Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stērstei veltītais sarīkojums aizrit sirsnīgā noskaņā

Bauskas un Iecavas novada dzejas cienītāji ceturtdien, 21. maijā, piedalījās kopīgā sarīkojumā «Billītēs» par godu Zemgales dzejnieces Elzas Stērstes 130. gadskārtai.

Kaut laiks bija vējains un vēss, ap pussimt sabraukušo skolēnu, pedagogu, bibliotekāru un lasītāju izstaigāja literātu Edvarta Virzas un E. Stērstes dzimtas māju vietas, lasot dzeju un dziedot dziesmas.

«Valdīja ļoti sirsnīga, poētiska atmosfēra,» iespaidus apraksta Bauskas bērnu bibliotēkas vadītāja Sarmīte Freimane, «izstaigājām «Rāceņus», Dzejnieku birzi, dīķmalu, pieskandinājām pagalmu. Lasījumos skanēja Elzas Stērstes, baušķenieku un iecavnieku pašu radītā dzeja.» S. Freimane pasākumā iepazīstināja ar E. Stērstes bērnu dzeju.

Zem lielā ozola pagalmā priekšnesumu sniedza Iecavas vidusskolas audzēkņi un pedagogi. Dīķmalā izrādīja Bauskas sākumskolas audzēkņu uzvedumu literātes lugai «Lauvas acenes». Klausītājus īpaši pārsteigusi iecavnieces Betijas Celitanes dzeja.

Jau vēstīts, ka E. Stērstes jubilejai veltīto pasākumu šogad kopā ar literātes mazmeitu Annu Žīguri «Billītēs» organizēja Bauskas Centrālā bibliotēka, Valsts ģimnāzija, E. Virzas Iecavas bibliotēka un Zorģu bibliotēka. Pasākumu kuplināja Aigara Urtāna akordeona spēle.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas