Svitenes ceļš nodots ekspluatācijā 5

Rundāles novada pašvaldība un Valsts būvniecības kontroles birojs novembrī parakstījuši dokumentu par pārbūvētā un asfaltētā autoceļa Pilsrundāle–Svitene–Klieņi nodošanu ekspluatācijā.

Parakstītais akts apstiprina, ka projekts realizēts atbilstošā kvalitātē, kas pieņemama pasūtītājam – novada pašvaldībai – un kalpos iedzīvotājiem, portālu informēja Aivars Okmanis, novada domes priekšsēdētājs.

Pēc nodošanas un pieņemšanas akta parakstīšanas ir iesniegti dokumenti  Lauku atbalsta dienestam (LAD) par atlikušās atbalsta daļas saņemšanu no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA). Šī procedūra paredz, ka no LAD izbrauks speciālistu grupa, kas pārbaudīs gan  projekta dokumentus, gan  objektu  dabā, veicot arī nepieciešamos mērījumus uz autoceļa. Atbalsta kopējā summa bija 1,17 miljoni. A. Okmanis atklāj, ka ir saņemti ierosinājumi turpmākiem plāniem novada autoceļu pārbūvē, par ko drīz varētu lemt pašvaldība.

Vislabāko novērtējumu paveiktajam, protams, dod iedzīvotāji, it īpaši aktīvākie, kam novadā pārvietošanās pa šo ceļu ir ikdiena. Vita Reinfelde, sviteniece, biedrības «Mums pieder pasaule» valdes locekle: «Dubļi un bedres jau aizmirstas. Pie labā gan ātri pierod! Braukšana droša, mašīna jāmazgā retāk, un ciemiņi priecājas. Rīgā bedru daudz vairāk nekā pie mums. Tiešām labi, ka tas novadam izdevās.»

Svitenes senioru biedrības «Sudrabupe» vadītāja Velta Kočajeva dalās savos iespaidos: «Izjūtas ir vienkārši brīnišķīgas. Aicinot māksliniekus viesos, visiem ar lepnumu sakām, ka mums asfalts ir līdz pat durvīm, brauciet droši! Nevar salīdzināt to, kā bija un kā ir tagad. Mans vīrs labāk izvēlas braukt ar līkumu, bet pa asfaltu, nekā taisni, pa gruntsceļu. Tas ir apsveicami, kas paveikts.

Uzziņai
Autoceļa remonta projektu pieteica Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektā. Kopējās ieceres izmaksas bija 2 242 764 eiro, no kurām 1 170 000 eiro finansēja ELFLA, bet 1 072 764 – Rundāles novada pašvaldība. Projekta priekšfinansēšanu un līdzfinansēšanu plānoja nodrošināt, ņemot kredītu Valsts kasē. Rekonstrukcijai novadam no fonda iedalītā nauda bija 1,17 miljonu eiro, bet asfalts jāieklāj par pašvaldības līdzekļiem.

2017. gadā pašvaldības noslēgtais iepirkums apstiprināja, ka autoceļa pārbūves darbus 7,45 kilometru garumā veiks Bauskas novadā reģistrētā SIA «Viona».

Pievieno komentāru

Komentāri 5

šviteniets

un kā tad tur ir tajā švitenē? Vai 1 km asfaltēts, 2 km gravas, 1 km asfaltēts, 2 km gravas. Gribu pirkt auto, nezinu kādu izvēlēties, vai LEXUS vai GAZ-53.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 08:46

švitenietim

Tev labāk pirkt helikopteru.Tikai debesīs arī ir gaisa bedres.Nu nezinu,ko tev darīt.Nabadziņš.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.07 10:05

HP

Badīgie baroni aizars grāvjus lidz ar asvaltu,lai nav jāpļaj zāle,un labajam ceļam būs finiš.

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.06 11:00

Hehe

Asfalts jau labs, galvenais lai pēc pirmās ziemas nav tāpat kā ar pirmo kārtu :/

pirms 12 mēnešiem, 2019.12.07 11:50

Vietējās ziņas