Strūklaku dejas atgriežas pilsētā 31

Pēc ziemas miera šonedēļ Bauskā darbu atsākušas abas strūklakas, to ūdens šļakatas un gaismu spēles pilsētniekus, kā arī viesus priecēs visu vasaru līdz pat rudenim.

Strūklaku Korfa (Karpa) dārza un Ziedoņu ielas atpūtas vietas dīķī autors ir alūksnietis Alvits Grīvnieks. Viņš pats arī atbildīgs par to apkopi. Strūklaku meistars skaidro, ka galvenie darbi jau paveikti rudenī, kad mehānismi iztīrīti un ieziemoti. Pavasarī atliek lampas kārtīgāk nospodrināt, prožektorus vienādot  un atsvarus saregulēt, lai agregāts nepeld projām.

Vaicājot, vai pašvaldības uzņēmuma SIA «Vides serviss» strādnieki paši netiktu galā ar uzstādīšanu, A. Grīvnieks paskaidro, ka dažādas nianses varot rasties, un nosaka – autors ir autors. Viņa pārziņā esot 35 strūklakas dažādās Latvijas vietās, meistars ar ikvienu fontānu kopā ir no idejas līdz reālai uzstādīšanai, vēlāk arī pats tās aprūpē.

Amata prasmes un mīlestību pret strūklakām A. Grīvnieks mantojis no tēva Alberta, kuram jau padomju periodā strūklaku veidošana un uzturēšana bija sirdsdarbs. «Divdesmit pieci gadi kā tēvs jau tajā saulē, pats pēc izglītības esmu elektriķis un piepalīdzēju papam ar elektrības darbiem. Nepieciešamās prasmes no tēva biju apguvis un 2002. gadā izveidoju savu uzņēmumu SIA «Alvita strūklakas», darbojamies kopā ar sievu un meitu,» ieskicē alūksnietis.

Pārvelkot ar roku pār Ziedoņu ielas strūklakas sprauslām, Alvits stāsta, ka šie «ragi» ir paša rokām izliekti, ja līdzīgus kur pamanot, var droši apgalvot, ka tas ir viņa rokraksts. Strūklaku meistars steidz pačukstēt, ka līdziniece esot Valkā un nevainojami kalpojot jau piecus gadus un šis būs sestais. Tādu jau noskatījusi arī Jēkabpils pašvaldība, Alvits, būdams māņticīgs, gan nevēlas steigties notikumiem pa priekšu, jo pagaidām viss vien sarunu līmenī.

Lūgts, lai nosauc savu iecienītāko veikumu, A. Grīvnieks, nevilcinoties un ūsās smaidot, nosaka, ka favorītes nešaubīgi atrodoties Alūksnē. To pilsētā pavisam ir septiņas, un Bauskai viņš novēl iet līdzīgu ceļu, jo ūdens plūstošā skaņa nomierina un redzētais daudziem uzlabo labsajūtu, kā arī nomāc grūtsirdību.

Pats labprāt Ziedoņu ielas strūklakā redzētu krāsu daudzveidību, taču pasūtītājs noteicis, ka jāveido karoga krāsās – sarkanbaltsarkanajā. Korfa (Karpa) dārzā, kamēr nav iesilis, no strūklakas diviem paralēlajiem sūkņiem, iedarbināts viens, lai ūdens šalts nešaujas pārāk augstu un neradītu rasas miglu garāmgājējiem, uz soliņa sēdošajiem un tuvējo māju iedzīvotājiem.

Bauskas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Voldemārs Čačs atzina, ka būtu nevietā strūklakas šajā ārkārtas stāvoklī atstāt dīkstāvē. «Iegādātas ir, lai cilvēki priecājas! Tāpat jau noskaņojums ir pesimistisks. Vēl rosināja, lai puķu podus pilsētā šogad neliekam, bet tam es arī nepiekrītu. Vai mums vajag radīt pelēku, drūmu vidi? Uzskatu, ka krāsas ienes optimismu, kuru tik ļoti gaidām,» teic V. Čačs. Viņš atklāja, ka Bauskā jauna strūklaka iecerēta Rātslaukumā, bet tā būs «sausā» tipa, kas pacelsies no bruģakmeņa. Visticamāk, gan šogad šis projekts netiks īstenots. Otru fontānu pilsētā solījis ierīkot Kurzemes uzņēmējs Argods Lūsiņš, kura īpašumā ir zemesgabals, kur atrodas tirdzniecības centrs «Rimi Bauska», kā arī degvielas uzpildes stacija un teritorija, kur savulaik pletās dīķis. «Pavasarī pašvaldībā teicās, ka līdz ar «Maximas» rekonstrukciju uz domes pusi taps strūklaka. Taču toreiz vēl par krīzi nekas neliecināja, un tagad izskatās, ka «Maxima» savus attīstības plānus ir piebremzējusi. Taču ceru, ka no uzņēmēja puses solītais bijis vīrs un vārds,» tā V. Čačs.

