Svētki pārcelti; dziedāt aicina kopā ar «Tava klase» televīzijas cikla raidījumiem

Latvijas Skolu jaunatnes XII dziesmu un deju svētku rīcības komiteja 31. martā pieņēma lēmumu pārcelt svētkus uz 2021. gada vasaru. Kā to vērtē mūspuses koru diriģentes?

Bauskas, Iecavas, Rundāles, Vecumnieku novada bērnu un jauniešu koru koordinatore un Bauskas 2. vidusskolas kora vadītāja Diāna Siliņa atklāja, ka smagi to uzņem gan ģimenē, gan profesionālajā jomā kā kora un ansambļa vadītāja. Tieši darbs ar kolektīviem – kori un ansambli – esot skaistākā un svarīgākā viņas darba daļa. D. Siliņa prognozē, ka darbu ar dziedātājiem nevarēs atsākt kā atlaižot pauzes pogu – no vietas, kur pārtrauca. Balsi nelietojot, dziedāšanas prasmes degradējas ar katru dienu, tai nepieciešams pastāvīgs treniņš; būs vajadzīgs laiks, lai balss noturību atjaunotu.

Tomēr uz nākotni viņa raugās optimistiski un atzīst: «Pašlaik nav pilnīgas bezpalīdzības situācija, lai gan ko tādu neesam piedzīvojuši iepriekš, tomēr tas nav ne karš, ne Sibīrija. Esmu pārliecināta, ka mēs visu izturēsim, galvenais ir būt dzīviem un veseliem, un tad jau atspēriena spēku atradīsim jaunajā darba cēlienā.»

Vecumnieku novada bērnu kora «Via Stella» diriģente Liene Batņa atklāja – Dziesmu un deju svētku pārcelšanai bijusi emocionāli sagatavojusies, tas bijis paredzams, jau sākoties ārkārtas stāvoklim valstī. Viņa pauda, ka šobrīd uz pieņemto lēmumu raugās ļoti pozitīvi: «Vairāk izkristalizēsies svētku repertuārs un koncepcija; Dziesmu svētku gaidīšanas laiks pagarināsies. Svarīgi, lai koru dalībnieki turpinātu dziedāt.»

Laikā, kad nav iespējams pulcēties kopdziedāšanai, L. Batņa  rosina izmantot izglītības platformas «Tava klase» televīzijas cikla raidījumus, kas atvēlēti dziedāšanai. Diriģente aicina ne tikai koru dziedātājus to skatīties un kopīgi dziedāt. Ik darba dienu televīzijā 20 minūtes veltītas dziedāšanai – kolektīvai muzicēšanai un svētku gaidīšanas gara uzturēšanai, kur līdzdziedāt var gan koru dalībnieki, gan bērni kopā ar savām ģimenēm, tiks dziedātas arī svētku repertuāra dziesmas.
 
«Manuprāt, atbilstoši šī brīža situācijai nekas slikts nav noticis; galvenais – lai visi bērni ir veseli, lai veseli skolotāji, vecāki un vecvecāki. Domāju, ka šis notikums nekādu nelabojamu robu dziedāšanai Latvijā neatstās,» pauda L. Batņa. Viņa ir pārliecināta, ka, sabiedrībai atgriežoties izejas pozīcijā no krīzes, visi darbosies ar dubultu enerģiju. Diriģente plāno kora dalībniekiem vasaras nometni un cer jau augustā atsākt koncertēt.

Plašāk  – „Bauskas Dzīves” drukātajā versijā, 9.aprīļa numurā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas