sapost. «Mūsu motivācija – sakopt vietu, kur uzturamies,» viņa pauda.

«Bauskas Dzīve» rotaļu laukumā pretī Kalna ielas 3. namam sastapa pulciņu enerģisku ļaužu. Vīri, liekot lietā iemaņas un profesionālus darbarīkus, strādāja ar kokmateriāliem, bet māmiņas kopā ar bērniem rušinājās aktivitātēm paredzētajā zonā.

Tā kā iepriekšējā vakarā bija pamatīgi nolijis, izcelt nezāles ar visām saknēm nebija pārlieku grūti. Bērni tās lika spainīšos, tad bēra ķerrā, lai pieaugušie varētu vest nedaudz tālāk un aizpildīt ar mašīnām izbraukātās rises zālienā. «Izravēsim, lai būti smuki. Pagalms ir tīrs, rudenī to sakopām, tagad var pievērsties labiekārtošanas darbiem,» stāsta daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājas. Ar unikālu palīgu – rokas kultivatoru «Tornadica» – nezāļu izcelšana no zemes raiti vedās Santai Balodei. Čakli strādāja Ieva Klāviņa, Dace Stallīte, Alīna Grigaroviča, Baiba Zemīte ar dēliem Jēkabu un Henriku, kā arī citi Kalna ielas 3. un 4. nama iedzīvotāji.

Savu laiku nokalpojušās konstrukcijas pērn vēl turējušās kopā, taču daudzviet koks bija satrunējis un vairs negarantēja drošību, tāpēc nolemts iekārtas atsvaidzināt. Arī smilškastes saturs jāpapildina ar svaigu vedumu.

«Ieplānots atjaunot jumtiņus, margas, pašlaik tiek gatavots smilškastes rāmis. Man te dzīvo mazbērni, tāpēc esmu atbraucis, lai palīdzētu,» sacīja bārbelietis Andris Pelūde. Viņš kopā ar znotu Pauli Šatu no sagādātajiem materiāliem izzāģēja vajadzīgā garuma dēļus, ko prasmīgi sastiprināja un apstrādāja ar līdzekli, kas koku ilgāk pasargās no mitruma.

Kopā ar citiem rotaļu laukumā talkoja Ingars Štelfs, pagasta pārvaldes vadītājs. Viņš skrūvēja no jumtiņiem nost satrunējušos dēļus, un ik pa brīdim piemērotos darbiņos iesaistīja savu meitiņu Sindiju. «Bija doma ņemt palīgu un pašam ķerties klāt pie konstrukciju atjaunošanas. Aprunājoties ar iedzīvotājiem, nolēmām pagaidīt līdz Lielajai talkai un tad nepieciešamos darbus paveikt kopīgiem spēkiem, jo divatā te būtu darbs nedēļai. Prieks par vecāku atsaucību un līdzdalību. Gribēt strādāt – tas ir ļoti svarīgi, bet tikpat nozīmīgi – lai būti labi instrumenti, un šodien vīriem tādi ir,» sacīja I. Štelfs. Talkas dienā pulka paveikts, rosība rotaļu laukumā pierima vien ap plkst. 15.

No Stelpes pagrieziena līdz pagasta pārvaldei atkritumus gar ceļa malām lasīja un maisos šķiroja vietējās pamatskolas skolotāja Inese Freiberga kopā ar trim savas audzināmās 6. klases puišiem Deividu, Markusu un Dairi. «Man ir braši palīgi. Cepuri nost!» zēnus slavē skolotāja. «Jau trešo gadu vācam atkritumus un darām, kā likts, – šķirojam. Man nepatīk piecūkotas ceļmalas. Lapas var nenogrābt, tās satrūdēs, bet bleķi, papīri, plastmasa un citi mēsli dabā nesadalās.» Skolnieki atzina, ka darbiņš neesot grūts – visi lēnā garā ejot, runājoties, telefonā skan mūzika, turklāt diena ir silta un saulaina.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas