Svētdien notiks Bauskas koru apriņķa skate 3

Bauskas koru apriņķa skate notiks svētdien, 26. aprīlī, portālu informē Bauskas kultūras centra (BKC) direktore Ilva Vansoviča.

BKC Lielajā zālē savu vokālo mākslu demonstrēs desmit koru no Bauskas, Iecavas, Rundāles novada. Koru apriņķa virsvadītājs Uģis Matvejs portālu informēja, ka mūsu dziedātāju sniegumu vērtēs žūrija, kurā strādās virsdiriģenti Edgars Račevskis un Gints Ceplenieks, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts Lauris Goss.

Katrs koris skatei sagatavojis trīs dziesmas. Vienu kolektīvs izlozējis no to svētku repertuāra, kuros šovasar nolemts piedalīties. Otrs ir izvēles skaņdarbs no šo svētku programmas, un trešā ir brīvas izvēles dziesma.

I. Vansoviča piebilst, ka šogad ir daudz nozīmīgu muzikālu notikumu, kuros novadu kori var piedalīties. Lielākais no tiem ir VIII Ziemeļu un Baltijas valstu dziesmu svētki. Viens no šo svētku koncertiem 27. jūnijā notiks arī Bauskā. Vēl šogad 23. maijā Limbažu novada Viļķenē notiks Himnas goda diena. Tā veltīta Baumaņu Kārļa 180. dzimšanas dienai.

Par godu Latviešu IV Vispārīgo dziesmu un mūzikas svētku Jelgavā 120. gadadienai te liels koncerts notiks 30. maijā. 6. jūnijā notiks Senioru koru svētki Alūksnē, savukārt 7. jūnijā Daugavpilī būs Latgales dziesmu svētki. 20. jūnijā būs koncerts «Dziesmu svētkiem Dobelē – 145», bet Vidzemes dziesmu dienā šogad Mazsalacā, Matīšos, Valmierā un Dikļos dziedātājus gaidīs 20. jūnijā. Vairākos no šiem pasākumiem piedalīsies arī Bauskas novada kori.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

bet varbūt

Nezinu, vai ir tāds koru apriņķis, bet varbūt , ka Bauskas apriņķa koru skate.

pirms 5 gadiem, 2015.04.23 19:10

korists

Jā, tā arī ir - Bauskas koru apriņķis.

pirms 5 gadiem, 2015.04.27 20:57

Vietējās ziņas