Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svitenē pirms gavēņa rīko pankūku ēšanu 8

Dažādas pankūkas ar atšķirīgu pildījumu un aizdaru 13. februārī nogaršoja Rundāles novada pensionāru biedrības «Sudrabupe» dalībnieki. Pasākums «Ai, bagāta pankūciņa Metenīša vakarā» bija biedrības vadītājas Veltas Kočajevas izdomāts. «Katrs nācējs bija izcepis citādākas - mums bija kartupeļu pankūkas ar pildījumu un dažādām mērcēm, ķirbju, ābolu, plānās, biezās, rauga, pildītās, pat tādas, kurās bija siļķe un speķītis ar sīpoliem. Varēja nogaršot gan meža ogu, gan smilšērkšķu un citus ievārījumus. Pankūkas no mājām atnesa, satītas lakatos, cienājoties tās bija vēl siltas, un smaržoja viss saieta nams,» stāsta Velta Kočajeva.  Cits citam nemanot pie apģērba sprauduši mazus pelnu maisiņus, atgādinot par Pelnu dienu, kas ievada gavēņa laiku pirms Lieldienām. Bijis arī mājas uzdevums - sameklēt un nolasīt dažādus ticējumus un laika vērojumus, kas saistās ar Meteņiem un Pelnu dienu. Rundāles novada dome attīstības komitejas sēdē 14. februārī izskatīja pensionāru biedrības «Sudrabupe» iesniegumu, kurā lūgts atbalsts 2013. gada aktivitātēm. «Sudrabupei» ir izveidojusies sadarbība ar domubiedriem Kandavas novadā, lai atzīmētu Eiropas pilsoņa gadu, paredzēta divu dienu tikšanās.  Pensionāri vēlas arī redzēties ar kādu rakstnieku vai aktieri, rīkojot pasākumu, kuru varēs apmeklēt katrs interesents, stāsta Velta Kočajeva. Galavārdu par atbalstu novada domes deputāti teiks domes sēdē 28. februārī.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Malači! vakar ,braucot uz kopā uz teātri, sapratu , cik jauki būt kopā ar ,,Sudrabupi", tik optimistiski cilvēki, pašai gribās būt kopā viņu pasākumos.

pirms 7 gadiem, 2013.02.18 10:43

V.K.

Mēs ļoti labi zinām, kad ir Meteņi, kad Pelnu diena u.t.t., bet tas jau nav galvenais, pasākums tiek organizēts tad, kad visiem ir iespējams tajā piedalīties( starp citu mums ir ne tikai ,,dāmas", bet arī kungi).Svarīgāk par šo dienu skaitīšanu ir sanākt kopā, priecāties, uzmundrināt citam citu, just līdzi bēdās. Neskaiti dienas, Patiesība, bet,ja nav kur laiku likt, atnāc, mēs pamācīsim arī Tevi nemeklēt utis otra kažokā. Nekļūdās tikai tie, kas neko nedara.Un vēl painteresējies, kā tas notiek citur, palasi presi: mūspusē Meteņus iesāka svinēt 08.02., bet Cēsu pusē pankūkas ceps un ēdīs 23.02. Lai Tev veicas, Patiesība!

pirms 7 gadiem, 2013.02.17 21:10

Idiots

PIlnīgi aptrakuši, ko uzbraucat pensionārēm? Un kas, ja vienu dienu vēlāk sāk gavēni. Dievs ir labs, piedos. Galvenais ir labs prāts.

pirms 7 gadiem, 2013.02.17 11:11

mazmeitiņa

Atnācu no žetonu vakara, izlasīju to pārgudrīti un apsasmējos. Nu kas tad to nezina? Ne jau gavēnī tas sāls, bet pasākumā. Mana omīte no pasākuma mājās ieradās pārlaimīga un tagad vismaz nedēļu būs pacilātā garastāvoklī.

pirms 7 gadiem, 2013.02.16 06:59

...

piekrītu Dāmai.
jā, iepūt man... patiesība gan :D

pirms 7 gadiem, 2013.02.15 22:26

Dāma

Mēs sagādājām sev interesantu un jauku atpūtas brīdi. Dzīve ir tik īsa un tādeļ nevajag to izniekot,sēžot pie datora un ņerkstot.Nāciet droši mūsu kompānijā un mēs jums palīdzēsim uzlabot omu.

pirms 7 gadiem, 2013.02.15 20:56

patiesībā gan

Svitenē pankūku ēšanu rīkoja tieši gavēnī, ne pirms gavēņa, jo gavēnis iesākas ar Pelnu dienu, kad tieši skaitās liels gavēnis. Metenis ir dienu pirms Pelnu dienas - otrdien. Dāmas aizgulējās par vienu dienu. Ja jau tekstā- Pelnu diena ievada gavēņa laiku, tātad tā ir pirmā gavēņa diena. Lieldienu gavēnis ir 40 dienas- tātad atliek tikai atskaitīt 40 dienas atpakaļ no Lieldienām.

pirms 7 gadiem, 2013.02.15 18:21

Vietējās ziņas