Svētkos bez jauniem dekoriem pilsētā 21

Sagaidot valsts svētkus – Lāčplēša dienu un Latvijas dzimšanas dienu – Bauskas pilsēta ieguvusi svētku rotu. Satiksmes rotācijas apļos un uz laternām tiltos izvietoti Latvijas karogi, ar lielizmēra valsts karogu uzpostas arī Bauskas kultūras centra un novada domes ēkas, vairāku karogu statīvi nolikti Rātslaukumā un zālienā pie pašvaldības administratīvās ēkas.

Līdzīgi kā iepriekšējā gadā arī šogad  jauna valsts svētku atribūtika nav iegādāta, pilsētā patriotiskās noskaņas radīšanai izlīdzēts ar krājumā esošajiem dekoriem, portālam apliecināja Bauskas novada domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Ieva Šomina.

Viņa atklāja, ka jaunu dekoru iegāde šogad netika plānota ne uz valsts svētkiem, ne uz Ziemassvētkiem. Par līdzekļiem, kurus ietaupīja nenotikušu pasākumu dēļ, pašvaldībai bijusi iespēja nodrošināt nepieciešamo līdzfinansējumu vairāku ielu un ceļu rekonstrukcijai. Konkrēti – Pilskalna ielai Bauskā, Liepu un Lauku ielai Īslīces pagastā, Dāviņu pagasta grantsceļiem un Zemgaļu ielas seguma maiņai  Bauskā.

 «Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 29. jūnija rīkojumu «Par atbalstītajiem pašvaldību investīciju projektiem valsts aizdevumu piešķiršanai ārkārtējās situācijas ietekmes mazināšanai un novēršanai saistībā ar «Covid-19» izplatību» kļuva pieejami aizņēmumi Valsts kasē rekonstrukciju īstenošanai, taču pašvaldībai tāpat ir jānodrošina arī sava līdzfinansējuma daļa. Novirzot līdzekļus, tika vērtētas prioritātes, un augstāka prioritāte tomēr ir ielu un ceļu sakārtošanai, ne jaunu dekorāciju iegādei,» paskaidro I. Šomina.

Pievieno komentāru

Komentāri 21

Zane

Nu vai tad Bauskā vispār var kaut ko jaunu un skaistu izdomāt?
Varētu pasmelties idejas no kādām citām pilsētām.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.12 20:13

Fane

Atkal, kāds neapmierinātais! Būtu nopirkti jauni dekori, bļautu, ka nauda iztērēta štrunta dekoriem. Un šitā vienmēr! Apbrīnojami ļautiņi!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 07:07

karina

Noteikti, ka pati esi darbiniece un izdoma visu so dekoraciju

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 19:44

nu

pa prasto tās sametinātās trubas ar saspraustajiem karogiem. Ne vienmēr vajadzīgi milzu līdzekļi, lai izveidotu ko skaistu. Diemžēl, bez gaumes gan neiztikt. Interesanti, kurš novadā pieņem lēmumus par tādu vai citādu noformējumu iegādi? Kādreiz derētu pieaicināt kādu konsultantu ar daudz maz mākslas un stila izjūtu. Varbūt šogad tradicionāli leitsko egli var atstāt vienkārši kā egli? "Mūžīgie rotājumi" nu tik ļoti apnikuši!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 09:33

un

Pieaicini, ja vari atļauties.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 12:09

?

Un uzliks tā, kā Tev nepatiks, un atkal nebūs labi! Tiešām apbrīnojami ļautiņi ar savām negācijām, ka viss ir slikti!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 16:38

zinu

Tieši tā. Ziemasssvētkos var nelikt nemaz egli, jau skaidri zināms kāda tā izskatīsies, nav neviena pārsteiguma.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 19:46

Paklau,

Tev mājās arī katru gadu egle savādāka - vienu gadu zaļa, otru sarkana, trešo rozā?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.13 23:12

Wee -》Paklau

Vispār jā,katru reuzi citas krāsas bumbiņas un noformējums. Citreiz sakombinētas.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 16:08

WEE

Un iepriekšējo gadu bumbiņas izmet misenē un katru gadu pērc jaunas, vai ne?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 22:34

Dzulija

Attiecigiem cilvekiem varbut vajadzetu idejas pasmelties no Ogres pilsetas....ja nav pasiem?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 20:56

migla

a kur pētījums cik pilsoņi vēl bez Dzulijas grib redzēt Ogres idejas? Es gribētu pēc Limbažu 2015.gada parauga!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 21:15

Dzulija

Vajag piestradat pie Bauskas skaistuma....kas par to atbild Par to jau sanem attalgojumu

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 21:49

Julija

Un, ja man nepatiks tas skaistums, kas tev patīk? Ko tad?

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.14 22:23

Nu re

Bauska līdz ar kovidsāgu grimst savā pelēcībā. Protams, ko naudu tērēt jaunām idejām, pamanāmām instalācijām, labāk to ieguldīt ielās un ceļos ar Vionas izpildījumu. Dāviņu pagasta grantsceļos novālēja simtgadīgos kokus, kas bija labs mātes dabas dekors. Te uz valsts svētkiem izliek vimpelīšus jau kuro gadu, kurus knapi var ievērot. Te nevajag nekādu Ogres piemēru, līdz Dobelei aizbrauc un paskaties, kur karogi teju līdz zemei plīvo. No seniem laikiem zināms, ka Bauskas galvenā centrālā rota ir četri balstsaraknā ietērptie burti - RIMI, tie mirdz jau no tāles un nevajag te ar citiem statīviem, bumboļiem, vainagiem vai eglēm bāzties iekšā!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 08:18

Eh

Daudzas pašvaldības, lai arī, cik grūti laiki nebūtu, cenšas pamainīt savu vizuālo noformējumu. Dodoties ikdienas gaitās, šīs dekorācijas vieš prieku, uzlabo noskaņojumu, rada svinīguma izjūtu un galu galā arī sakoptu pilsētas tēlu. Bauskā virmo KOVIDPRIEKS!!!!

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 08:23

Eglīte

Par egli visskumjāk paliek... Jau cik gadus vieni un tie paši rotājumi.
Būtu ļoti jauks variants, ja LV pašvaldības varētu mainīties ar rotājumiem.

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 16:38

He

Labi ir tur, kur mūsu nav! Atbrauc dobelnieks uz Bausku un saka, vai cik skaisti pie jums; mums gan Dobelē viens un tas pats ...

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.15 18:28

Skolnieciņš no svētbirzs

Tuvojas valsts svētki. Šogad 18.novembrī mūsu valsts svinēs 102. jubileju. Šajā laikā mūsu tauta ir pārdzīvojusi ļoti dažādus notikumus gan pozitīvus, gan negatīvus. Neskatoties uz grūtībām, mūsu tauta ir spējusi izdzīvot un pārdzīvot jebkurus dzīves izaicinājumus. Kaut arī šis gads visai pasaulei ir grūts un smags, nenokārsim degunu. Saglabāsim staltu stāju. Ar cerību virzīsimies dzīvē tālāk. Neapstāsimies pie sasniegtā. Turpināsim čakli strādāt, lai vairotu savu, valsts un tautas labklājību. Mīlēsim savu Tēvzemi. Mīlēsim Latviju. Mīlēsim sevi un savu tautu – latvju tautu. Pasaulē jau tā ir daudz ļaunumu, tāpēc šajā svētku laikā domāsim gaišas domas, darīsim labus darbus. Vairosim prieku un laimi. Pateiksimies Latvju Dieviem mums sniegto dzīvību! Turēsim godā senlatvju spēka zīmes un senču gudrību. Apzināsimies savu brīvību un saglabāsim savu senču ticību. Lūgsim Latvju Dievus, lai Latvju Dievi svētī Latviju! Lai Latvju Dievi sargā katru no mums! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Tēvzemes mīlestību un pacilātību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #Tēvzeme #brīvība #LatvjuDievi #LatvjuDievuSvētība #Pērkons #Laima #Māra

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:30

Skolnieciņš no svētbirzs

Valsts svētku priekšvakarā apdomāsim savu dzīvi. Padomāsim ko labu un ne tik labu aizvadītajā gadā esam veikuši Latvijas labā. Novērtēsim savas rīcības sekas. Šajā svinīgajā laikā piedosim mūsu valdībai - politiķiem, ierēdņiem un alkatīgajiem uzņēmējiem – viņu kļūdas, nepilnības un noziegumus pret tautu. Neviens no mums nav ideāls. Kļūdīties ir cilvēcīgi. Taču kamēr mēs esam dzīvi, tikmēr mēs esam spējīgi labot pieļautās kļūdas vai arī mazināt kļūdu negatīvās sekas. Iesaku mūsu valdībai ieklausīties manā tautā. Iesaku valdībai nožēlot savas kļūdas un apdomāt, kā vērst situāciju tautai par labu. Šajā laikā atcerēsimies par latvju tautas neaizsargātāko daļu – trūcīgajām un maznodrošinātajām personām. Aizmirsīsim nerimstošo alkatību un negausību. Atbalstīsim grūtībās nonākušos tautiešus. Tikai vienota tauta ir spēks. Ticēsim labajam. Ticēsim Latvju Dieviem. Mēs esam saimnieki savā zemē. Tikai mēs paši varam aizstāvēt savu Tēvzemi – Latviju. Neviens cits kā tikai mēs nenodrošinās mūsu valsts labklājību un drošību. Aizdegsim piecas sveces valsts svētku priekšvakarā. Četras asins sarkanas un vienu baltu. Rotāsim savu namu ar sarkanbaltksarkano karogu. Neaizmirsīsim pie apģērba piespraust sarkanbaltsarkano lentīti. Leposimies ar savu latvietību un senču gudrību. Godāsim sentēvu tradīcijas! Novērtēsim brīvību un neatkarību. Latvija ir Latvju Dievu dāvana mums. Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, ko mums ir devuši Dievi. Dzīvosim draudzīgi. Būsim vienota tauta mūsu skaistajā zemē. Lai Latvju Dievi mūs svētī! Lai Latvju Dievi stāv mums klāt!
Ar Latvju Dievu svētību, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #18.novembris #LatvjuTauta #LatvjuDievi #latvieši #Tēvzeme #patriotisms

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:30

Skolnieciņš no svētbirzs

Nemanot tuvojas 18. novembris. 18.novembris ir visas latviešu tautas svētki, jo šajā datumā ir Latvijas dibināšanas gadadiena. Mūsu tautai bija jāmēro ļoti tāls ceļš līdz brīvībai. Ilgus gadsimtus mana tauta tika apspiesta un pazemota. Beidzot mēs esam brīvi. Tālab novērtēsim savas Tēvzemes un tautas brīvību. Leposimies ar savu latvietību un senču varenību. Lūgsim Latvju Dievus par mūsu valsti un tautu! Lūgsim Dabas Māti, lai Dabas Māte sniedz mūsu valstij dabas krāšņumu un mieru, bet mūsu tautai auglību un mīlestību! Lūgsim Pērkonu, lai Pērkons aizsargā mūsu valsts robežas no iebrucējiem un citiem ļaundariem! Lūgsim Laimu, lai Laima sargā mūsu mājas pavardu un sniedz mums materiālu labklājību! Lūgsim Veļu Māti, lai Veļu Māte sniedz mūsu tautai Saules mūžu! Pateiksimies Latvju Dieviem par visu labo, kas bijis mūsu dzīvēs! Lai slavēti Latvju Dievi mūžīgi mūžos! Lai slavēta Latvija mūžīgi mūžos!
Ar mīlestību pret Tēvzemi, Skolnieciņš no svētbirzs [Latvju Dievu dēls]
©Skolnieciņš 1999-bezgalība :-)
#Latvija #mīlestība #saticība #miers #LatvjuDievi #Pērkons #Laima #Māra #DabasMāte #VeļuMāte #LatvjuDievuSvētība #patriotisms #18.novembris

pirms 6 mēnešiem, 2020.11.17 15:31

Vietējās ziņas