Svitenē Lieldienās aicina apgleznot lielo olu 2

Visas nedēļas garumā, no 30. marta līdz 5. aprīlim, gan lieli, gan mazi, ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, ir aicināti, iepriekš telefoniski piesakoties, iesaistīties Rundāles novada Svitenē organizētajā Lieldienu pasākumā, kurā būs iespēja uzburt svētku noskaņu gan zīmējot, gan krāsojot.

Svētku aktivitātes norisināsies brīvā dabā, jo pļava pie tautas nama, kur notiks pasākums, ir pietiekami liela, lai cilvēki varētu darboties un izpausties, ieturot divu metru distanci, skaidro Svitenes tautas nama vadītāja un sarīkojuma organizatore Sandra Kerēvica, un viņa aicina visus, kuriem ir interese, pierakstīties telefoniski, jo citādāk pasākumā piedalīties nebūs iespējams.
 
Aktivitāšu rīkotāji ir padomājuši par to, lai cilvēku plūsmu būtu iespējams regulēt un lai mājsaimniecības nesanāktu vienā laikā, bet gan katrai tiktu iedalīts konkrēts laiks. «Protams, vienojoties ar iedzīvotājiem, cik laika viņi var atvēlēt šīm nodarbēm, mākslas izpausmēm svaigā gaisā, attiecīgi tiks izveidots laika grafiks, lai varētu sagatavoties katrai aktivitātei. Un tikai tad, kad būs zināms cilvēku skaits un laiks, varēs krāsojamās olas izlikt parka teritorijā,» teic tautas nama vadītāja S. Kerēvica.

Lai pasākums noritētu pēc plāna un būtu izdevies, tā rīkošanā ir iesaistījušies vairāki cilvēki – gan no tautas nama, gan Svitenes pārvaldes vadītājs Jānis Liepa un citi pārvaldes darbinieki.
Interesi un vēlmi piedalīties pasākumā ir izrādījusi Pilsrundāles vidusskolas mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas vadītāja kopā ar audzēkņiem. Pasākumā tiks iesaistītas arī Svitenes bērnudārza grupiņas, kuras, vienojoties par laiku, kopā ar audzinātājām varēs pievienoties aktivitātēm, stāsta S. Kerēvica.

Dienu gaitā dalībniekiem būs iespēja izveidot krāsaino «Olu dārzu», apgleznojot olas pļavā pie Svitenes tautas nama. Dalībnieki varēs veidot zīmējumu izstādi par tēmu «Mans pavasaris» un ar krītiņu palīdzību padarīt košāku asfaltu pie Svitenes pils, uzzīmējot Lieldienu prieku.

Viens no galvenajiem sarīkojuma akcentiem – iespēja apgleznot vislielāko Lieldienu olu Rundāles novadā. Olas diametrs ir 900 mm, augstums 1275 mm un svars 18 kg. Tā ir gatavota no stiklšķiedras armēta poliestera, kompozītmateriālam ir vairākas svarīgas īpašības, piemēram, augsta izturība, gluda un viegli tīrāma virsma; izturīgs pret laika apstākļiem; nav nepieciešama apkope; koroziju noturīgs, un tas ir ķīmiski izturīgs. Pasākuma organizatore Sandra Kerēvica norāda, ka radošo darbu tapšanā dalībnieki būs nodrošināti ar visiem nepieciešamajiem materiāliem.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vietējās ziņas