Svētā Jēkaba ceļa asociācija sāk septiņu dienu pārgājienu līdz Skaistkalnei 2

Šodien Svētā Jēkaba ceļa asociācija sākusi septiņu dienu pārgājienu no Rīgas līdz Skaistkalnei, aģentūru LETA informēja asociācijā.

Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācija, kas veic Santjago ceļa etapu veidošanu un izstrādi Latvijā, pabeigusi darbu ceļa atzarojuma Rīga-Skaistkalne izstrādē. Šis atzarojums ir 149 kilometrus garš, un to veido seši posmi. Ceļš ved caur Salaspili, gar Svētā Meinarda salu Ikšķilē, kas ir būtisks pieturas punkts svētceļojumā. Tālāk ceļš ved gar Daugavas krastu un pāri Zilajiem kalniem Ogrē, sasniedzot Ķegumu un Krusta kalnu. Šķērsojot Daugavu, ceļš pa mežiem aizlīkumo līdz Vecumniekiem, Bruknai, Bārbelei un Skaistkalnē pieved Lietuvas robežai, savienojoties ar "Camino Lituano" jau izveidoto ceļu.

Septiņu dienu pārgājiens sācies šodien plkst.9 Rīgas Svētā Jēkaba katedrālē pēc priestera svētību brīža. Ceļinieki katru dienu apmeklēs šī ceļa nozīmīgos pieturas punktus, tiekoties ar vietējiem iedzīvotājiem un tūrisma centru pārstāvjiem. Ceļa pēdējā etapā pievienosies "Camino Lituano" kolēģi, lai Latvijas/Lietuvas robežu sasniegtu kopā.

Savukārt 25.jūlijā Skaistkalnes Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā notiks svinīgs pasākums. Kopā ar Bauskas novada domes pārstāvjiem, priesteriem no Latvijas un Lietuvas, tūrisma informāciju centra pārstāvjiem un Santjago ceļa atbalstītājiem tiks uzstādīta robežas zīme.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Donspedro

Protams, jo vakcinācijas bizness taču ir svētceļojuma galamērķa mājvietas saimnieka izredzētās tautas rokās.

pirms 17 dienām, 2021.07.19 14:12

Vietējās ziņas