Svitenē rīko tikšanos ar dzejnieku un publicistu Uldi Ausekli

Rundāles novada Svitenē piektdien, 16.oktobrī, bērnus un ģimenes gaidīs uz tikšanos ar runča Franča radītāju – vienu no vispopulārākajiem bērnu dzejas autoriem Latvijā Uldi Ausekli, informē Kristīne Kociņa, pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste.

Daudziem zināmais un augstu vērtētais bērnu dzejnieks Uldis Auseklis ir radījis īstu meistardarbu – dzejoļu krājumu «Man ir runcis Francis». Tajā ir apkopoti labākie dzejoļi par bērniem tik pazīstamo runci Franci. Grāmata rosina bērnu iztēli, aizraujot līdzi runča Franča gaitām gan tepat Latvijā, gan tālāk Parīzē, un, lai ceļš būtu interesantāks – runcis Francis aicina uz kopīgām spēlēm.

Sarīkojums piektdien sāksies plkst. 16 Svitenes tautas namā. «Šai tikšanās reizei Svitenes skolas un citi bērni gatavo īpašu programmu ar dzejoļiem, dziesmām un dejām, kas ataino Ulda Ausekļa daiļradi. Piemēram, «Peļu danci» izpildīs Viesturu bērnu deju kolektīvi «Annele» un «Sprīdītis»,» stāsta Sandra Kerēvica, novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītāja.

Pasākuma organizatore S. Kerēvica atklāj, ka būs apskatāma Ulda Ausekļa grāmatu izstāde, kā arī gleznotājas Īras Rozentāles vadītās Mākslas studijas dalībnieku darbu izstāde par kaķu tematiku. Tiks rīkots arī konkurss – Svitenes bibliotēkas vadītāja Ārija Geidāne gatavo «āķīgus» jautājumus, kuru atbildes meklējamas Ulda Ausekļa dzejoļu grāmatās

Tāpat no piektdienas, 16.oktobra, mēneša garumā Svitenes bibliotēkā būs apskatāma daļa privātkolekcijas, kurā apkopoti 450 dažādi kaķu suvenīri – figūriņas. Kolekcijas īpašniece Gaisma Koligina dzīvo Saldū. Pirmā kaķa figūriņa atvesta vien pirms pieciem gadiem no Francijas kā mierinājums saimniecei par viņas mirušo runcīti Miki. Piecu gadu laikā kaķu figūras atceļojušas no Ēģiptes, Spānijas, Portugāles, Kazahijas, Krievijas, Ungārijas, Zviedrijas un citām zemēm. Kolekcijā aplūkojami arī japāņu naudas kaķi.

Lai veiksmīgāk piedalītos konkursā un vieglāk būtu uzdot jautājumus dzejniekam Uldim Auseklim, organizatori aicina bērnus apmeklēt tuvāko bibliotēku un izlasīt Ulda Ausekļa dzejoļu grāmatas.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas