Stiprā lietū Bauskā kanalizācija pa tiešo nokļūst upē 9

Vislabāk pilsētas infrastruktūrā paveikto varēja novērtēt augusta sākumā, kad pār Bausku nolija īstas ūdens straumes. Pēdējo reizi tāda lietus ūdens masa pār Bausku gāzās pirms desmit gadiem un pilsēta pēc tam vēl ilgi bija noplūdusi. Šoreiz sekas bija daudz mazākas.

Pēc lielās lietusgāzes pirms desmit gadiem applūdusi bija Uzvaras iela, Korfa dārzs, daudzviet Pilskalna ielas tuvumā esošie nami un daudzas citas vietas. Ūdens krājās pagrabos. Tomēr aizvadītajos gados ir īstenoti daudzi projekti, kas iekļāva arī lietusūdens kanalizācijas izbūvi un šogad šīs vietas neapplūda un tur, kur bija ūdens, tas pazuda diezgan ātri.

Tomēr vairākas problēmas nav pilnībā atrisinātas. 2009. gada lietavās lietus ūdens pārpludināja kanalizācijas sūkņu stacijas un toreiz ūdeni novadīja tieši Mūsā un Mēmelē. Arī šogad pēc lietavām iedzīvotāji sūdzējās par kanalizācijas ūdens smaku Mūsas krastā.

«Diemžēl informācija atbilst patiesībai. Iepriekšējos gados, realizējot dažādus projektus, ir izdevies atdalīt daļu lietusūdens kanalizācijas tīklu no fekālās kanalizācijas tīkliem. Arī pašreiz, kaut nelielos posmos, veic tīklu nodalīšanu, bet vēl joprojām tie nav pilnībā nodalīti un daļa lietusūdens nonāk fekālajā kanalizācijā. Spēcīgu lietavu periodā sūkņi nespēj pārsūknēt visu notekūdeņu daudzumu un daļa caur pārplūdi nonāk upē,» skaidroja Bauskas novada saimnieciskās nodaļas vadītājs Jānis Feldmanis.

Jāatzīmē arī, ka dažviet lietusūdens kanalizācijas sistēmas bija vai nu pārāk mazu caurlaidi vai nosprostotas, nespējot tikt galā ar ūdens masu. Viens no šādiem piemēriem ir fiksēts aculiecinieka foto pie gājēju tilta pāri Mūsai. Lai arī pilsētā ir paveikts liels darbs lietusūdens kanalizācijas sistēmas sakārtošanā, tomēr ir skaidrs, ka palikušas vēl jomas, kur darbi jāturpina.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

nacionālis

Biedri Ābelnik, Čač, vai nav lepnums par paveikto?

pirms gada, 2019.08.18 11:16

bet, kā savādāk

kurš vasarā maksās par baseina pakalpojumiem, ja upe nesmirdēs pēc fekālijām un pēc daudzkārtējās pļaušanas nebūtu tik aizaugusi, ka ar peldēšanos kādreizējās iecienītajās peldvietās nu galīgi švaki. Bet kāds labums tomēr ir, kā savulaik sacīja domes pieaicinātais "eksperts", labums no pļaušanas tomēr ir, ielietie betona pagrabi vēl ne reizi nav applūduši....

pirms gada, 2019.08.18 20:39

nacionālim

Vispirms izlasi rakstu. Pēc tam pakustini atmiņu un atceries, kā Bauska applūda pirms 10 gadiem pie tāda paša nolijušā ūdens daudzuma. Un tad padomā, pirms raksti!

pirms gada, 2019.08.18 22:08

atmiņas var būt dažādas

varbūt, kāds iepriekšējā lietus laikā gulēja, un tikai uz līšanas beigām pamodās, jo iepriekšējās lietavas ilguma ziņā bija vismaz trīs reizes garākas, kā arī toreiz nolijušo nu nevarētu salīdzināt ar to lietu, kas bija pavisam nesen. Padomā, vai ko neesi nogulējis, jeb pa ausu galam dzirdējis?

pirms gada, 2019.08.19 20:59

iedzīvotāja

Šodien arī netīrais ūdens tek Mūsā,lai gan lietus nav bijis.

pirms gada, 2019.08.19 19:54

INGA

Ne tikai upēs ,bet arī vienmēr,kad līst stiprāks lietus,arī dzīvojamo māju pagrabos arī ir ūdens plūdi,domāju,ka mums Bauskā netiek tīrītas kanalizācijas akas,vismaz es neesmu to redzējusi.Atbrauc un tur kaut ko dara vienīgi tad,ja ir noticis kāds liels negadījums.Diemžēl,tā ir.

pirms gada, 2019.08.19 19:26

Vietējās ziņas