Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētkos jāizkar valsts karogs

Valsts karogs novembrī jāizkar divās svētku dienās: Lāčplēša dienā 11. novembrī un Latvijas Republikas proklamēšanas dienā 18. novembrī. Valsts karogs jāizkar pie visu veidu iestāžu, uzņēmumu un organizāciju ēkām, kā arī pie dzīvojamām ēkām.

Bauskas novada sabiedriskās kārtības nodaļas vadītājs Dzintars Lenbergs informēja, ka nodaļas darbinieki 11. novembrī apzināja ēkas, pie kurām nebija izkārts valsts simbols. Iedzīvotāji brīdināti.

«Kopā pie 44 mājām Bauskā un tās apkaimē nebija izkārti karogi. Cerēsim, ka līdz 18. novembrim brīdinātie būs apdomājušies,» tā Dz. Lenbergs. Viņš gan atzina, ka daudzas no apzinātajām dzīvesvietām bija tukšas. Rodas izjūta, ka karogu neizkar, jo cilvēki ir aizbraukuši un māja stāv nepadzīvota – nav, kam to izdarīt.

Dz. Lenbergs atgādina, ka par valsts karoga neizkāršanu svētku un atceres dienās ir paredzēta administratīvā  atbildība, kas paredz, ka par karoga nepacelšanu noteiktajās dienās izsaka brīdinājumu, bet par tādām pašām darbībām, ja tās izdarītas atkārtoti gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas - izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz trīsdesmit latiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas