Svitenē viesojas Zenta no «Ugunsgrēka» 2

Svitenes senioru biedrība «Sudrabupe» aizvadītajā nedēļā ciemos uzņēma seriāla «Ugunsgrēks» Zentas lomas atveidotāju Regīnu Devīti.
 
Svitenes tautas namā gandrīz trīs stundu garumā ar aizrautīgiem stāstiem klātesošos priecēja Valmieras Drāmas teātra aktrise R. Devīte un publiciste Inga Jēruma, kura sarakstījusi par viņu grāmatu «No Zentas līdz Zentai».

Senioru biedrības vadītāja Velta Kočajeva stāsta, ka pasākums guva necerētu publikas atsaucību. Interesi var skaidrot ar seriāla popularitāti Latvijā. «Sudrabupē» ir ap 20 biedru, bet tikties ar aktrisi bija ieradušies arī vietējie bērni, jaunieši un citi interesenti, kopskaitā ap 50.

Abām viešņām, vienai otru papildinot, izveidojās veiksmīgs stāstījums, uzskata V. Kočajeva. Ar projektoru viņas rādīja bildes no seriāla uzņemšanas procesa, stāstīja par dzīves piedzīvojumiem, piemēram, piedalīšanos televīzijas raidījumā «Ideālas vakariņas», mazāk runāja par darbu teātrī, kur lielu dzīves daļu aizvadījusi aizkulisēs kā režisora palīdze.

V. Kočajeva stāsta, ka pasākuma apmeklētāji dalījās pārdomās par «Ugunsgrēkā» notiekošo, atļāvās arī kritizēt. Taču aktrise atbildēja, ka pats svarīgākais ir saglabāt intrigu un noturēt reitingus, tāpēc tiek izspēlēti notikumu, kas «kutina» nervus. R. Devīte zināja teikt, ka seriālu noteikti vēl rādīs līdz Ziemassvētkiem, bet par tālāku nākotni informācijas nav, jo «arī aktieri zina tikai par kārtējo sēriju».

Senioru biedrība aicinājusi ciemos sabiedrībā zināmus cilvēkus arī iepriekšējos gados. Līdz šim Svitenē viesojusies rakstniece Dace Judina, aktieri Jānis Skanis un Zane Daudziņa. Tikšanās ar Z. Daudziņu jeb «Ugunsgrēka» Helēnas lomas atveidotāju palikusi atmiņā pozitīvi, atklāj pensionāre V. Kočajeva, tāpēc nolemts «Ugunsgrēka» tēmu paturpināt ar aktrisi R. Devīti. «Kad es televīzijā skatos uz Zentiņu, dažkārt smejos pilnā balsī, dažkārt tādas dusmas uznāk. Viņa ar savu tēlu arī uztur seriālu,» skaidro V. Kočajeva.

Pasākums ir senioru biedrības ikgadējā projekta, ko nevalstiskās organizācijas iesniedz Rundāles novada domē, aktivitāte. To finansiāli atbalsta pašvaldība.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Inga Jēruma

Paldies par jauko uzņemšanu gan manā, gan "Zentas" vārdā! Viņa pašlaik raujas melnās miesās pie jauniem uzvedumiem savā teātrī.

pirms 5 gadiem, 2015.04.09 14:57

teātrmīle

Ļoti jauks pasākums, paldies organizatoriem!

pirms 5 gadiem, 2015.04.10 18:29

Vietējās ziņas