Stelpes pagasta «lapenes lietā» pagaidām vainīgo nav 2

Vecumnieku novada Stelpes pagastā līdz Līgo svētkiem plānots sakārtot atpūtas vietu va/s «Latvijas valsts meži» īpašumā pie karjera, ko maija sākumā izpostīja nezināmi ļaundari. Uzņēmums vēl apsver, vai izgatavot jaunu lapeni, ko uzsliet vandaļu sagrautā namiņa vietā.
   
Ingars Štelfs, Stelpes pagasta pārvaldes vadītājs, par «Latvijas valsts mežu» plāniem nav informēts. «Zinu, ka iedzīvotāji brauc uz iecienīto peldvietu un atpūšas, taču, kāda būs uzņēmuma tālākā rīcība un vai lapeni iecerēts atjaunot, nezinu,» viņš sacīja.
«Sagrauto lapeni novāksim šonedēļ, taču, vai izdemolētā namiņa vietā būvēsim jaunu, vēl nav izlemts. Runāsim ar Vecumnieku novada pašvaldību. Ja dome mūs atbalstīs un piedalīsies šīs atpūtas vietas uzraudzībā, apsvērsim tālāko rīcību,» pauž Uldis Dzērve, va/s «Latvijas valsts meži» Vidusdaugavas reģiona Bauskas iecirkņa mežkopis. Viņš teic, ka sabojātās koka konstrukcijas atpūtnieki izmanto malkas vietā, kurinot ugunskuru, jo tās ir pamatīgi cietušas un tāpat vairs neder jauna objekta būvniecībā. Visticamāk, ka pāri palikušos materiālus turpat arī sadedzinās.

Jānis Belickis, va/s «Latvijas valsts meži» Vidusdaugavas reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs, apstiprināja, ka koka konstrukcijas tiks utilizētas, taču saistībā ar nākotnes plāniem viņš nebija gatavs ne ko solīt, ne apliecināt.

«Gala lēmums vēl nav pieņemts, gribam parunāt ar pašvaldību. Šī ir otrā reize, kad Stelpē tiek izdemolēta atpūtas vieta, pirms vairākiem gadiem lapene tika nodedzināta. Cik reizes varam taisīt? Saprotu, ka daļai sabiedrības šī atpūtas vieta ir vajadzīga, taču mums jāvērtē, vai varam cīnīties ar vandaļiem, kuri to pastāvīgi iznīcina. Infrastruktūru meža vidū ir grūti nosargāt gan mums, gan pašvaldībai. Svarīga būtu cilvēku izpratne, taču pagaidām liekas, ka tās nav, tāpēc vērtējam – vai lapeni mēģināt atjaunot vai tomēr kādu brīdi «iepauzēt». Varbūt jāpagaida «citi laiki»,» apsver J. Belickis. Viņš teic, ka Stelpes pagasts nav vienīgā vieta, kur tiek sabojāta «Latvijas valsts mežu» iekārtotā atpūtas vieta, taču ļoti reti ir gadījumi, kad tik ļaunprātīgi iznīcināta un sabeigta infrastruktūra. Uzņēmums no policijas oficiālu atbildi par to, kā rit izmeklēšana, vēl nav saņēmis.

Stelpes pagasta «lapenes lietā» pagaidām vainīgo nav. Ieva Sietniece, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste, «Bauskas Dzīvei» sniedza šādu komentāru: «Saistībā ar maijā reģistrēto notikumu uzsākts kriminālprocess un notiek pirmstiesas izmeklēšana. Pagaidām vēl neviena persona nav atzīta par aizdomās turēto. Kriminālprocesu uzrauga arī uzraugošais prokurors. Tā kā pirmstiesas izmeklēšana turpinās, lai to netraucētu, plašāki komentāri pagaidām netiek sniegti.»

«Bauskas Dzīve» jau vēstīja, ka Vecumnieku novada Stelpes pagastā, va/s «Latvijas valsts meži» īpašumā pie karjera, kur ierīkota atpūtas vieta, naktī no 5. uz 6. maiju no vandaļu rokām cietusi lapene. Koka namiņš bija cirsts, dedzināts un pilnībā sagrauts. Toreiz U. Dzērve atklāja, ka «aizdomas krīt uz pieciem jauniešiem – trim puišiem un divām dāmītēm», kuri bijuši atpūtas vietā pie karjera svētdienas vakarā. Viņa rīcībā ir nepārbaudīta informācija, ka kompānija pārvietojusies ar pelēku BMW markas automobili. Lai gan lapene arī agrāk bija cietusi no huligānu rokām, tika traki iepriekš demolēts nebija; šoreiz namiņš bija lauzts, cirsts, dedzināts un, iespējams, ar mašīnas spēku sagrauts. Lapene bija uzbūvēta pirms aptuveni trim gadiem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

T-40

Štelf, tava vieta ir soroka kabīnē, nevis pagasta pārvaldē. Attopies pakaļā līdēj, kolhozniek.

pirms gada, 2019.06.22 18:11

Vietējās ziņas