Svētkos baušķenieki apliecina savu izdomu un latviskos tikumus 18

Pa pagastu ceļiem izstaigājuši, Bauskas novada svētki aizvadītās nedēļas nogalē ienāca pilsētā, atnesot līdzi latviskos tikumus, godinot ļaužu sasniegumus un dodot iespēju baudīt gardu latvju miestiņu.

Novada svētkiem «Skaista mana tēva sēta» bija sagatavota daudzveidīga programma triju dienu garumā. Piektdien, 31. augustā, tika godināts mūsu izcilākais novadnieks Vilis Plūdons, modernos ritmos svētkus ieskandināja jaunieši.

Centrālie notikumi Bauskas ielās un laukumos risinājās sestdien, 1. augustā. Rīta pusē, kā ierasts, tika sveikti jaunie Bauskas pilsoņi. 18 mazuļu vecākiem pasniedza pašvaldības piemiņas velti – sudraba karotīti.

Baušķenieki vieni no pirmajiem Latvijā aktīvi apguvuši atkritumu šķirošanu. Svētkos viņiem bija iespēja vairāk izglītoties šajā jomā, apmeklējot «Latvijas Zaļā» punkta informatīvo telti.

Savukārt garda miestiņa darīšanu un saprātīgu tā baudīšanu baušķenieki apgūst daudzus gadu desmitus. Pilsētā šogad notika IV Latvijas alus svētki «Par tiem latvju miestiņiem». Latvijas alusdarītāju vecmeistars Kārlis Zālītis sparīgi izsita spundi un 30 litrus Bauskas labākā – «Meistara alus» varēja nobaudīt ikviens svētku apmeklētājs.

Nostāk no centra, Bauskas motormuzeja teritorijā, savu informatīvo telti bija uzstādījuši Valsts policijas darbinieki. Apmeklētāju nebija daudz, taču atnākušie pusaudži labprāt iztaujāja likumsargus, iepazinās ar ekipējumu.

Gājiena laikā baušķenieki jutās kā piepildījuši savu senu sapni – uz pāris minūtēm pilsētā bija apturēta bezgalīgā tranzīta automobiļu straume. Tie, kas saņēmās un nenoslinkoja, gājienā izbaudīja prieku par savu izdomu, uzklausīja ielu malās stāvošo uzgavilēšanu.
Neatņemama svētkos ir novada izcilāko un cienījamāko ļaužu godināšana. Rātslaukumu pāršalca aplausu vētra, kad titulu «Par mūža ieguldījumu» ieradās saņemt daudzu cienīts mediķis Uldis Eimuss.

Titulēto «Goda pilsoņu» pulkam šogad pievienojās Rundāles pils direktors Imants Lancmanis, kurš par savu neierašanos pašvaldību gan nebija informējis. Savukārt baušķenieks Laimonis Šulcs, saņemot Goda pilsoņa titulu, «Bauskas Dzīvei» ar sev raksturīgo humoru atzina: «Būs man ar šito godu ar kundzi arī jāpadalās.»

Latvisko vērtību daudzināšanas programmā lieliski iederējās jauniešu apvienības «Mēs Bauskai» sagatavotie muzikālie priekšnesumi. Lepnumu un gandarījumu par savu jauno paaudzi baušķenieki izjuta, skatoties tautas deju ansambļa «Jandāls» uzstāšanos. Mēmeles krastā upes ūdeņu čalas lieliski papildināja koklētāju ansambļa no Iecavas «Uguntiņa» uzstāšanās. Pašcieņas un nacionālās vitalitātes apliecinājumu ikviens varēja gūt, klausoties folkgrupas «Iļģi» un dūdu un bungu apvienības «Auļi» uzstāšanos.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā pirmdien, 3. augustā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

svētki

Gājiens tiešām jauks un labi organizēts! Priecēja grupa "Auļi"!

