Sumina sakoptāko īpašumu saimniekus

Bauskas novada svētkos otro reizi tika sumināti novada sakoptāko īpašumu saimnieki. Rātslaukumā viņus sveica novada vadība, dāvanā katrs saņēma plāksni, kas piestiprināma pie ēkas. Tā apliecinās, ka šī ir «Bauskas novada rota 2015».

Visneatsaucīgākie dalībai konkursā bija baušķenieki. Pilsētā žūrija vērtēja vienu – Aelitas Tribas individuālo dzīvojamo māju Akāciju ielā. «Esmu priecīga, pagodināta, ka mans īpašums guvis atzinību. Protams, būtu jaukāk, ja pretendentu loks būtu plašāks. Tādi laikam cilvēki ir, vienus, iespējams, nomāc mazvērtības kompleksi, citam šķiet, ka paveiktais nav nekas īpašs. Es labiekārtoju mājas apkārtni savam priekam, ne konkursam. Tāda es laikam esmu no dabas, patīk vienmēr kaut ko stādīt, izdaiļot, uzlabot,» stāsta saimniece Aelita Triba.

«Bauskas Dzīvei» viņa piebilst, ka īpašumā Akāciju ielā daudz kas paveikts agrākajos gados. Nu viņa kādu laiku mīt Codes pagasta «Kārkliņos». Arī te ik gadu sēta kļūst arvien pievilcīgāka. Iespējams, čaklās saimnieces vārdu dzirdēsim kādā no nākamo gadu konkursiem, kad uzteiks viņas lauku īpašumu.

Savukārt šogad astoņu lauku sētu vidū žūrijas simpātijas tika Guntas un Jāņa Izaku sētai Vecsaules pagasta «Putriņos». «Bauskas Dzīve» pie saimniekiem Jaunsaules pusē viesojās kādā no daudzajām šīs vasaras lietainajām pēcpusdienām. Iebraucot «Putriņos», mūs sagaidīja pamatīgas lietusgāzes, tādēļ sētas iepazīšana sākās sarunās ar saimniekiem. Atceroties pārcelšanos uz viensētu no daudzdzīvokļu mājas Jaunsaulē, Guntai atmiņā spilgti palikušas dubļu peļķes pagalmā, mēslu kaudzes pie fermas, krūmi un nesakoptība. Tagad «Putriņi» priecē ar zaļojošu mauriņu, daudziem ziedu stādījumiem, kas, saimnieces aprūpēti, priecē ikvienu no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Sarunas laikā G. Izaka uzsver, ka stādīšana un pārstādīšana, pļaušana, ravēšana un laistīšana – tas viss viņai ir atslodze pēc darba fermā. «Paši saprotat, ar lopiņiem strādājot, ir gan savas smakas, gan netīrība. Ja pēc kūts es nevarētu nomazgāties siltā dušā, iznākt pagalmā un baudīt to skaistumu, ko esmu iekopusi, tad kāda jēga vispār plēsties?!» stāsta saimniece.

Lai visu «Putriņos» padarītu, Gunta vasarās ceļas puspiecos, pēc rosīšanās fermā kārta nāk dobēm un zālienam. Nedēļas nogalēs tiek atrasts laiks pirts baudīšanai, saimniekam relaksācijai noder 30 bišu stropu apkopšana. Ikdienas dažādošanai Jānis rod laiku arī medībām. «Darbs mājās nav slogs. Esam iemācījušies savas gaitas saplānot, ka varam savu reizi aizdoties uz teātri Rīgā, uz kādu koncertu aizbraukt, arī tikt tālākā ārzemju ceļojumā,» piebilst saimnieks Jānis Izaks.

Vēl Bauskas svētkos sumināta Brunavas pagasta Mežgaļu pamatskola, Brunavas pagasta «Andrejmuižas» saimniece Valentīna Pozņaka, kā arī daudzdzīvokļu mājas Pļavu ielā 8 Bauskā iemītnieki. Konkursa «Bauskas novada rota 2015» šī gada uzvarētāji saņēma īpašu pie ēkas piestiprināmu plāksni. Visus skates dalībniekus septembrī aicinās uz novada domi, kur pateiksies par ieguldījumu vides sakopšanā. Tad skaistāko sētu īpašniekus vēl gaidīs pārsteigumi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas