Svitenē cildina četrkājainos draugus 2

Rundāles novada Svitenes Saules dārzā sestdien, 22. augustā, vecāki ar atvasēm tikās tradicionālajā pasākumā pirms skolas sākšanās.

Sarīkojuma organizatore Sandra Kerēvica stāsta, ka šogad pasākums «Mūsu draugi – ķepainīši» veltīts četrkājainajiem draugiem. «Mīlestība pret visām dzīvām būtnēm ir cilvēka viscēlākā rīcība,» uzsver S. Kerēvica, cerot, ka pēc sestdien redzētā un dzirdētā bērni un viņu vecāki vairāk domās par attieksmi pret dzīvniekiem.

Klātesošajiem par cilvēcību, patversmēm un dzīvniekiem, kas tur nonāk, stāstīja Latvijas lielākās dzīvnieku patversmes «Ulubele» pārstāve Inese Bāra. Patversmē ik dienas uzturas ap 300 dzīvnieku, no tiem 250 ir suņi, pārējie – kaķi. Viņa uz Sviteni bija atbraukusi kopā ar suni Olgu, kura patversmē nonāca 2013. gada rudenī. Kopš Ziemassvētkiem viņas dzīvo kopā.

Inese ir pārliecināta, ka cilvēks spēj palīdzēt citām radībām, ne tikai paņemot tos uz mājām. Pirmkārt, nevajag pamest savus mīluļus un nevajag darīt pāri citiem, otrkārt, nauda nav vērtīgākais ziedojums, bet laiks gan ir, uzskata Inese. Aizejot uz patversmi, dzīvniekus var samīļot vai izvest pastaigā. «Tur sapratīsit, ka dzīvnieks ir mīlestības vērts, ienes dzīvē skaistus mirkļus un rada pozitīvas emocijas,» piebilst Inese.

Pasākumā kopā ar četrkājaino ģimenes mīluli čivavu Bellu staigāja sviteniece Līga. Viņa stāsta, ka suņuks vairāk nekā gadu pieder meitai Ilvai, kura mājdzīvnieku no Rīgas atved ciemos uz laukiem. Bella ir ļoti draudzīga, ar mīlestību izturas gan pret saimnieces mammu, gan jaundzimušo dēlu Matīsu, ir paklausīga. Ilva atklāj – iepriekš nebūtu ticējusi, ka suns spēj būt tik gudrs un mīļš. «Bijām cerējuši, ka pasākumā būs vairāk suņuku, bet esam gandrīz vienīgie,» novēroja Bellas saimniece.

Atraktīvas izdarības bērniem vadīja «Pārsteiguma karuseļa» drosmīgais Runcis un mīlīgā Kaķenīte. Savukārt suņa Ulu un kaķenes Beles tēlos iejutās vietējie atraktīvie puiši Kaspars Forsts un Edijs Bubinskis.

Koncertā uzstājās jauna Svitenes bērnu vokālā grupa «Knīpas», ko pēc savas iniciatīvas izveidojušas 13 gadus vecās svitenieces Adriana un Laura Jonases. Māsīcas, Bauskas mūzikas skolas audzēknes, stāsta, ka šis ir grupas otrais koncerts. Viņas darbojas kopš ziemas, ansamblī dzied astoņi bērni. «Knīpas» koncertā izpildīja četras dziesmas – «Lielā zive», «Lācēns muzikants», «Maza zaļa vardīte» un «Smilšu rausis». Meitenes atklāj, ka repertuāru izvēlējušās tādu, kas pašām patīk, ir populārs un skanīgs. Nedēļā pirms pasākuma mēģinājumi notikuši katru dienu. Parasti bērni tiekas trīs reizes nedēļā Svitenes saieta namā. Kad sāksies skola, mēģināt varēs tikai vienreiz nedēļā, jo abas ir Bauskas Valsts ģimnāzijas audzēknes un daudz brīva laika nebūs. S. Kerēvica piebilst, ka centīsies nākotnē atrast finansējumu profesionālam pedagogam.

Sarīkojumā uzstājās Viesturu bērnu deju kolektīvi «Annele» un «Sprīdītis», kā arī Zaļenieku pagasta ansambļi «Zaļ’guntiņas» un «Zaļumiņi».

Parkā bija apskatāma Rundāles novada mākslas studijas dalībnieku izstāde «Kaķīts mans», kas tapa mākslinieces Īras Rozentāles vadībā. Lielu popularitāti guva bērnu radošā darbnīca «Uzzīmē savu mīļāko dzīvnieku». Novada sporta nodaļas vadītāja Ieva Kirkila vadīja sportiskas aktivitātes. Ar gardu zupu cienāja saimnieces Līga Duntava un Ligita Kļaviņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

muzikants

Ansamblim tiešām nepieciešams profesionāls vadītājs, citādi var arī sabojāt mazos dziedātājus.

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 10:47

nu, nu...

Diemžēl gadās, ka ''pārmērīgie" profesionāļi vēl vairāk sabojā mazos dziedātājus...

pirms 5 gadiem, 2015.08.24 14:04

Vietējās ziņas