Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svinīgi iestaigā gājēju tiltiņu pār Lielupi 16

Svinīgs un daudzpusīgs 22. septembra vakarā bija Baltu vienības dienas pasākums Mežotnē. Tā galvenais notikums - gājēju tiltiņa pār Lielupi iestaigāšana.Tiltiņa atklāšanas svinības Lielupes krastā pie Mežotnes pils nedaudz aptumšoja vietējo ļaužu, arī Bauskas novada vadītāja Valda Veipa neizpratnes pilnais izbrīns par savdabīgo arku. Upes malā tiltiņš izveidots ar lielu loku, kas it kā domāts laivu izbraukšanai. Taču gājējiem, īpaši gados vecākiem ļaudīm, cilvēkiem ar kustību traucējumiem, vecākiem ar bērnu ratiņiem tiltiņš nav piemērots. Par to pārliecinājās arī «Bauskas Dzīve», vērojot, kā viens no folkloras kopas dalībniekiem pakrita, ejot pa lokveida arku. Lai arī Mežotnes pils direktore Guna Preimane centās stāstīt par laimīgajiem tūristiem, kuriem jaunais tiltiņš ievērojami paplašinājis apskates objektu klāstu, vietējie izteica replikas par nepārdomāto projektu un nelietderīgi izšķiesto naudu. Gājēju tilta celtniecība izmaksājusi 46 562 latus. Lielākā daļa ir valsts līdzekļi, ar līdzfinansējumu tilta būvē piedalījās Bauskas un Rundāles pašvaldība. Tilts ir izņemams, upē uz pontoniem to ieliks pēc pavasara paliem, izņems vēlā rudenī. «Nākamgad šito loku lai ūdenī neliek, lai taisa normālu tiltiņu,» tā sprieda vietējā iedzīvotāja Skaidrīte Sporāne. Mežotnieks Egons Fridrihsons piebilda, ka vasarās, kad būtu īstais laiks laivošanai, šajā vietā ūdens līmenis nereti ir tik zems, ka zem arkas ar laivu nemaz nevar izbraukt. «Ja man šodien, svētku reizē, jāuzklausa viens iebildums pēc otra, jādomā, vai nākampavasar vispār ir vērts likt šo tiltiņu upē,» savu neapmierinātību pauda G. Preimane. V. Veips sacīja, ka iedzīvotāju iebildumi jāņem vērā. Sakot svinīgo uzrunu Lielupes kreisajā krastā, V. Veips vēlēja, lai visiem pa tiltiņu ir droša un ērta staigāšana. Svinīgajā tiltiņa iestaigāšanas pasākumā no Lielupes kreisā krasta pretim devās Rundāles novada vadītājs Aivars Okmanis. Abu pašvaldību līderiem upes vidū satiekoties, tika pārgriezta simboliskā lente, gājēju tiltiņš oficiāli nodots vietējo ļaužu un tūristu rīcībā. Laikraksta «Bauskas Dzīve» pirmdienas, 26. septembra, numurā lasiet vairāk par Baltu vienības dienas svinībām Mežotnē.

Pievieno komentāru

Komentāri 16

mama

Es gan gribētu pateikt ne par tiltiņu, bet pasākumu!Bija super! Paldies Lauskinieces kundzei un viņas uzņēmībai rakstiit projektus!

pirms 8 gadiem, 2011.09.30 22:26

tūristi

Paldies, par jauko tilltiņu. Rundālieši un Mežotnieki malači. Tā tik turpiniet!

pirms 8 gadiem, 2011.09.30 08:49

ok

Nu tā tas diemžēl ir, ja Sk.Sporānei nebūtu viedokļa kādā jautājumā, tad tas nozīmētu, ka pasaule sākusi griezties pretējā virzienā.

pirms 8 gadiem, 2011.09.29 20:16

gājējs

To ka tiltiņu projektēja un izbūvēja sertificēti speciālisti, tas protams ir bleķis. Glavenais, ka tādi eksperti kā Sporāne un Fridrihsons ir pateikuši savus vārdus. Tā tam būs būt. Āmen.

pirms 9 gadiem, 2011.09.27 15:28

nu

Nu Bauskas pils tornī ar invalīda ratiņiem neuzbrauksi!! Ko darīt??? Jātaisa ciet tornis!!!! Un zinu,ka pa baseinā ari ar ratiņiem nevar pabraukāt,pirtī uz lāvas arī nevar uzbraukt... ir vietas,kur atvainojiet invalīdiem jāpavēro no tāluma un nekas tragisks tas nav!!! Es draugu uz rokām pārnesu un viņš bija priecīgs!!! :)))

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 19:52

virlops

Par izķēzīto naudiņu arkas vietā varēja uzsliet ķemertiņu tūristiem . Un svinīgi iekakāt.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 16:30

virlops

Par izķēzīto naudiņu arkas vietā varēja uzsliet ķemertiņu tūristiem . Un svinīgi iekakāt.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 16:29

Aga

Nu,bet tissaam taa arka ir briesmiiga! Vai tad pati Preimanes kundze nesaprot?

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 15:11

h

Invalīds ratiņkrēslā diemžēl palika krastā, kad pārējie pārgāja uz otru pusi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.25 09:34

ivo

Ja nebūs dīki atpūtnieki, dat krietnajam strēķim veco ļaužu un 100 latniekiem ar ratiem nebūs naudiņas ar ko pēc vanaga aliņa uz bodi skriet pāri tiltiņam !

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 13:35

hmm

Par prioritātēm... kas ir svarīgāks- daži dīki atpūtnieki vai krietns strēķītis vecu ļaužu , jauno māmiņu ar ratiem, kam krietni saīsināts ceļš uz veikaliem un citur...? Domāju, ka nākošajā gadā tiltu vajag pārprojektētun pārtaisīt- laivu var apnest apkārt..

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 10:40

ivo

Tipiska letiņu reakcija, ka tik kādu noķengāt.

pirms 9 gadiem, 2011.09.24 10:28

papa

Bildes par šo pasākumu no pērnā gada(FOTO paskatiet)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uh tī!!! nu gan....vai ta nebija nemaz pilskalnā nekas?

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 21:05

helmis

..svinības kam?bezdarbniekiem/ r tad darba cilvēks var tikt 16!!!vajag domāt par mums..jagaida 2 gadi, lai tā diena iekrīt brīvdienā, tad tikšu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 21:02

Tā arka tiešām ir dīvaina, bet tiltiņš ir ok! sen jau gaidīts un sagaidīts. ja kādam vajag tikt ar laivu, jāvelk būs tāpat apkārt, jo diez vai cauri tai arkai varēs izvilkt - tur tiešām ir zems ūdens līmenis :)

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 20:08

Vietējās ziņas