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 15:06

Kika

Svētki bija FANTASTISKI! Paldies!!! Un man liekas, ka pirmo gadu tik pārdomāti un profesionāli!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 15:32

darvas muca

Ja vadās no Auzāna raksta tad jau svētki tā nekas bet īstenībā... Kāds līmenis kuru apmierina, viss laikam atkarīgs no alkohola daudzuma organismā. Foršākais bija skats ka trīs svinētāji Reizniecei puķes pasniedza. Tā arī nevaru saprast no kuras dobes viņi tās izrāva jo tam vienam viņas bija trāpījušas zem pēdas noteikti, zemes būtu notīrījios.

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 16:37

Vija

Nu ko tad iesaki-pirms svētkiem visus dzērājus savākt un aizvest uz Bārbeles mežiem???

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 17:38

to Vija

Bārbeles meži jau gandrīz izcirsti.

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 18:08

Aculiecinieks

Tie alkohola lietotāji,iespējams, varēja būt mazāk ja vien mūsu ''brašie''likumsargi būtu savas pakaļas mazliet pakustinājuši. Tik lielu stikla pudeļu un lausku ''paklāju''sen nebiju redzējis.
Laikam viens no retajiem pasākumiem kurā var netraucēti atnākt ar savu vodkas pudeli un mierīgi uz soliņa sēžot no kakliņa lakt.

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 05:51

Bucis

Svētku koncerts šogad bija fantastisks, paldies par Iļģu un Auļu koncertiem, kā arī patiess prieks par visiem Bauskas mazajiem un lielajiem māksliniekiem!

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 16:54

w

Prieks par mūzikas skolas pūtēju orķestri!Malači!

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 18:22

w

Prieks par mūzikas skolas pūtēju orķestri!Malači!

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 18:22

Vita

Man liekas, ka Vilis Plūdonis nevis Plūdons??

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 18:29

literāte

https://lv.wikipedia.org/wiki/Vilis_Pl%C5%ABdons

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 22:12

?

Žurnālistam arī tika 30 litri Bauskas labākā - *Meistara alus*,ko varēja,kā rakstā, nobaudīt ikviens svētku apmeklētājs? No tā tā pašcieņa un vitalitāte ,latviskā vērtība,lepnums un gandarījums,uzgavilēšana .... ?
Bet ja nu no izglītošanās atkritumu šķirošanā?

pirms 5 gadiem, 2015.08.03 19:05

Kika

Iļģi un Auļi bija kaut kas ļoti īpašs un Bauskā vēl nebijis, bet milzīgu pozitīvo lādiņu saņēmu arī no "Mēs Bauskai"!

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 08:00

tūrists

Paldies ! Pilsētas svētki bija jauki un krāšņi.Bet man kā tūristam visvairāk patika un izbrīnu paķēra par skaiti un tīri spodrām tualetēm .Uzzinot kas šo tualeti spodrina paldies un izturību Edītei uzvārdu gan nezinu.

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 12:35

darvas mucai un vēl dažiem

Tāda nu mums ir tā sabiedrība. Tādā dzīvojam. Un tur neko nevar darīt. Vienkārši mēģināt pagriezt galvu uz otru pusi un nebojāt sev noskaņojumu. Diemžēl Bauskai šis ir ļoti raksturīgi. Diemžēl! Un tad paliek tā dīvaini, kad tiek saņemti pārmetumi, ka jauniešu vakarā, lūk, nebija iespējams iegādāties alkoholu... Nekur, nekur, nevienu aliņu! No vienas puses mājam ar pirkstu, ka, re kā, nemāk dzērājus savākt no otras puses bliežam ar bomi, kad tiek veiktas reālas rīcības, lai ja ne ierobežotu, tad vismaz neveicinātu alkohola lietošanu!

pirms 5 gadiem, 2015.08.04 14:02

mamma

Paldies čaklai sirsnīgai darbiniecei Edītei kas strādāja skaistajās tualetēs mēs ar bērniem Dāvi, Kristu izsakam lielu paldies jo viņa tiešām domāja kā mazuļiem palīzēt jo mobīlās tualetes bija zem katras kritikas. Šai darbinieci pienāktos gada balva. Novadam paldies par svētkiem jo tur arī bija padomāts par bērniem.

pirms 5 gadiem, 2015.08.06 10:56

Vietējās ziņas