Svētku saldumu paciņas BKC var izņemt līdz 9. martam 5

Bauskas novada pašvaldība ik gadu vietvarā deklarētajiem pirmsskolas vecuma bērniem sarūpē Ziemassvētku saldumu paciņas. Svētku velšu izdalīšana Bauskas kultūras centrā bija paredzēta līdz 9. janvārim, valstī pagarinot ārkārtējo situāciju un pastiprinot ierobežojumus, paciņu izdale tika apturēta un tika solīts, ka to izsniegšana atsāksies, mīkstinot noteiktos ierobežojumus.

Baušķeniece Antra norāda, ka jau klāt ir marts, bet kultūras centrs joprojām slēgts. «Saldumi turpina kaut kur uzglabāties. Vai tās tiks atstātas uz nākamo gadu? Vai tām nebeigsies derīguma termiņš? Vai tiešām nevarēja saņemt šo paciņu pēc iepriekšējā pieraksta? Vai tiešām šis paciņas aizies zudībā? Trūcīgākās ģimenēs, iespējams, tā būtu bijusi vienīgā Ziemassvētku paciņa,» teic Antra.

Bauskas kultūras centra pārstāve Elīna Māla paskaidroja, ka decembrī Bauskas pirmsskolas vecuma bērniem iegādātas 532 saldumu paciņas. No pērnā gada 7. decembra līdz šī gada 24. februārim 389 paciņas ir saņēmuši Bauskas pilsētā deklarētie pirmsskolas vecuma bērni, kas bija pilsētas iedzīvotāju sarakstā uz 2020. gada novembri. E. Māla uzsver, ka gada nogalē notika Bauskas pilsētas teritorijas paplašināšana, pievienojot Jauncodi, Elektriķus, Bērzkalnus, Mūsu un Janeikas. Saraksti, pēc kuriem novada kultūras iestādes izsniedza saldumu paciņas, veidoti adrešu maiņas laikā. Ņemot vērā šo apstākli, Bauskas kultūras centrs izsniedzis veltes arī tām ģimenēm, kas pēc saraksta deklarētas pagastos, bet paciņu vēlējās saņemt Bauskā. Šādas paciņas izsniegtas 63.

«Pašvaldības sarūpēto Ziemassvētku saldumu paciņu izdale Bauskas novadā deklarētajiem pirmsskolas vecuma bērniem aizvadītā gada nogalē tiešām bija izaicinājums, jo ierobežojumi nepieļāva organizēt pasākumu, kurā paciņas ierasti bērniem tika pasniegtas,» teic E. Māla. No 12. janvāra, kad ēkā Kalna ielā 18 atsākās apmeklētāju plūsma, jo tās trešajā stāvā esošā Bauskas Centrālā bibliotēka atsāka grāmatu izsniegšanu klātienē, BKC apkalpošanas centrā tika izsniegtas paciņas dažiem vecākiem, kas bija atnākuši un klātienē interesējās par paciņu saņemšanu. Taču februārī par paciņu saņemšanu neviens nav interesējies nedz klientu apkalpošanas centrā klātienē, nedz pa tālruni. Uz šo brīdi kultūras centrā ir 80 saldumu paciņas, iepriekš piesakoties pa tālruni 63923291 līdz 9. martam ir iespējams izņemt nesaņemto Ziemassvētku velti. Kas notiks ar tiem saldumiem, kuri paliks pāri, E. Māla sola sniegt atbildes pēc 9. marta.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Antra

Interesanti, kāpēc tik nevienlīdzīga attieksme...dalīja saviem pazīstamajiem? kad ar bērnu atnācām pie Kultūras nama centra durvīm 23.12.2020. uzreiz pēc ierobežojumu ieviešanas, mums deguna priekšā tika aiztaisītas durvis. Tik ļoti bija žēl savā bērna. Nezināju, ka paciņas tomēr vareja izņemt janvārī un februārī, jo, kad janvāra sākumā zvanīju, man pateica - Gaidiet ierobežojumu atcelšanu, bet sanāk, ka līdz februārim kaut kāda veidā tās paciņas tika dalītas...

pirms mēneša, 2021.03.01 09:17

Antra

Un ik pa laikam čekoju Kultūras nama mājaslapu, lai redzētu info par paciņu saņemšanu. Bet info ir parādījies tikai 25.02.2021. Tikai pēc tam, kad Bauskas dzīvei 24.02.2021. uzdevu šo jautājumu. Paldies, Bauskas dzīve!

pirms mēneša, 2021.03.01 09:32

vecāki

Nezin gan, kāpēc tad skolām ir jānodrošina visu laiku, neatkarīgi no ierobežojumiem, pārtikas karšu izsniegšana klātienē? Un tās to izdarīja un neviens nesūdzējās....

pirms mēneša, 2021.03.02 16:41

vecā konča

Tad , kad konfektes palikušas baltas, tad ,lūdzu bērniņi ;(

pirms mēneša, 2021.03.03 19:13

Zane

Antra , es gan redzéju info, pirms ziemassvètkiem kàdu nèdèllu vismaz.

pirms mēneša, 2021.03.04 11:23

Vietējās ziņas