Svētki par godu vimbām atklāti 1

Saules apspīdēti, Bauskas kultūras centra izloloti, vietvaras un Valsts zivju fonda atbalstīti Mūsas labajā krastā pie pilsētas stadiona sākušies gadskārtējie Vimbu svētki.

Gaismai austot, labākās vietas krastmalā ieņēma makšķernieki, savukārt svētku norises vietā iekārtojās tirgotāji, pēdējos darbus pārraudzīja arī sarīkojuma organizatori.

Jelgavniece Inese Priedīte pērn Vimbu svētku ietvaros rīkotajās makšķerēšanas sacensībās ieguvusi otro vietu un šogad savu veiksmi nodomājusi pārbaudīt atkārtoti. Pagājušajā gadā atbraukusi salīdzinoši vēlu un nācies samierināties ar faktu, ka upes krasts ir pilns, un vietas izvēle ierobežota. Tamdēļ šogad uz Bausku braukts laicīgi un rūme atradusies. Ikdienā vimbas copēt viņa dodas uz Lielupi, jo tā ir tuvāk dzīvesvietai. Inese atklāj, ka sportiska un azartiska ir vimbu ķeršana ar fīderi. Zvīņaines pievilināšanai izvēlas visdažādāko ēsmu.

"Tas jau tāpat kā cilvēkam, šodien brokastīs grib olu kulteni, rīt sviestmaizi, bet parīt pavisam kaut ko citu. Līdzīgi ar zivīm, nevar visu laiku piedāvāt vienu un to pašu," smej rūdītā copmane.

Vallietis Aldis Salgrāvis pērn arī piedalījies sacensībās, bet palicis bez godalgām. Švaki gājis, atzīst copmanis, taču par šo gadu viņš smej, ka tas, kurš vispār kādu vimbu noķers, būs arī uzvarētājs. Šajā sezonā lomi esot gaužām niecīgi. Aldis domā, ka pie vainas ir kritiski zemais ūdens līmenis. Lai vimba staigātu, vajadzīgs arī silts ūdens, taču līdz šim naktis bijušas aukstas, un tas liedzis pietiekami ūdenim uzsilt.

"Tiešām baušķenieki malači, ka šādus svētkus rīko! Patīk gan ģimenēm, gan makšķerniekiem,  žēl, ka agrāk jau tādu nebija, " saka A. Salgrāvis.

Bauskas mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Māris Vaitekūns paziņoja, ka beidzot tik tiešām būs īsti vimbu mači. "Pagājušajā gadā ikviens, kurš iemeta makšķeri, tika pie zivs. Šogad tomēr par lomu būs jāpacīnās," teic M. Vaitekūns.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

victoria

Man ļoti patīk šie vimbu svētki. Paldies organizētājiem.

pirms gada, 2019.04.21 21:17

Vietējās ziņas