Strīdus ābols – Rajona Padomes iestādes 4

Viens no svarīgākajiem Bauskas rajona Padomes sēdes jautājumiem būs rajona pašvaldības reorganizācijas plāna apstiprināšana. Sanāksme notiks šodien, 23. decembrī.«Bauskas Dzīve» politiķiem jautā, vai pašvaldību vadītāji spējuši nonākt pie vienota lēmuma par rajona Padomes īpašumu sadali reorganizācijas komisijas sēdē pagājušajā nedēļā. Aivars Okmanis, rajona Padomes un Rundāles pagasta padomes priekšsēdētājs, uzskata:  «Manuprāt, nē. Atšķirīgs bija Bauskas Domes priekšsēdētājas Ārijas Gailes viedoklis, ka visiem rajona Padomes īpašumiem, kas atrodas Bauskā, jākļūst par Bauskas novada īpašumu. Bet dzīve turpināsies arī pēc novadu izveidošanas. Vai taisnīgi, ja par rajona Padomes līdzekļiem izveidotā un uzturētā Izglītības pārvalde, pašvaldību kompetences centrs, bērnunams patversme, sporta bāze, bērnu un jauniešu centrs paliks tikai Bauskas novadam? 22. decembrī par to vēl spriedām, tiekoties ar Bauskas pilsētas Domes deputātiem.»Jānis Pelsis, Iecavas novada Domes priekšsēdētājs, teic: «Izskatās, ka domas un viedokļi atšķiras, tāpēc neņemos prognozēt, kāds būs balsojums šodienas sēdē. Protams, ir svarīgi, kā lems to pašvaldību priekšsēdētāji, kuri saskaņā ar pēdējo lēmumu ir iekļauti Bauskas novadā. Jau pirms gada brīdināju kolēģus, ka, veidojot novadu ar centru Bauskā, pilsētā esošās un arī citiem pagastiem/novadiem vajadzīgās institūcijas var nonākt vienās rokās un citiem nebūs pieejamas, vai arī nāksies pirkt pakalpojumu.»

Pievieno komentāru

Komentāri 4

baušķinieks

Okmaņa jautājums: "Vai taisnīgi, ja par rajona Padomes līdzekļiem izveidotā un uzturētā Izglītības pārvalde, pašvaldību kompetences centrs, bērnunams patversme, sporta bāze, bērnu un jauniešu centrs paliks tikai Bauskas novadam?"
- interesanti būtu uzzināt, kas tie par rajona padomes īpašiem līdzekļiem? Ne jau pagasti no saviem budžetiem to naudu izņēma, lai uztaisītu šādas iestādes. Varbūt rajona padome bija tā pelnītāja, kuras līdzekļus tur ielika? Murgs kautkāds!

pirms 12 gadiem, 2008.12.24 19:00

ārprāc

Izmazgā acis un izlasi otro rindkopu, kur ir uzskaitītas tās iestādes kas paliks tikai Bauskai.

pirms 12 gadiem, 2008.12.24 13:18

Tieši tā...Bauskas novadam....ja jau Bauskā atrodas tad Bauskas novadam... vai tad citos rajona centros par rajona līdzekļiem nau centri un kas vēl....???. tos jau Bauskas novads nedabūs????Vai tad R A J O N S...... neko.????..tā jau tikpatkā neko Bauskai....:(((Ja jau nekustamie īpašumi....tad nekustamie....lai paliek kurn ir.....tātad Bauskai:)))

pirms 12 gadiem, 2008.12.23 19:21

..

Kaut kas nav tā aprakstīts kā patiesībā -- vismaz virsraksts ir galīgi garām!
Par iestādēm strīda nav bijis un nav .. Bija un ir dažādi viedokļi par nekustamiem īpašumiem kā tādiem .. bet ne par iestādēm

pirms 12 gadiem, 2008.12.23 17:56

Vietējās ziņas