Saules dārzā gan strūklakas čalošanu vairs nedzirdēsim. V. Čačs norāda, ka atjaunošana ir pārāk dārga un vieta tāda, kur pastāvīgi demolē, lai arī tiek novērota ar videokameru. «Kad pieķērām 2. vidusskolas skolnieci, kas mazgāšanas līdzekli bija ielējusi baseinā, policija pret strūklakas uzputotāju pat lietu neierosināja, tāpēc tagad rokas neceļas kaut ko no jauna veidot,» stāsta V. Čačs un pavēsta, ka Saules dārza labiekārtošanai patlaban tiek izstrādāts projekts, kas šovasar jāīsteno. Izmaksas vēl precizēs, bet darbiem tiks novirzīti 3000 eiro, ko Bauskas novada pašvaldībai piešķīra Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija kā balvu konkursa «Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019» nominantei.

Siltajās pavasara dienās par Ziedoņu ielas strūklaku priecājas dažāda gadagājuma ļaudis. Novakarēs īpaši pievilcīgas esot gaismu rotaļas, vērtē baušķeniece Irēna. Viņasprāt, te vietas pietiek, lai ievērotu divu metru distanci un netraucēti vērtos pievilcīgajos ūdens līkločos.

Pievieno komentāru

Komentāri 31

pensionare

Paldies,ka Ziedonielas krusteceles uzziedejis krasnais udens zieds!

pirms gada, 2020.04.24 17:39

Dr.Dulitl

Bet man Mirdzas pietrūkst ar lielo dibenu

pirms gada, 2020.04.24 19:21

Tautiete

Kad Bauskā tiks izveidota strūklaka pretī Rimi veikalam, kur kādreiz bija dīķis? Solīja, ka būs. Ar lielu nepacietību iedzīvotāji gaida šādu skaistumu. Skaisti-iebraucot Bauskā paveras skaists skats, nevis Rimi veikala nosaukums.

pirms gada, 2020.04.24 19:25

Sasodīts

Nekad šito nesapratīšu un nepiedošu ... Kā varēja tik skaista un kopta dīķa vietā ierīkot izbradātas "ganības" ? Vai tiem cilvēkiem, kas šo akceptēja, tagad ir kaut mazliet kauns par to, ko šodien tur redzam ? Cerējāt ar to kaut ko nopelnīt ? Bet vai tiešām tas, kas tur šobrīd ir, jums nes kādu peļņu ? Nu nožēlojams iznākums ...

pirms gada, 2020.04.24 20:09

HEI

Vai rakstu kārtīgi lasīji? Tur rakstīts, ka Kurzemes degvielas magnāts Argods Lusins, kuram šī zeme pieder ir solījis jaunu strūklaku, tiklīdz Maxima īstenos rekonstrukciju un ievaksies Majai un Darzam plus savas, esosas telpas.

pirms gada, 2020.04.24 21:55

To hei

Šis solītājs sola līdz brīdim kad dabūn savu,pēc tam saucās solīts makā nekrīt,līguma nekāda nav un tas ir viņa īpašums ,nevajag sapņot .

pirms gada, 2020.04.25 15:00

tautietei

Ja gribi, lai būtu, kā bija, tad jānojauc RIMI,Maxima, Mājai un dārzam, Action, Hesburgers,benzīntanks, u.t.t. Vai tu uzņemies atpirkt un nojaukt ? Bez tevis Bauskā ir vēl arī citi cilvēki, kuri var tev nepiekrist un tu vari palikt mazākumā, un ir tāds teiciens- pēc kautiņa kulakus nevicina. Un nekad nevajag runāt visu vārdā, nu nav tev tādu pilnvaru, pelīt.

pirms gada, 2020.04.29 14:33

Tauta

Vēl jau Bauskas saimnieki var visu vērst par labu. Atkal iegūsim Bauskas senatnīgo rotu- dīķi ar ūdensrozēm un strūklaku. Ja vēl vakaros izgaismotu šo strūklaku, tad būs skaisti un apbrīnotāji netrūks. Ir vērts padomāt un rīkoties.

pirms gada, 2020.04.24 20:28

tautai

Un tu tiešām gribi, lai Bauskas saimnieki par nodokļu maksātāju naudu atpērk to bijušā dīķa teritoriju tev par prieku? Nu pamēģini varbūt atpirkt pats un tad rīkot tur , ko vien sirds vēlas.

pirms gada, 2020.04.25 09:44

tauta

gribam lai "Bauskas saimnieki" tautas labklājības vārdā vēl vienu miljonu no nodokļu maksātāju naudas "ierok" sporta halles katakombās!

pirms gada, 2020.04.25 10:15

Iedzīvotāji

Kāds taču ļāva aizbērt dīķi! Nu tad tagad, lai ņem savu kompāniju un rok vaļā. Kāda velna pēc vajadzējo, ko tādu izdarīt? Nepatika dīķis, ar ziedošām ūdensrozēm un skaistu vītolu augam?

pirms gada, 2020.04.25 10:21

paskat kā

Lietuvā ,katrā pilsētā ir dīķis, sakopts viss, cenšās cilvēki dabas dāvanu kopt . Te bij īsta dabas pērle dabīgs dīķis ne mākslīgs ,jauki sakopts. nē vajadzēja argodam lūsiņam aizbērt viņu. negribēja vest zemi prom,izmaksas transports. Gan jau kādam samaksāja ,un viņam atļāva sabērt zemi dīķa vietā. tur taču cisternas saraktas pie benzīntanka. liekā zeme tur bija grēdām.

pirms gada, 2020.04.25 21:19

pēdejie muļķi

kas to izdarīja! tas bija 2000 .gadā kas toreiz bija pilsētas galva? Vajadzētu šito lietu papētīt dziļāk.....

pirms gada, 2020.04.25 21:23

Tautiete

Tad kad viss ir jāizposta, tad nodokļu maksātāju viedokli neprasa . Kad viss sabojāts, tad arī bez jautāšanas zina, ka ir nodokļu maksātāju nauda. Viss notiek! Tikai pie mums tā notiek. Tāpēc mēs esam tagad šeit un tādā situācijā. Tiem kuriem ir kautkas jāsaprot, tāpat nevelna neaizdomāsies. Diemžēl!

pirms gada, 2020.04.25 10:25

Mīļā tautiete

Tas taču bija privātīpašums, ko atguva īpašnieks, un īpašnieks rīkojās pēc saviem ieskatiem- pārdeva apbūvei ar visu dīķi un ūdensrozēm.

pirms gada, 2020.04.25 16:01

Zinātājs

Čača kungs ar to vīrs un vārds,tai personai ir diezgan pašvaki,bet ,kas zin pie vecuma varbūt solījumi tiks pildīti.

pirms gada, 2020.04.25 15:13

tomēr

Ja pieturas pie teksta, tad Čačs saka, ka no uzņēmēja puses solītais bijis vīrs un vārds,

pirms gada, 2020.04.25 21:02

jā atceros

kad būvēja Rimi ,pie dīķa saveda izrakto zemi,vis bija norobežots ar necauredzamu žogu. Bauskas avīzē viena sieviete bija uzrakstījusi uztraukuma pilnu vēstuli ,par to kas notiks ar mūsu dīķiti. bet viņai neviens neatbildēja. pa nakti izraka drenāžu un ūdeni nolaida. Interesanti būtu zināt kas deva tādu pavēli! Kapēc viss notika tik slepeni. Mums jāzin savi varoņi.

pirms gada, 2020.04.25 21:12

No vēstures

Kad būvēja RIMI dīķi piedāvāja Bauskas domei nopirkt un pašiem viņu apsaimniekot,bet deputāti neizrādīja nekādu intresi ,vainē Čača kungs ,izņēmuma gadījumos kad tura vārdu nenozīmē, ka ir goda vīrs.

pirms gada, 2020.04.26 11:47

arī atceros

Kāds tad sakars Čačam ar 2000.g.un dīķa aizbēršanu ?

pirms gada, 2020.04.26 15:28

Wot

Čačam cepuri nost!Un arī Jātniekam,Veipam,Rudītei,Landorfam un Ķikurei.Dūmiņam un Ābelniekam.
Jūs esat super!Bet tā kliedzēju banda jālikvidē!

pirms gada, 2020.04.25 21:22

Cepuri nost!

vai šis ir jaunākais pašvaldības "siles stipendiātu" - paklausīgo (regulējamo) rokas cēlāju saraksts?

pirms gada, 2020.04.26 10:07

Wotam

No Tevis nosauktajiem- aiz "matiem" pie cepures noraušanas var pievilkt tikai Jātnieku un Ķikuri. Tiem, pa savu rūpju un rūpalu starpai, ir kaut kāda reāla saimnieciska domāšana. Čačs arī nebūtu "zemē metams", ja vien tā nerautos pēc publicitātes ar svešām rokām. Piedodiet, pārējie ir STIPRI "apmaldījušies".

pirms gada, 2020.04.26 11:06

Tautiete

Tā kliedzēju banda grib, lai ir kā kādreiz bijis.

pirms gada, 2020.04.25 21:43

Tautiete

Tas, ka tagad nav PSRS, nenozīmē tādu brīvību tam kas notiek un cik bezatbildīgi rīkojās cilvēki, kuri par to ir atbildīgi.

pirms gada, 2020.04.27 00:05

Vietējās ziņas