Stelpes pagasta iedzīvotājus 4. maijā sveiks ar priekšnesumu «Atver logu svētkiem!» 10

Vecumnieku novada Stelpes pagasta ļaudis pirmdien, 4. maijā, Latvijas neatkarības atjaunošanas dienā, varēs baudīt apsveikuma programmu «Atver logu svētkiem!».

Vairākās apdzīvotās vietās un ciema ielās iedzīvotāji aicināti «panākties, lai sadzirdētu» viņiem sagatavoto priekšnesumu, protams, stingri ievērojot divu metru distanci.

«Neatkarības atjaunošanas dienas 30. gadskārta visiem ir nozīmīgs notikums, tāpēc man ir svarīgi, iesaistot savu ģimeni un atsaucīgus ļaudis, šo laiku vērst citādāku. Protams, domājot par to, lai ir droši, bet vienlaikus arī – lai ir paliekoši,» «Bauskas Dzīvei» pauž Sandra Neliusa, Stelpes pagasta kultūras darba organizatore. Viņa vēlas apliecināt, ka arī šajā krīzes laikā, kad, šķiet, dzīve ir apstājusies, var svinēt, rodot citus rīcības veidus un formas, un parādīt, ka «esam stiprāki par vīrusu, mūsu valsts un tās cilvēki savā garā ir stiprāki».
«Atver logu svētkiem!» radošā komanda plkst. 10 ieradīsies pie daudzdzīvokļu mājām Beitiņos, 10.30 – Kalna ielā Stelpē, 10.50 – Dārza ielā, 11.10 – Upes ielā, 11.30 – Krasta ielā, 11.50 – Bērzu ielā, 12.10 – «Jumiķu» ceļgalā netālu no skolas, bet 12.30 – Nīzerē.

«Vecumnieku mūzikas un mākslas skolas pedagogs Aigars Dziļums spēlēs trompeti, mans vīrs Egils runās Normunda Beļska dzeju par Latviju, dēls Dāgs rokās turēs valsts karogu, bet Kārlis Elmers Apsītis notiekošo iemūžinās fotogrāfijās. Katrā no astoņām vietām apsveikumu teiks Stelpes pagasta pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Santa Bračka. Būs mikrofons un skaņu pastiprinoša ierīce, lai cilvēkus nestā vēsts sasniegtu pie mājokļu logiem, dārzā, uz ceļa vai taciņas,» atklāj S. Neliusa.

Par pārsteigumu parūpējušies dzīvesbiedri, īrisu un gladiolu selekcionāri Ilga un Visvaldis Viņķeļi. Viņu lolotie ziedu sīpoli un stādi būs dāvana svētkos, lai cilvēki katrā vietā veidotu savu vizītkarti puķudobes vai kompozīcijas veidolā un lai pie viņiem būtu patīkami «ieiet».
«Vislielākais prieks, ka ieceri atbalstīja pašu cilvēki, tie, ar kuriem lepojamies, jo viņi jau ir tas mūsu pagasts, mūsu novads un Latvija. Viņķeļu ģimenes dāvana ir fantastiska, tā vienlaikus ir arī velte savam pagastam un novadam, jo selekcionēšana nav vienas dienas darbs, tas ir mūža ieguldījums,» uzsver kultūras darba organizatore.

Dobes ielās un pie daudzdzīvokļu mājām cilvēki varētu iekārtot Lielās talkas dienā, 16. maijā, kad rosināts strādāt individuāli un ģimenes lokā.

«Paldies Aigaram Dziļumam, kurš gluži kā varonis atsaucās manai trakajai idejai laikā, kad visi ir pieklusuši vai darbojas virtuāli. Paldies visiem ieceres atbalstītājiem, kuri šajos svētkos atgādinās – latvieši, viss vēl nav zaudēts, viss notiek un būs!» pauž S. Neliusa. «Šis laiks arī dabā ir skaists – Stelpē zied un smaržo aličas (Kaukāza plūmes – red.) un narcises, debesis – tik zilas. Man ir svarīgi šajā dienā būt kopā ar savējiem, baudīt ģimeniskumu un justies piederīgai savai vietai.»

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Daina

Var tikai lepoties par Vecumnieku ļaužu nesalauzto vēlmi svinēt un rast risinājumus kā to izdarīt citādāk un varbūt pat labāk kā iepriekš ierasts. Labi teikts: "Viss vēl nav zaudēts, viss notiek un būs!"

pirms gada, 2020.05.02 08:59

ģeogrāfs

Stelpe jau nav Vecumnieki

pirms gada, 2020.05.02 15:37

Es Bauskā

Arī Vecumniekos svinēs, tikai Bauskā - nekā. Kauns par Bauskas pašvaldības vadītājiem un Bauskas kultūras centra 20 darbiniekiem, kuri nestrādāšanas divos mēnešos nespēja neko izgudrot, kā atzīmēt nozīmīgus valsts svētkus.

pirms gada, 2020.05.03 12:05

Galdauts

Tieši vietā šovakar būtu BKC ideja par koncertu daudzdzīvokļu manu pagalmu centrā. Visi sēž dzīvokļos un pa logu klausās plānoto koncertu. Būtu ļoti labi. Žēl,ka neuzņēmās šo drosmīgo ideju realizēt.

pirms gada, 2020.05.04 19:09

...

Bauskas KC jau iesaistās tikai festivālu rīkošanā, jo tur iespējams kaut kas atlec vairāk par pamataldziņu arī pašiem KC darboņiem, citādi jau neies iespringt! Ja, likās, ka Bauskā iepriekš kultūras dzīve mirst, tad pie šīs jaunās vadības tā liekas kaitinoša un ne priekš vienkāršiem cilvēkiem domāta. Pasākumi vairāk atgādina komercdarbību - pasākumi novada iedzīvotājiem tiek veidoti pavirši ar paslēptu saukli, ko var gribēt un gaidīt no bezmaksas pasākumā. Un pēc pēdējo laiku nostāstiem dzirdēts, ka amatierkolektīviem arī neiet viegli ar šo esošo vadību, jo laikam šajā komercplāna īsti neiekļaujas. Skumji....

pirms gada, 2020.05.05 12:28

Iedzīvotāja

Iebraucot Bārbeles centrā sabijos, uzlikti putnu biedēkli.Ja nopietni,vai nav nekādas radošas izdomas pirms Valsts svētkiem?

pirms gada, 2020.05.03 14:40

Ha!

Bračka vizināsies pa Stelpi? Bārbelē nav pelnījuši dzirdēt apsveikumu?

pirms gada, 2020.05.04 00:10

Ehh

Un Vallē arī pilnīgs klusums kā parasti, maini kultūras darbiniekus vai nemaini, tāpat nav jēgas....

pirms gada, 2020.05.04 09:50

laiks

Varbūt Ehh PATS ej un DARI!Tad būs tā jēga,savādāk visus noriet ir ok!Parādi kā tad vajag,un tad būs Uhh!Apsveikumus paši variet viens otram labu vēlēt,nav jāstāv pie loga un jāgaida,sāciet paši un nekritizējiet!Visi mīļie iedzivotaji padomājiet pirms veriet muti vaļā.Priecigus svētkus!

pirms gada, 2020.05.05 19:58

Vietējās ziņas