Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Stiprinās latviskās tradīcijas iecavnieku ģimenēs

Iecavas sieviešu klubs «Liepas» novada pašvaldības projektu konkursā saņēmis atbalstu projektam, kura gaitā iecerēts papildināt zināšanas par latviskajām tradīcijām.

Sākot ar 21. septembri, četras sestdienas Iecavas kultūras nama mazajā zālē un kluba telpās notiks izziņas sarīkojumi, kuru laikā «Liepām» kopā ar citiem dalībniekiem būs iespēja papildināt zināšanas par latviskajām tradīcijām rudens un ziemas gadalaikā, «Bauskas Dzīvi» informēja biedrības valdes priekšsēdētāja Beāta Bundule.

Sarīkojumos tiks apspriestas dažādas tēmas – par latviešu spēka vietām, arī tām, kas atrodamas Iecavas novadā, par latviskās pirts iespējām veselības uzlabošanā, par to, kā ar latviskiem ēdieniem bagātināt ģimenes svētkus un ikdienu, kādas izmantot latviešu tautasdziesmas, latviešu rakstu zīmes, rotājumus ikdienā un svētkos. Visiem dalībniekiem būs iespēja apmainīties ar pieredzi. Pasākumos praktiskās darbnīcās interesenti iegūs latviskajai dzīvesziņai noderīgas iemaņas.

Katram sarīkojumam būs trīs daļas. Vispirms uzaicinātais viesis dalīsies savās zināšanās un pieredzē. Viesi vēl tiks precizēti, bet plānots, ka starp tiem būs Janīna Kursīte, Valdis Celms, Juris Urtāns, Laima Kārkliņa.

Diskusijas laikā dalībnieki varēs uzdot jautājumus, saņemt atbildes, dalīties ar savu pieredzi. Uz katru pasākumu iecerēts aicināt vienu vai divus iecavniekus, kuriem par konkrēto tematu ir citiem nododama sava pieredze, atklāj B. Bundule. Visbeidzot praktiskajās darbnīcās varēs iegūt iemaņas latvisko rotājumu darināšanā, bišu vaska sveču liešanā, pirts palīglīdzekļu – slotu, skrubju u. c. – pagatavošanā.
Pasākumi plānoti 21. septembrī, 19. oktobrī, 23. novembrī un 14. decembrī. Tie ilgs 4 – 5 stundas, katrā var piedalīties līdz 40 cilvēku. Vienas personas dalības maksa – trīs lati par vienu sarīkojumu. Interesenti lūgti pieteikt dalību «Liepās».

Projektu ar 697,09 latiem finansē Iecavas novada dome, nodrošinot 55,45% no kopējām izmaksām. 44,55% finansējuma nodrošina dalībnieku līdzmaksājums par katru pasākumu un Iecavas uzņēmēju līdzekļi – projektu atbalsta arī veikals «Rise», informē B. Bundule.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas