Sveic «Zemgales Laiks Ziedonim» laureātus

Jelgavas novada Jēkabnieku kultūras namā aizvadīta jau ceturtā konkursa «Zemgales Laiks Ziedonim» cildināšanas ceremonija. No Bauskas novada bija nominēta Vecsaules pagasta bibliotekāre Agrita Hatkeviča un no Iecavas – vēstures atmiņu vācējs Maksims Krutikovs.

Balvas pirmo reizi piešķīra 2017. gadā, un pirmajā ceremonijā par konkursa laureātiem kļuva Iecavas novada folkloras kopas «Tarkšķi» vadītāja Kristīne Karele, iegūstot balvu novadpētniecības nominācijā «Kedas», un priesteris Andrejs Mediņš, saņemot balvu nominācijā «Zemi es mācos».

Pasākums notika divās kārtās – vispirms visas nominētās personas bija aicinātas uz tikšanos ar konkursa un biedrības «Viegli» vadītājiem, un oficiālā daļa sekoja pēc tam.

Konkursu Zemgalē organizē biedrība «Zemgales Laiks Ziedonim». Sanākušos uzrunāja biedrības vadītāja Elizabete Pavlovska. Viņa pateicās visiem, kas šogad bija nominēti konkursā, norādot, ka lepojas un apbrīno šīs personības.

Vecsaules pagasta bibliotekāri Agritu Hatkeviču konkursam pieteica Bauskas Centrālās bibliotēkas kolektīvs. Tādā veidā kolēģes vēlējās gan pateikties, gan pievērst uzmanību tam, ka A. Hatkeviča nodarbojas ar Vecsaules pagasta iedzīvotāju dzīves stāstu vākšanu.
«Lai paliek vēsturei! Stāsti ir bezgala interesanti. Ietverts ir viss aizgājušais laikmets – deportācijas, kara laiks, pirmskara notikumi, ģimenes tradīcijas, kultūras dzīves notikumi. Katrs stāsta to, ko vēlas, un rezultāts ir interesants un jauks,» atklāj A. Hatkeviča. Viņa atzīst, ka stāsti atrodami bibliotēkā un pagaidām nav zināms, vai kādreiz būs izdoti drukātā formātā.

Jaunieti no Iecavas novada Maksimu Krutikovu konkursam pieteica personas, kas palīdzēja savulaik izdot Iecavas novada iedzīvotāju atmiņu stāstu krājumu «Kaut pastalās, bet brīvi». Grāmata vēsta par trešās Atmodas laiku Iecavas novadā. Autors stāstu vākšanai veltīja trīs gadus un pēc tam vēl divus gadus, lai grāmatu izdotu. Tāpēc iniciatīvas grupa pieteica M. Krutikovu konkursā, vērtējot, ka ieguldītais darbs un laiks ir balvas vērts.

Laureātu vidū šoreiz mūsējo nebija. Nominācijā «Zemi es mācos» balvu saņēma Berķenes muižas saimnieki Aldis un Ilze Melgalvji, kas jau 14 gadus restaurē un uztur muižas ēku. Nominācijā «Rabarbers» uzvarēja tautastērpu darinātāja Danija Lazdiņa – meitene centīgi pēta tautastērpu tradīcijas. Nominācija «Taureņu uzbrukums» ir saistīta ar zinātniskiem pētījumiem, un šeit variantu nebija – balva ainavu arhitektei Silvijai Rubenei.

Novadpētniecības nominācijā «Kedas» par laureāti kļuva Rudīte Urbacāne. Viņa turpina pētīt un popularizēt Sēlijas vēsturi un novadu, turklāt atzīst, ka, pensijā aizejot, kļuvis vieglāk – nevajagot vairs ikdienā darīt daudz lieku lietu, kas bija neinteresantas. Savukārt radošajā nominācijā «Bizes» uzvarēja Madlēna Bratkus, kas jaunrades namā «Junda» regulāri ar dažādām deju nodarbībām aizrauj apmēram 200 audzēkņu.


UZZIŅAI

Konkursa «Zemgales Laiks Ziedonim» 2020. gada nominanti

 • Madlēna Bratkus – Jelgavas bērnu un jauniešu centra «Junda» tautas deju kolektīvu vadītāja;
 • Maksims Krutikovs – grāmatas «Kaut pastalās, bet brīvi» autors;
 • Dzintra Žvagiņa – fotogrāfe, izstādes «Jelgavnieki vīrusa laikā» autore;
 • Žanna Miezīte – Neretas novada izglītības, kultūras, sporta, tūrisma un jaunatnes lietu nodaļas vadītāja;
 • Agrita Hatkeviča – Vecsaules bibliotēkas vadītāja, pagasta iedzīvotāju dzīves stāstu krājēja;
 • Guna Trukšāne – repetitore, horeogrāfe, tautas deju lielkoncerta «Saule vija zelta rotu» virsvadītāja;
 • Silvija Rubene – LLU Vides un Būvzinātņu fakultātes Ainavu arhitektūras un plānošanas katedras docente;
 • Kristīne Kode – jaunatnes lietu speciāliste Jelgavas novadā;
 • Danija Lazdiņa – LLU pārtikas produktu tehnoloģijas programmas bakalaure, darina tautastērpus;
 • Rudīte Urbacāne – biedrības «Vides un tūrisma attīstības klubs «Sēlija»» valdes locekle;
 • Aldis un Ilze Melgalvji – Berķenes muižas saimnieki.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas