Stelpes pagastā vandaļi izpostījuši lapeni 13

Vecumnieku novada Stelpes pagastā, va/s «Latvijas valsts meži» īpašumā pie karjera, kur ierīkota atpūtas vieta, naktī no 5. uz 6. maiju no vandaļu rokām cietusi lapene. Koka namiņš ir cirsts, dedzināts un pilnībā sagrauts.

«Bauskas Dzīve» otrdienas, 7. maija, priekšpusdienā tikās ar Ingaru Štelfu, Stelpes pagasta pārvaldes vadītāju, un Uldi Dzērvi, va/s «Latvijas valsts meži» Vidusdaugavas reģiona Bauskas iecirkņa mežkopi.

«Nav ne jausmas, kas to varēja izdarīt. Domādams neizdomāsi, kuram ir tāds kultūras līmenis, lai izpostītu šo vietu, kas kopta gadu gadiem. Vietējie ir «satrakojušies», grib ievākt informāciju un atrast vainīgo, kas, protams, nav atbalstāmi, jo šādas lietas jārisina ar policijas starpniecību,» teic I. Štelfs.

U. Dzērve atklāj, ka «aizdomas krīt uz pieciem jauniešiem – trim puišiem un divām dāmītēm», kuri bijuši atpūtas vietā pie karjera svētdienas vakarā. Viņa rīcībā ir nepārbaudīta informācija, ka kompānija pārvietojusies ar pelēku BMW markas automobili, kura valsts numura zīmē ir divi burti un trīs cipari. Tiek pieļauts, ka jaunieši ir no Vecumniekiem. Neilgi pēc notikušā esot sabildēts mašīnas riepu protektora nospiedums. «Latvijas valsts meži» 7. maijā vērsušies ar iesniegumu Valsts policijā.

«Šī nav pirmā reize, kad lapene apskādēta, taču tik traki iepriekš nebija demolēts. Šoreiz namiņš ir lauzts, cirsts, dedzināts un, iespējams, ar mašīnas spēku «nogāzts»,» situāciju ieskicē U. Dzērve. «Lapene uzbūvēta pirms aptuveni trim gadiem, karjera teritorija regulāri tiek kopta – divreiz mēnesī appļauta, savākti atkritumi, pat malka nolikta ugunskura vietā. Žēl, ka viss izpostīts, taču, jācer, vainīgie tiks atrasti.» Arī agrāk iecienītajā peldvietā bijusi lapene, taču pirms daudziem gadiem tā nodedzināta.

Stelpietis, viens no Latvijas stiprākajiem spēkavīriem Otomārs Skreija, reaģējot uz notikušo, 6. maijā ātrās saziņas lietotnē «facebook» ievietoja informāciju un fotogrāfijās fiksēto postažu. Viņš stāsta: «Par izdemolēto lapeni man pateica kāds paziņa, un es «pa taisno» braucu turp, safotografēju, ievietoju info soctīklos, lai neliešus ātrāk «sazīmētu». Ir aizdomas, ir dažādas versijas. Vainīgos atradīs, tas ir tikai laika jautājums. Kad ieraudzīju izpostīto vietu, bija «tāda dusma»... Šķiet, viens no lapenes balstiem pieāķēts pie mašīnas un izrauts ar spēku, demolēts «pa nopietno».»

Vēsts par notikušo atpūtas vietā, kur vasarā ūdenspriekus bauda gan vietējie, gan tuvāk dzīvojošie Bārbeles iedzīvotāji, pirmdien izplatījās sociālajos tīklos un ātri apskrēja pagastu un novadu. Stelpes veikalā sastaptie ļaudis nosodoši izteicās par ļaundariem, kuriem kas tāds ienācis prātā.

«Noraut tādu lapeni gar zemi… Droši vien sadzērās, uznāca «bizdings» un sāka demolēt. Tā viņiem bija «atpūtas» vieta vienam vakaram. Nākamreiz brauks citur,» sacīja kāds vīrs gados.

Pārdevēja Kristīne Lauriņa zināja teikt, ka notikušajam esot liecinieki, kuri redzējuši dūmus un devušies uz karjeru. «Aizvakar vēl braucām garām, apstājāmies un nopriecājāmies – cik skaista un sakopta vieta. Nu vairs lapenes nav,» viņa sacīja. Veikalniece un vairums stelpiešu aizstāv vietējos un uzskata, ka «pašu jaunieši to noteikti neesot izdarījuši». Iedzīvotāji ir pārliecināti, ka postītāji ir sveši, atbraukuši no citurienes. «Lai izdodas vainīgos atrast! Saņems sodu, atmaksās zaudējumus un būs mācība uz mūžu,» ir pārliecināta K. Lauriņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Dialektika

Tā vienmēr bijis - vieni ceļ un kopj, otri pieķēza un posta. Kas nu kuram sagādā prieku.

pirms gada, 2019.05.08 10:32

hi hi hi

postītāji nav sveši : trīs latvju dziedošie dēli un divas ziedošās meitas pēc svētījuma metās laimē diet

pirms gada, 2019.05.08 11:33

Šoferis

Tie jau nav cilvēki bet bezsmadzeņu kropļi .

pirms gada, 2019.05.08 12:14

RP

''Strādājuši'' ne pa jokam. Gribētos izlasīt avīzē šo vandāļu motivāciju - ļaunums, postīšanas kāre, atriebība...Visdrīzāk jau novels vainu uz alkoholu- piedzēros, neatceros. Ar naudas sodu vien būtu par maz. Kā redzams spēka ir diezgan, lai visu atjaunotu ar savu darbu un līdzekļiem, plus vēl pamatīgu naudas sodu!

pirms gada, 2019.05.08 14:19

Zirgs

Kās tur alkohols,no ta tik debili nepaliek! Skaidrs,ka ripas sarijušies . Nekur nepaliks,viennnozīmīgi noķers ar visiem pierādījumiem pašu telefonos! Šie krāninu staipītaji tak bez plātīšanas par saviem varoņdarbiem dzīvot nespēj! Sūdus zortēt uz Getliņiem viņus kadus 6men un bildes visos portàlos no ­ši audzinoša darba! Un tikai pec ta zaudējumu piesdzinu! Citādi biezie papucīsi samaksa un viss ar to arī beidzas !

pirms gada, 2019.05.08 15:53

Lūdzu

BDz pasekot notikumiem un informēt lasītājuspar notikumu gaitu.

pirms gada, 2019.05.08 17:47

Moše

Lai veicas nokert tos salašńas un likt visu atjaunot.Yopt,nu kur tādi kropłi rodas!?

pirms gada, 2019.05.08 17:53

Banans

Kamēr Valstii Likumi nemainīsies būs tāds bardaks visur

pirms gada, 2019.05.08 18:04

likums

Un kāds šeit sakars ar likumu? Šeit galvenais faktors ir cilvēks, kam gribas visu postīt, cerība, ka paliks nezināmi,ka nu gan viņi ir varoņi.Tā jau nu nebija, ka nebija aculiecinieki.Ar likumu cilvēkiem prātu neieliks,prāts katram tomēr individuāls, to visu jau cilvēkam ieliek vecāki bērnībā.

pirms gada, 2019.05.08 18:25

banans

bus stingraki liku,bargāki sodi,nedemulēsies tā

pirms gada, 2019.05.08 21:32

P

Tas>likumam.Jūs esat varonis(bez ironijas),momentā sauktu policiju,sauktu vārdus ,uzvārdus,auto marku.izlaides gadu,valsts numuru,piedalītos izmeklēšanas procesos,liecinātu tiesās pat līdz Eiropas?Rezultātā atlikušo mūžu drebētu par sevi ,saviem tuvajiem,iedzīvi.Es to nedarītu NEKAD.

pirms gada, 2019.05.13 12:26

belziens

Ir jābūt nelielai vietējo komandai, kurā varētu būt arī spēkavīrs, kas šādiem kretīniem izdauza zobus pa tīro, ja tiem jau agrāk tie nav izsisti. Tad jāsameklē šo kretīnu veči un arī tie jānodauza līdz bezsamaņai. Mūsu bezvalsts apstākļos tūlīt sāks kriminālprocesu pret šo kretīnu un viņu veču dauzītājiem. Tad nu televīzijā Iekšlietu ministram uz žurnālistu jautājumiem, kas un kāpēc tā sisti, vajadzētu atbildēt, ka nevajag postīt un lauzt, tad arī zobus ārā nesitīs un večus nekropļos. Tad sāksies kārtība.

pirms gada, 2019.05.09 19:02

Vietējās ziņas