Sveic jaundzimušos baušķeniekus

Bauskā, Korfa dārzā, 22. jūnija rītā notika Bauskas novadā tradicionāls pasākums – jaundzimušo sveikšana. Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Sandra Kolberga pastāstīja, ka reizi pusgadā pašvaldība rīko publisku to jaundzimušo un viņu vecāku sumināšanu, kuri reģistrēti Bauskas dzimtsarakstu nodaļā. Pavisam kopš gada sākuma reģistrēti 107 bērni, taču reģistrēt bērnu var jebkurā dzimtsarakstu nodaļā, ne tikai attiecīgās pašvaldības. Tāpēc reģistrēto bērnu skaits nenozīmē novadā dzimušo mazuļu skaitu. Pasākumam bija pieteikušās 17 ģimenes. Līdz ar novada domes priekšsēdētāja Arnolda Jātnieka pateicības vārdiem vecākiem, laba vēlējumiem ģimenēm un jaundzimušajiem katram mazulim tika dāvāta sudraba piemiņas karotīte, kurā iegravēts viņa vārds un dzimšanas datums.

Pirmā dāvinājumu saņēma sešus mēnešus vecās Leilas Dorči ģimene no Bauskas. Leila bija ieradusies kopā ar vecākiem Jeļenu un Ervīnu un māsu Lindu, kurai drīz būs seši gadi. Vecāki izteica prieku par skaisto pasākumu Korfa dārzā un par to, ka svētkos daudz aktivitāšu vairāku dienu garumā. Īpaši ieinteresēta par aktivitātēm bērniem esot lielā māsa Linda, kura vēlas piedalīties atrakcijās. Meitu tētis strādā uzņēmumā «Saule» par vilnas krāsotāju, bet mamma pašlaik ir mājsaimnieces statusā, lai rūpētos par mazo Leilu. Tētis atcerējās, ka arī vecākā meita Linda saņēma piemiņas karotīti, tajā bijis pilsētas ģerbonis, bet nav bijis Lindas vārda. Viņš atzina, ka vārda un datuma iegravēšana piešķir dāvanai vairāk vērtības.

Viena no jaunākajām sveicamo pulkā bija Adele Lediņa, kura dzimusi tikai pirms septiņām nedēļām. Ar viņu kopā bija vecāki Baiba un Jānis, kā arī piecus gadus vecā māsa Elīza. Ģimene dzīvo Uzvaras ciemā Gailīšu pagastā. Par pasākumu lielākie prieki esot lielajai māsai, viņa kāro piedalīties bērniem sagādātajās atrakcijās. Mamma Baiba teica, ka pašlaik dienas plāns pakārtots mazās Adeles režīmam, tāpēc viņiem jādodas prom, jo mazulītei – laiks maltītei.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas