Striptīzs būs citu gadu

Piecas dāmas sapņo par vīriešu striptīzu, taču tā arī paliek to neredzējušas. Kāpēc tā notika, to skatītājiem piektdien, 22. maijā, pastāstīja Uzvaras amatierteātra aktieri. Nepilnas stundas garumā tika izrādīta Ritas Missūnes luga «Dāvana tantei».

Par dramaturģiskā darba izvēli «Bauskas Dzīvei» stāsta režisors Uģis Donerblics: «Lielākā problēma – atrast lugu, kurā mūsu amatierkopas māksliniekiem būtu lomas. Mums teātri spēlēt nāk tikai dāmas, viņām piemērota literārā materiāla ir ļoti maz.»

Pirmizrāde piektdienas vakarā aizritēja raiti, aktrises priecēja ar labi sagatavotu tekstu, izdevās sekmīgi pārvarēt dažas tehniskas ķibeles. Divas jaunākas un divas vecākas kundzītes gaida mājās pārnākam jubilāri – Līnas tanti, dāmu ļoti cienījamos gados. Dārgās draudzenes jubilārei sagādājušas neparastu dāvanu – striptīzdejotāja uzstāšanos. Nav vienprātības par izvēli, pārspriedumos par to aizrit laiks, izskan joki, arī pikanti. Publika smejas par atziņu, kas aktuāla Uzvaras puses ļaudīm: «Vīrieši jau pa kādam ir, tikai īstu vīriešu trūkst. Tāpat kā tirgū – pilns ar lupatām, bet kāroto apģērbu tā arī nevar nopirkt.»

Komēdija nav vieglākais žanrs, īpaši amatierkopām. Uzvarā iestudētā izrāde «Dāvana tantei» ir godprātīgi paveikts darbs, kam ir potences kļūt par vēl labāku un smieklīgāku skatāmgabalu. Kā ar striptīzu? Šoreiz pusizģērbts jauneklis uz skatuves bija. Vai citreiz būs kas vairāk, jānāk un jāskatās.

Vairāk par izrādi lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas