Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē godinās Rūdolfu Blaumani

Rundāles novada Svitenes pagasta tautas namā, pieminot rakstnieku un dzejnieku Rūdolfu Blaumani viņa 150. jubilejā, no 19. līdz 31. augustam būs apskatāma bērnu un jauniešu vizuālo darbu izstāde «Blaumaņa brīnumzālītes», portālu informē Svitenes tautas nama vadītāja Sandra Kerēvica.

Darbu tapšanā piedalījās 1115 dalībnieku no vairāk nekā 100 Latvijas skolām. Konkursa uzdevums bija ilustrēt kādu Rūdolfa Blaumaņa radošo veikumu, domājot par darbos paustajām ētiskajām pamatvērtībām: mīlestību, darbaprieku un humoru. Rezultātā izveidota ceļojoša izstāde, kurā skatāmi 70 labākie darbi.

Ekspozīcija apceļo dažādu Latvijas pilsētu bibliotēkas, izglītības iestādes, muzejus un kultūras centrus, kā arī vietas, kurās 2013. gadā notiek literāta gadadienai veltīti pasākumi.

Izstāde tiek rīkota ar Latvijas Nacionālā kultūras centra, Ērgļu mākslas un mūzikas skolas, R. Blaumaņa memoriālā muzeja «Braki», Ērgļu novada pašvaldības, UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas atbalstu. Šis gads gan Latvijā, gan ārpus tās izskan Rūdolfa Blaumaņa zīmē. Rakstnieka 150. jubileja iekļauta starptautiskajā UNESCO svinamo dienu kalendārā 2012. – 2013. gadam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas